Dexter

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Сезонава можеа да ја направат маестрална ( тоа религиозните обреди пружаат бааги можност за имагинација шо и не викам дека не го искористија) али некако се изгубија у преводов. Грешките ептен у око брцаа и ги споменавме претходно не би да ги повторувам. Дебра аман патетики, со се Лагуерта некако вишка ми беа сезонава. Приказната со практиканотот не ја разјаснија, очекувам да продолжат во новата сезона. И децава ги заборавија ( како беа Коди и Астер) ама ич не ги споменаа.Ми се чини и дека малку се изгубија сценаристите по дешавката со Рита ( ни сами незнаат накаде да ја тераат серијава). Кој бе ќе чека сеа до септември...

П.с Еве ви нешо за размишлање

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Како и да го изведат со практикантот ќе биде видено:
1. соучесник-веќе имаше соучесници Декс, завршија или мртви или го напуштија.
2. следна жртва на Декс.

Едино што може да направат, а мене да не ми е глупо е практикантот да го убие Декс.
Премногу ја одолжија приказнава. Декстер е нинџа, испоуби толку луѓе, а никој не се посомнева цели шест сезони (мрднаа од таа позиција сега со Деб), преживеа во какви се не опасности, а пак не му фали влакно...

Не дека ми беше лош крајот на сезонава, ама... не може да ми го поправи впечатокот за целата сезона. Идеален крај ќе беше Тревис го убива Декс, доаѓа Деб во црквата и го убива Тревис. The end.
Да, се зафатив со убивањето на Декс, ама претераа. Ќе се подразмислам дали ќе ги гледам следните 2 сезони.

Да не мрчам само...
I am a Father, a Son and a Serial Killer!
Brother Sam believed light can keep darkness at bay. But I wonder if darkness is defined by light. If so, darkness can't exist on its own. There must, by definition, be light somewhere, waiting to be found...
Priceless.
 
I

Intex

Гостин
Абе ај се ова можам, лично јас, да го прогледам низ прсти, ама друго не ми е јасно.

Тревис дознава дека го убил Гелар, и Гелар фино лепо го „напушта“. Е сега како Тревис сам останува тој крволочен убиец, а сите знаеме дека Гелар во него убиваше, а Гелар повеќе го нема?
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Абе ај се ова можам, лично јас, да го прогледам низ прсти, ама друго не ми е јасно.

Тревис дознава дека го убил Гелар, и Гелар фино лепо го „напушта“. Е сега како Тревис сам останува тој крволочен убиец, а сите знаеме дека Гелар во него убиваше, а Гелар повеќе го нема?
Премногу дупки во сценариото. Затоа за наредната сезона сценаристите нека си засукаат ракавите.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Сеуште неможам да сватам како сестра му од утума се појави во црвката, баш во тој момент кога го уби...
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Сеуште неможам да сватам како сестра му од утума се појави во црвката, баш во тој момент кога го уби...
pa neli ja sledite kako treba serijava, neli taa na dex mu kaza da odi do crkvata da izvrsi posleden detalen pregled na crkvata pred da go zatvorat objektot taka da i ocekuvano ke go najdese tamu.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
pa neli ja sledite kako treba serijava, neli taa na dex mu kaza da odi do crkvata da izvrsi posleden detalen pregled na crkvata pred da go zatvorat objektot taka da i ocekuvano ke go najdese tamu.
...а таа го бараше за да му каже I Love You. Ама изгледа ништо од романтиката.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.543
Поени од реакции
33.760
Следна сезона ќе биде prequel на првата :ROFLMAO:
And now my brain hurts.

Сериозно, прејака забелешка. Или никој не ја сфати, или ја гледаат серијата колку да ја гледаат. Considering коментарите за последните. Дури аватарот и потписот ти допринесуваат кон поентата in a way и се' тоа фино кулминира со трол фејсот. Како и да е.

Не велам немаше дупки во сезонава, ама вие со прашањата сте уште поголеми дупки. Јас ги гледав последните 4-5 епизоди наеднаш и каде-каде придонесува повеќе за крајниот впечаток. Друго, го гледав Мајкл како лапа црнец, oва со Дебра.. ma4kina kasljica.

Jaс сум задоволен од сезонава, која се пласира на трето место кај мене од сите, па да видиме понатаму. Оваа беше inevitable. Каде серија од 6 сезони за сериски убијци без да дојде до судир со светото, религии, фанатици и остало.

И најголемо мое изненадување, Dos Santos ја гледал серијата. :O
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Да се најавам дека ја почнав и дека ја изгледав првата сезона која е :cuc:

Само да прашам: Нели Брајан му даваше инструкции на Туко кога го местеше телото на хокеј игралиштето и му зборувал подоцна кога му сечеше делови од телото а овој не му го препозна гласот во болницата?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
“One thing I’m sure I have faith in is the staying power of animal tranquilizers.” –Dexter

Да не замре ептен темава.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Декстерчо болен ни бил пред година-две разбрав. Ама се опоравил и си исфура 1-2 сезони како ништо да не било.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
да бе, некој рак имаше од тие поблагите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom