Diablo 3

Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Ја играв овој викент, стигнав до 12 level, сега се мислам дали да ја купам, има добри мисии каде може да се игра multiplayer, има ли некој приватен сервер каде може да се игра беспатно до 60 lvl да видам дали вреди да се купи оваа игра :)
Пробај ја Path of Exile пред да ја купиш
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Ај сеа да ве прашам сите што ме напрајвте сиромав , ја направивте PoE кинеска копија итн дали уште ја играте играва ? Глеам сакате акаунти да шиткате вие што викавте дека D3 е the shit :pos:.

Ја кинеската копија ја играм од крајот на 2010 и уште ми е интересна така да видете сеа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај сеа да ве прашам сите што ме напрајвте сиромав , ја направивте PoE кинеска копија итн дали уште ја играте играва ? Глеам сакате акаунти да шиткате вие што викавте дека D3 е the shit :pos:.

Ја кинеската копија ја играм од крајот на 2010 и уште ми е интересна така да видете сеа.
Јас ја играм секој ден по 3-4-5 саати, за другиве не знам.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Јас ја играм секој ден по 3-4-5 саати, за другиве не знам.
Аднаа PvP ?

Ја као што слушам моментално викаат дека е 2 пати подобра однего што беше на launch ... изглеа се на добар пат да ја напраат стварно добра или грешка сум ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Аднаа PvP ?

Ја као што слушам моментално викаат дека е 2 пати подобра однего што беше на launch ... изглеа се на добар пат да ја напраат стварно добра или грешка сум ?
Со наредниов пач ќе стават, ама сега за сега тапа ќе биде PVP, зашто само влагаш, се тепаш, толку. Ни награда ни тимска игра ни ништо.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Со наредниов пач ќе стават, ама сега за сега тапа ќе биде PVP, зашто само влагаш, се тепаш, толку. Ни награда ни тимска игра ни ништо.
Јако би било на пример да има нешто како battle grounds, со фаќање бази или знамиња, и рангирање нормално, зашто да вака сега како што е не гледам поента зошто некој би се тепал против некој друг ако нема никаква добивка од тоа..... ок има типови кои со тоа најверојатно ќе добијат его boost ама мислам дека за повеќето играчи тоа не е доволно.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Јако би било на пример да има нешто како battle grounds, со фаќање бази или знамиња, и рангирање нормално, зашто да вака сега како што е не гледам поента зошто некој би се тепал против некој друг ако нема никаква добивка од тоа..... ок има типови кои со тоа најверојатно ќе добијат его boost ама мислам дека за повеќето играчи тоа не е доволно.
Ќе им здосади на сите за многу брзо време и близардиве ќе мора да превземат нешто.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Дај Боже така да е. Некако имам дојам дека експериментираат со играва, ке напраат нешто половично и ако успее после го досредуваат, нешто слично беше со Auctuion house-от, да најавија дека ќе го има уште у старт ама работава беше што на почеток нели не беше комплетен, од после додадоа тоа што треба, односно со вистински пари, така некако и со PVP-во, као дај да видиме како ќе се покаже па после ако е ок ќе го досредиме....
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Дај Боже така да е. Некако имам дојам дека експериментираат со играва, ке напраат нешто половично и ако успее после го досредуваат, нешто слично беше со Auctuion house-от, да најавија дека ќе го има уште у старт ама работава беше што на почеток нели не беше комплетен, од после додадоа тоа што треба, односно со вистински пари, така некако и со PVP-во, као дај да видиме како ќе се покаже па после ако е ок ќе го досредиме....
auction houseot im bese glavnata cel...kako mislis pari ke pravea inaku...
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Које заинтересиран да си кршиме кичми нека ме адне XzapZ #2170 .Ако се собереме четворка уште подобро :D :D
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Излезе PvP-то така? Прашувам пошто не пратам. АКо да, кажете како е, некој пробал?
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Излезе PvP-то така? Прашувам пошто не пратам. АКо да, кажете како е, некој пробал?
Да со вчерашниот пач го пуштија Brawling-от како што го викаат Blizzard.Вчера се собравме 3јца се премлативме поштено :D Се убивме од смеење,доста забавно ништо сериозно,буквално влагаш се тепаш и тоа е тоа.Нема никакви поени,награди,ранкови чиста зезанција.Башка си мењаш билдови,пробуваш нови комбоа,тестираш пасивки итн.Значи на мене и на другиве им беше доста забавно,сега има некој небаланси(со скиловите Barbarian "REND" :D)секако сепак е Dibalo игра наменета да сечеш цели чопори на мобови,и скиловите се наменети за тоа.Заклучок доста забавно и интересно бар за мене :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom