Diamond Mall

Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Ако го направат поинаку од Ист гејт добро ќе биде. Бев викендов во Ист, многу загушливо некако (иако рано сабајле, без гужви), запурно, како да нема воздух/вентилација без разлика што е големо. А на горните спратови во бутиците недовршено ми се виде. Столбовите негде не беа ни офарбани, само бетон, од таваниците висат цевки, над цевките се гледа плочата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.299
Поени од реакции
7.236
Не сум бил во East Gate, Ramstore еднаш или можеби два пати, City Mall и тоа можеби два пати. Се тоа од разно разни причини.

Од тоа што сум видел фали повеќе организација забави, повеќе забавни делови во трговскиве центри. Се е некако сведено на што е можно повеќе бутици.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
5.064
Нешто што ми се допаѓа од тој дел што го градат Дајмонд е што Скопје добива убав, модерен и современ блок. Иначе го земаа и делот на стара железничка и имаше некои ветувања дека ќе ја реновираат фасадата и ќе го осветлат тој дел да се даде акцент на објектот како културен споменик на Скопје.

Зградите исто солидно високи ама нема да изгледаат како стапови посадени у сред ливада него влагаат у цел комплекс што исто изгледа убаво а и околните згради Хотелот и уште некој деловен центар има што го направија тука исто му дадоа еден модерен убав изглед би се дрзнал да кажам дури и малце Паришки елементи со закосениот кров.

Кога место барокот центарот би го уредиле во ист стил мислам дека Скопје сеа ќе пееше подруга песна во поглед на тоа како изгледа градот, посебно таа левата страна на брегот на Вардар. Да ги срушеа тие комунистички згради и изградеа вакви модерни деловни центри па и нека сместеа државни институции во нив ама нека изгледаше убаво и модерно.

Треба во оваа насока да се движи цела архитектура во градот за да заличи на нешто
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.518
Поени од реакции
9.904
Ако го направат поинаку од Ист гејт добро ќе биде. Бев викендов во Ист, многу загушливо некако (иако рано сабајле, без гужви), запурно, како да нема воздух/вентилација без разлика што е големо. А на горните спратови во бутиците недовршено ми се виде. Столбовите негде не беа ни офарбани, само бетон, од таваниците висат цевки, над цевките се гледа плочата.
Озбилен си со ова што се гледале цевки и бетонот?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.299
Поени од реакции
7.236
Aко некој поминува натаму нека скикне да видиме ние што не сме во Скопје до кај е со трговскиов и како од прилика изгледа сето тоа а да не се само овие слики 3D компјутерски тука.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.004
Поени од реакции
8.025
подземниот тунел до каде е или превара ќе испадне
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.527
Поени од реакции
4.935
Aко некој поминува натаму нека скикне да видиме ние што не сме во Скопје до кај е со трговскиов и како од прилика изгледа сето тоа а да не се само овие слики 3D компјутерски тука.
Боље да не ти сликаме, по прљаво и погрдо место нема од таа околија. Тротоарите ко у Кабул од кога памтам. Чистач или онаа што прска вода да исчисти незнам дали некат последниве 10 години сум начекал, кога ќе дувне и најмал ветер се креваат облаци од прашина ко песочна бура да има. Местото е мизерија.
Автоматски споено мислење:

подземниот тунел до каде е или превара ќе испадне
Другар ти викам тротоари неможат да напраат таму 2 децении, подземен тунел ќе праеле. Не зезај
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.442
Поени од реакции
16.903
Само што има подземен тунел, пробиен е од едната страна
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.004
Поени од реакции
8.025
@MiteReal единствено место како кабул што кажуваш ти е кај надвозникот тој дел не е среден и како што кажуваш вечито несреден дел.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.299
Поени од реакции
7.236
До кај е ова?

Јас не сум од Скопје, понеделникот на кратко бев и не сум знаел дека Џевахир имаат и трговски, а деновиве на Инста ми се појавува нешто Grand отворена шопинг галерија.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.518
Поени од реакции
9.904
До кај е ова?

Јас не сум од Скопје, понеделникот на кратко бев и не сум знаел дека Џевахир имаат и трговски, а деновиве на Инста ми се појавува нешто Grand отворена шопинг галерија.
Во мај е планирано отварање на Дајамонд
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
10.853
Поени од реакции
35.339
Во мај е планирано отварање на Дајамонд
Што ќе биде отварање кога не знам ниту еден бренд што ќе има дуќан таму. Да не биде ова едно џиновско Ваикики со Донер и Сач пица во средина?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.900
Поени од реакции
43.206
Што ќе биде отварање кога не знам ниту еден бренд што ќе има дуќан таму. Да не биде ова едно џиновско Ваикики со Донер и Сач пица во средина?
+ Пласет, Хамза и Чоковорлд. Тоа се новите симболи на урбано Скопјенце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom