Dragonball

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Па сететесе истото беше и со бу беше каде каде појак од веџито али пак друга прича беше тогаш .. по друг филинг имаше него сеа ... убаво беше кажано премногу децки е напраен суперов ...
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.112
За мене ова беше интересен арк. На крај Zamasu победи и Future Trunks изгуби се освен Mai, од фамилијата до планетата и капак на се, Zeno го збриша и цел универзум, можно е и цел тој тајмлајн да е уништен. И е принуден да оди во друг алтернативен тајмлајн. Прилично трагичен крај за Future Trunks.

PS: Ultimate Gohan is back?!?!?!?! :vozbud::vozbud::vozbud: На крајот на епизодата изгледаше ко да тренирал со Picollo, ко да беше во неговата Ultimate форма (очите, косата, експресијата на неговото лице). Можно е да има comeback!! :vozbud::vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
За мене ова беше интересен арк. На крај Zamasu победи и Future Trunks изгуби се освен Mai, од фамилијата до планетата и капак на се, Zeno го збриша и цел универзум, можно е и цел тој тајмлајн да е уништен. И е принуден да оди во друг алтернативен тајмлајн. Прилично трагичен крај за Future Trunks.

PS: Ultimate Gohan is back?!?!?!?! :vozbud::vozbud::vozbud: На крајот на епизодата изгледаше ко да тренирал со Picollo, ко да беше во неговата Ultimate форма (очите, косата, експресијата на неговото лице). Можно е да има comeback!! :vozbud::vozbud:
Garantiram deka imat trenirano gohan
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Сега ќе гледаме неколку филери безвеза. Инаку има некаде потврдено дека ќе има нова сага?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Сега ќе гледаме неколку филери безвеза. Инаку има некаде потврдено дека ќе има нова сага?
се очекува гоку да има нов изглед на косата потврдено е и од ториама мислам вака некако ке изгледаат и тој и веџита ептен забегал торијама прво го уништи карактерот на гохан сеа пробува да го уништи карактерот на гоку па дури и веџита
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Акира Торијама - Човекот кој креираше едно култно ремек дело, еден мастерпис, едно аниме кое е веројатно едно од најдобрите во историјата. Исто така Акира Торијама е човекот кој му се измоча на претходно направеното, го осквернави и уништи тоа што го создаде. Ова што се случува е веќе срамно.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Јaмчa е цaрски крал. Нема лабавo. 20 мин не ги oсетив. Асaсинoт иде пo гoку, јака идеја.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Јaмчa е цaрски крал. Нема лабавo. 20 мин не ги oсетив. Асaсинoт иде пo гoку, јака идеја.
па негде за католички божик ке умре Гоку така има најава. Ама некој ке го има најмено за да го убие прашањето е кој???
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Confirmed!
The new arc will be about the Universal Tournament on feb the 5th
Universe 7 will be represented by 10 warriors

Ајде да видиме колку е ова сигурно. Веџита, Гоку, Бу, Гохан, Пиколо, Тиен, Мастер Роши, Крилин, 18 и враќање на 17
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ова е новата сага која почнува околу фебруар месец ќе биде за мултиуниверзал турнир. се очекува дека ке биде тука и андроид 17 и роши тиен шинхан ... а се шушка дека самиот вис и има речено на вадос да го ангажира на хит за да го убие кој е дел од неговиот трениг. се очекува дека и Гохан ке биде на тренинг и дека ке учествува ...
 
E

Epsilon

Гостин
Она чувство кога Сајонците идеа и Напа ги изнатепа најјаките на Земјата, е priceless, сето ова ми е мех, па повторно враќање читам еве на горниот пост на тиен итн... ми е безвеза искрено, ич не ме влече да ја гледам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom