Dark Souls

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.237
Побрзо и полесно е ќе видиш си само каде ги има прстењата затоа што се на различна локација.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.237
@wot, еве зошто нас не ни оди брате и си плетиме... :icon_mrgr:
Мене ми фали некој од гестовите не сум согурен кој а со фармање не сум се нај нај али пвп кршевме коски доста 2 годнини кој бил на стим пвп знае. :D
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
@_BerzerkeR_ и @wot
Видов барате што да играте следно во овој жанр и би ви ја препорачал Nioh. Можеби и ви делува одбивна (мислам на wot) ама искрено не е воопшто лоша и мислам многу ќе ви се допадне, ќе ви смени мислење и ќе гледате малку по различно на жанрот.
Играта е доста забавна и игрива, пристапете и без предрасуди и верувам нема да зажалите.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
@_BerzerkeR_ и @wot
Видов барате што да играте следно во овој жанр и би ви ја препорачал Nioh. Можеби и ви делува одбивна (мислам на wot) ама искрено не е воопшто лоша и мислам многу ќе ви се допадне, ќе ви смени мислење и ќе гледате малку по различно на жанрот.
Играта е доста забавна и игрива, пристапете и без предрасуди и верувам нема да зажалите.
Од тоа што сум видел по клипови и сл. сметам дека Нио е повеќе настегана со јапанизми од Секиро :vrtioci:
Ама да бидам искрен после сите колебања и дилеми околу Секиро кои ги имав и дозата на јапанизам што ја добив, мислам дека ќе можам и Нио да ја пробам бе.

После Шура и Баџанак... спремен сум да запливам и во нови родбински води.
Спремен сум да го редефинирам мојот став према културата :)

btw
Capture.PNG
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
I jas imav odbivnost, isto kako za sekiro. Isto kako berzerker.

Treba da vidam prvo used. Mislam deka na sleden popust bi ja zel. Makar kecot atm da pocnam sega samo season pass (site dlc) e 20 eu. Base game uste 15.

Pa ako mi se sviga, 2kata remastered za ps5 e 50 eu. :несвест:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
I jas imav odbivnost, isto kako za sekiro. Isto kako berzerker.
Многу брат! Поготово пред Секиро... не можев да смислам.
Ама атер за жанрот морав. Знаев дека ќе морам да ја завршам Секиро без оглед на сѐ.

Но тоа не важи за Нио.
Ќе ја пробам да, ама не знам како ќе се снајдам.

Се плашев за DMC на почетокот ко ја почнав, ама сепак ја завршив.
Ја почнав и Балдурс Гејт па спиздив и ја ставив на пауза а тоа е најмногу што можев да направам во тој момент. Можеше и да биди избришана, али мислам дека ќе треба малку туторијал на Јутјуб да ѕирнам околу гејмплејот па после да се вратам. Ептен не се снајдував. Многу нови механики и општо целиот систем weird.
А знам дека е врв од игра и дека кај мене е проблемот.

А во меѓувреме инсталирав Контрол :)
Соу фар соу гуд

2kata remastered za ps5 e 50 eu. :несвест:
1642938722984.png
:icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.237
Nioh 1 ја пробав не се пронаоѓам во неа ја паузирав најверијато после Елдер ринг ќе ја продолжам фокусиран сум на пвп подобрување за елдер римг. :D
ПС вибу соулс е али не е како код вејн.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Од тоа што сум видел по клипови и сл. сметам дека Нио е повеќе настегана со јапанизми од Секиро :vrtioci:
Ама да бидам искрен после сите колебања и дилеми околу Секиро кои ги имав и дозата на јапанизам што ја добив, мислам дека ќе можам и Нио да ја пробам бе.

После Шура и Баџанак... спремен сум да запливам и во нови родбински води.
Спремен сум да го редефинирам мојот став према културата :)

btw
Прегледај го приврзокот 320156
Многу бргу си прифаќал предлог ти :)
Инаку почни си од единицата, двојката е базирана на единицата што со механики, што со билдови, сторија... Ке ти биде многу по комплексна и збунувачка

I jas imav odbivnost, isto kako za sekiro. Isto kako berzerker.

Treba da vidam prvo used. Mislam deka na sleden popust bi ja zel. Makar kecot atm da pocnam sega samo season pass (site dlc) e 20 eu. Base game uste 15.

Pa ako mi se sviga, 2kata remastered za ps5 e 50 eu. :несвест:
Embrace the change guys :)

Јас не зажалив што ја играв, се пронајдов доста во неа, двојката некако помалку ми се допадна да бидам искрен
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Screenshot_20220123-133958.jpg


Бидна. Нејмлес Кинг во НГ++ ми беше последната пречка за платинумот. Овде веќе беше поголем предизвик, и тоа ме измачи 5-6 пати дур е на змејот. Не знам како успеав првиот пат толку лесно да го утепам змејот. Сега цело време ми леташе и ме маваше со огин и молњи. Во втората фаза ми е омилен тип на босови, каде треба да пазиш што точно прават, да имаш добар рол и да нападнеш.

Таман завршив се тука, сега еден месец заслужен одмор пред Елден Ринг. Планирајте си тоа, да не ви дојде премногу ако и до тогаш губите живци на истото :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom