Dragonball

Член од
29 октомври 2007
Мислења
4
Поени од реакции
1
Извинете што ви ја прекинувам дискусијава за дб супер, ама ми личи најдобро место тука да си прашам.
Ги барам епизодите синхронизирани на македонски што бе а на А1. Било каква информација?

поз
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Извинете што ви ја прекинувам дискусијава за дб супер, ама ми личи најдобро место тука да си прашам.
Ги барам епизодите синхронизирани на македонски што бе а на А1. Било каква информација?

поз
Тука има 2 хД https://www.youtube.com/watch?v=8VtplwMUh_k&index=3&list=PLg43EHvKD3SXXitNqwX9Dqgcuz2NsL1Mi

Daaamn so many memories :D


LET ME ASK YOU: DOES A MACHINE LIKE YOURSELF EVER EXPERIENCE FEAR?!
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
да има 2-3 ама сите ги барам
.
во ред да ги бараш со мак суб ама мн лошо е преведен и напраен ни јапанскиов нее нешо нај нај али англискиов е нај ама секој со свое мислење
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
4
Поени од реакции
1
Секој си има свое, англискиот е најпрофесионален да, нашиов цел грешен па затоа си има шмек. Јапонскиот е луд.
Иначе мене за ќерка ми ми треба уште не го владее англискиот јазик.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Секој си има свое, англискиот е најпрофесионален да, нашиов цел грешен па затоа си има шмек. Јапонскиот е луд.
Иначе мене за ќерка ми ми треба уште не го владее англискиот јазик.
Иако додека гледав anime најмногу преферирав со јапонски dub и англиски sub, DBZ заедно со Death Note се 100000000000000 пати подобри со dub, верувам дека и други ќе се согласат со тоа (доколку ги гледале и subbed и dubbed).
Обиди се да најдеш некој што ги има сите оние CD-a од онаа списанието ако го помниш "Оправдано Присутни", нели со секое купување на едно списание добиваш CD со 3 епизоди од DB или DBZ, јас имам само неколку од DB (DB е Dragon Ball, значи првата сезона ако не ме разбра :P), но верувам дека некој ги има сите...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.246
За death note ok e англиското dub ама db не има некои сцени тотално промашени сериозна сцена а тие пуштиле некоја весела мелодија
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
За death note ok e англиското dub ама db не има некои сцени тотално промашени сериозна сцена а тие пуштиле некоја весела мелодија
Што знам.. плус soundrack-от на Bruce Faulconer е ремек дело... гласот на Goku со јапонски sub и на некои други карактери не ми се допаѓаа...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.246
Што знам.. плус soundrack-от на Bruce Faulconer е ремек дело... гласот на Goku со јапонски sub и на некои други карактери не ми се допаѓаа...
гласот на goku е лош да може затоа што баба го позајмува гласот али пак по би гледал јапаонси sub
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
гласот на goku е лош да може затоа што баба го позајмува гласот али пак по би гледал јапаонси sub
Моментално гледам Драгонбол на јапонски со англиски превод, гласот на Гоку е најпогоден за неговиот карактер и за возраста, сличен глас и од женско беше дублиран и на Македонски.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
само што прочитав аи неколку дена врти низ интернетов во 2018 ке има нов филм потврдено од торијама
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.246
Моментално гледам Драгонбол на јапонски со англиски превод, гласот на Гоку е најпогоден за неговиот карактер и за возраста, сличен глас и од женско беше дублиран и на Македонски.
секој си има свое мислење Гоку и не ми е омилен лик најпогодени се според мене Пиколо и Вегета на Јапонски инаку и јас гледам на Јапонски не ми се гледа DUB аниме го уништуваат квалитетот американците
 
Член од
30 август 2017
Мислења
54
Поени од реакции
37
Здраво, јас сум голем фан на Dragon Ball. Епизодите не ги гледам ниту на македонски, ниту на англиски, а ниту на јапонски. Епизодите ги гледам на zmajevakugla.rs на српски. Ми се допаѓа преводот. Моментално го гледам првиот серијал. Супер е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom