Dragonball

Член од
18 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
i uste nesto
neka ne se zamesvat onie so naruto oti toj crtan se povtora po dragon ball
 
H

HCL

Гостин
i uste nesto
neka ne se zamesvat onie so naruto oti toj crtan se povtora po dragon ball
Еее, да видиш какви војни се водат по форуми за анимеа. Да ти се згади од фактот дека 90% од гледачите на анимеа се искомплексирани дечишта кои што уствари се пуваат а појма немаат ни што е тоа аниме.

Во секој форум за аниме 90% од темите се Naruto vs Bleach, Naruto vs Death Note, Bleach vs Death Note, а во ретки случаеви и Naruto vs Dragon Ball. Моментално од 90%, 30% се за Naruto, 30% за Bleach, 30% за Death Note. Нонстоп се препуцаваат која е подобра а уствари не виделе ни една од другите две серии, а камо ли нешто повеќе.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Хаха, го глеав на времето цртанов...Сонџоку, Санџоку или како и да е (никогаш убаво не му го слушнав името и не му го научив) - :zver:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Уште еден цртан заедно со Дигимон и Покемон кој им ги переше мозоците на децата и ги научи да веруваат во натприродни сили и сешто. Наместо да земат децава да играат фудбалче, кошарка, на пливање да одат, тие прават муабет како овој Санџоку му ја учукал на некој Мигоџоку и слично. Ах Велија, Велија, што се` не донесе на таа твоја А1 за да привлечеш гледачи.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
еваа море филм ке имат дб xD... лудница ке е :vozbud::vozbud::vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Кога бев помал знам ја гледав цело време.Бев кај баба ми летото и цело маало гледавме Драгонбол па игравме фудбал:pos:

Тогаш ми беше интересна, ама сега не би ја гледал.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Леле човечееееееее, кај да ги најдам епизодите од почеток. Ама скороз од почеток кога Санџоку е МАЛ. Доволно ми е да ги гледам од тамо па до крајот на Драгон Бал З. Едвај чекам ! :vozbud:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
ги гледав сите епизоди на А1 цртанот е закон
Драгон бол и Ју-Џи-О ми се најомилени сеуште од овие цртани
и Наруто не е лош
 
H

HCL

Гостин
Хаха, го глеав на времето цртанов...Сонџоку, Санџоку или како и да е (никогаш убаво не му го слушнав името и не му го научив) - :zver:
Сон Гоку е, нашата "паметна" телевизија го прекрсти во џ.

ги гледав сите епизоди на А1 цртанот е закон
Драгон бол и Ју-Џи-О ми се најомилени сеуште од овие цртани
и Наруто не е лош
Сите епизоди од Dragon Ball така? Бидејќи од Dragon Ball Z ја дадоа само првата сага, а Dragon Ball GT па ич.

Овој линк работи !
http://watchdragonball.blogspot.com

Имам и ММОРПГ игра. Кој сака линк нека пише пп. 366 мб е ! :vozbud:
Кога излезе MMORPG играта жити се? Јас колку што знам сега за сега само спомнато е дека ќе излезе прикрај на 2008 бета верзија, која е Кореанска, што значи не можеме ние да ја играме. Нема везе, дај линк да видам. :helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Кога излезе MMORPG играта жити се? Јас колку што знам сега за сега само спомнато е дека ќе излезе прикрај на 2008 бета верзија, која е Кореанска, што значи не можеме ние да ја играме. Нема везе, дај линк да видам. :helou:
стварно дај линк да го ѕирнеме...
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
aeeeeeeee вистина... да ја даунлоадирам или не ... незнам :S... ако немаш акаунт как ке ја играм.. :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom