Dexter

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
OH GOD!!!! Добар добар крај, вреди.

Очекував практикантот да го набљудува Декс во црквата, па кога ке се врати Декс дома да ја виде раката и така добар почеток за наредна сезона.

BTW како Декстер не ја виде раката додека беше дома со Харисон?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Не верувам дека тоа би се случило во 7ма сезона од чиста причина дека Дебра не е таков карактер,полицајка е во душа како татко и,така да не верувам дека во тој правец би одела серијата.Како и да е,ќе почекаме,ќе видиме..нешто ми кажува дека пилотот на следната сезона ќе биде неколку дена/месеци подоцна па ќе не вратат назад.Сепак,и тоа е дискутабилно.
Nema podobra nasoka od ova sto vikam jas.

Ednas premolca Debra za ubistvoto na taa orospijata so droga (demek), sea pak nekoe slicno ubistvo ke ima, a poso ovoj stariov penzioner gajle ke nema. I sto ke pravi Debra? Ke go vika Dexter.

Nekogas se cudam kako moze da ja gledam serijava.... tolku mnogu plotholes imas sto... ama da, i jas kako i nekoj sto pisa gi skokam delovite so Debra, tie dvajca partnerite (latinecov i ovoj bivsiot na debra), i na ova drugava sto bese policajka ama sto ja unapredija sega :D
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Nema podobra nasoka od ova sto vikam jas.

Ednas premolca Debra za ubistvoto na taa orospijata so droga (demek), sea pak nekoe slicno ubistvo ke ima, a poso ovoj stariov penzioner gajle ke nema. I sto ke pravi Debra? Ke go vika Dexter.

Nekogas se cudam kako moze da ja gledam serijava.... tolku mnogu plotholes imas sto... ama da, i jas kako i nekoj sto pisa gi skokam delovite so Debra, tie dvajca partnerite (latinecov i ovoj bivsiot na debra), i na ova drugava sto bese policajka ama sto ja unapredija sega :D
Види,и мене ме нервира ликот на Дебра и однесувањето..посебно кога пцуе некако ми е многу смотано,ама тоа е уникатноста на серијата..значи ние можеме да погодуваме само што ќе се случи и ДАЛИ ќе се случи..како што гледам многу работи во оваа сезона не биле предвидени во првобитната форма на сценариото..така да ќе видиме што ќе биде од 7ма сезона.Се надевам на повеќе напнатност како во почетните епизоди во првите неколку сезони на серијава..добра серија се познава по последните сезони/епизоди не по првите,многу серии така да не речам ги ''измелезија'' по одреден број на сезони...
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Деб ќе заврши во душевна болница. Ќе доживее нервен слом и амнезија. И така цела сезона е потресена, После определен период, како што ќе и се враќа сеќавањето можеби ќе се сети на настанот од црквата но ќе го поврзе со Брајан. Нели беше заљубна во него - тој испадна сериски убиец. Ќе мисли дека нешто потсвесно и вели дека и Декстер (зошто нели, како да се вљубува во него), е сериски убиец... но нема да се убеди себеси дека е така.
Второ сценарио, Деб бега од црквата целата потресена, се качува во автомобилот и на пат доживува тешка собраќајна несреќа во која го губи помнењето... Другото е од првото сценарио :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Деб ќе заврши во душевна болница. Ќе доживее нервен слом и амнезија. И така цела сезона е потресена, После определен период, како што ќе и се враќа сеќавањето можеби ќе се сети на настанот од црквата но ќе го поврзе со Брајан. Нели беше заљубна во него - тој испадна сериски убиец. Ќе мисли дека нешто потсвесно и вели дека и Декстер (зошто нели, како да се вљубува во него), е сериски убиец... но нема да се убеди себеси дека е така.
Второ сценарио, Деб бега од црквата целата потресена, се качува во автомобилот и на пат доживува тешка собраќајна несреќа во која го губи помнењето... Другото е од првото сценарио :D
И тогаш ќе открие дека всушност татко и се плескал со слугинката и она е нејзина ќерка, а пак слугинката работела тука оти имала crush во татко, она всушност е моногу богата и цело тоа богатсво и припаѓа на Дебра сега :)
Е*ате Декстерот ако Дебра го изгуби памтењето сега.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Најлоша сезона до сега, ама крајот некако ја оправда работата. Ова ќе му дојде нешто како: Крајот го краси делото. Очекував дека кога-тогаш Дебра ќе мора да дознае за тајните на Декстер, пошто во спротивно би испаднала тежок морон. Инаку, епизодата, а и цела сезона имаше многу дупки и нелогичности. Можеа барем подобро да го искористат религискиот момент и Отецот Сем кој беше неверојатно добар карактер. Дебра не ме нервира, напротив сметам дека е единствениот лик во серијата која оваа сезона не се однесуваше дебилно. Од друга страна, Лагуерта повторно почна да ми се допаѓа. Единствено не ми се допадна инцест-елементот и се надевам дека сценаристите ќе заборават на тој момент, пошто сцени како оваа не сакам да гледам во Декстер:


И уште еднаш, редно време беше:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Не ми е јасно што се цепидлачите за некои моменти од сезонава. Од кај му го имал Декстер бројот на Тревис коа му го пратил видеото ? Па нели во еден момент од сезоната Дех му помагаше на Тревис и се слушаа преку телефон. Го направиле Декстер смотан ? Па и он е човек може да згреши не е ни поентата секогаш со леснотија да убива. Едниствено можеби што и фалеше на оваа сезона беа некои убиства на Декстер на страна од главниот негативец. Освен ликот од средно и тој што го уби отецот не ми текнува сега во моментов на други убиства на страна. Али како и да е мислам дека ова беше најакиот крај од сите сезони до сега.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Пратката беше за Декстер,не за Травис. :)
--- надополнето: 19 декември 2011 во 21:47 ---


Да му ги каже чувствата на Декстер,нели психијатарот и рече.
Да, ама зошто го побара в црква а не кај него дома.. Ништо изгледа пак треба да ја гледам епизодава јас, нешто ме буни :)

И да, и јас мислам дека Тревис пратката ја најде пред станот пред врата/ Ах, оти нема промо за идната сезона :) :) sneak peak :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Да, ама зошто го побара в црква а не кај него дома.. Ништо изгледа пак треба да ја гледам епизодава јас, нешто ме буни :)

И да, и јас мислам дека Тревис пратката ја најде пред станот пред врата/ Ах, оти нема промо за идната сезона :) :) sneak peak :)
Затоа што Дебра му рече да ја провери уште еднаш црквата и знаеше дека ќе го најде таму. :)
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Не сум обрнала внимание значи на тоа. Фала :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Не разбрав, шо бараше Дебра во црквава на крајов?
дебра му кажа на декстер да оди во црквата демек да изврши "final forensic sweep" за да го затворат случајот
декстер мислејќи дека ќе има време да го изврши сам убиството таму, се нафати на работа...
очигледно, дебра го лажеше и вистинската причина за да се најдат таму е да му ги каже чувствата :D
сеа треба да ти е најјасно

иначе јас мислам дека како и секогаш што се вадат продуцентите/сценаристите што ти ја знам,
дебра нема да дознае дека е сериски убиец и декстер ќе ја натера да помисли дека ова му е единствено убиство
и ќе му прогледа низ прсти дека овој беше многу лош блаблабла
или ќе се извадат на друг начин :D
или нема да се извадат :D
 
I

Intex

Гостин
Веројатно е Дебра да сфати, оти веќе претходно и е познато модус операндито од Беј Харбор бучерот, шо значи ако е паметен детектив, а е прикажана како таков, би требало одма да сконта за што се работи.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Ќе направат deal Декс и Дебра нешо ко у стил, овој отишол да го провери местото, се појави Тревис, се степале со Декстер и овој пошо помоќен успеал ножот да му го забие околу срцето(како и да се вика тоа таму). И така ваљда сите ќе бидат среќни. Нема никој да дознае за Декстер, а Дебра ќе може да го затвори случајот. Бидејќи ќе има тело и ќе може да се затвори случајот. Нема да испадне како со Тринити :)

Има многу да се нагаѓа, а кој ќе погоди ќе видиме во октомври најверојатно.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Ќе направат deal Декс и Дебра нешо ко у стил, овој отишол да го провери местото, се појави Тревис, се степале со Декстер и овој пошо помоќен успеал ножот да му го забие околу срцето(како и да се вика тоа таму). И така ваљда сите ќе бидат среќни. Нема никој да дознае за Декстер, а Дебра ќе може да го затвори случајот. Бидејќи ќе има тело и ќе може да се затвори случајот. Нема да испадне како со Тринити :)

Има многу да се нагаѓа, а кој ќе погоди ќе видиме во октомври најверојатно.

Како му го забил ножот? Онака спонтано? Ама пред да се случи спонтаното онака фино го замотал во фолија ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Како му го забил ножот? Онака спонтано? Ама пред да се случи спонтаното онака фино го замотал во фолија ...
Ќе го облечат, тоа е најмал проблем. Да не се навлегува во детали мислам. Малце логика и се ќе се разбере.
Не дека ќе се случи такво нешто, туку можно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom