Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Прегледај го приврзокот 320159


Бидна. Нејмлес Кинг во НГ++ ми беше последната пречка за платинумот. Овде веќе беше поголем предизвик, и тоа ме измачи 5-6 пати дур е на змејот. Не знам како успеав првиот пат толку лесно да го утепам змејот. Сега цело време ми леташе и ме маваше со огин и молњи. Во втората фаза ми е омилен тип на босови, каде треба да пазиш што точно прават, да имаш добар рол и да нападнеш.

Таман завршив се тука, сега еден месец заслужен одмор пред Елден Ринг. Планирајте си тоа, да не ви дојде премногу ако и до тогаш губите живци на истото :D
Омилен бос фајт?
И како тие се чинеше префрлањето од фаст пеис како Секиро на слоу пеисот на ДС?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Прегледај го приврзокот 320159


Бидна. Нејмлес Кинг во НГ++ ми беше последната пречка за платинумот. Овде веќе беше поголем предизвик, и тоа ме измачи 5-6 пати дур е на змејот. Не знам како успеав првиот пат толку лесно да го утепам змејот. Сега цело време ми леташе и ме маваше со огин и молњи. Во втората фаза ми е омилен тип на босови, каде треба да пазиш што точно прават, да имаш добар рол и да нападнеш.

Таман завршив се тука, сега еден месец заслужен одмор пред Елден Ринг. Планирајте си тоа, да не ви дојде премногу ако и до тогаш губите живци на истото :D
На одредена далечина треба да си за да не се активира нападот со огинот ако си блиску се активира, значи медиум далечина го ин до демиџ го аут.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Омилен бос фајт?
И како тие се чинеше префрлањето од фаст пеис како Секиро на слоу пеисот на ДС?
Имам играно секако Бладборн и Демонс Соулс пред ова. Не ми беше нешто многу поразлично од Демонс, иако таму играв со магии. Не ми смета брзината, само мислам дека баш тоа ми ги прави полесни, покрај веќе насобраното искуство. Повеќето босови успевав да ги тепам од прва. Нејмлес Кинг веројатно на прво место затоа што начинот на кој го тепав ме потсети на Бувот во Секиро. Алдрич и Лотрик исто беа ок. Може и Драгонслеер, ама него го тепав триесетина пати за да фармам ајтеми, а после пак и во нг+ и во нг++, па ми здосади веќе.

Елден Ринг мислам дека е одличен спој од се и сега веќе со нетрпение ја чекам. Главните босови со кои се тепав во тестот ми оставија супер впечаток.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Имам играно секако Бладборн и Демонс Соулс пред ова. Не ми беше нешто многу поразлично од Демонс, иако таму играв со магии. Не ми смета брзината, само мислам дека баш тоа ми ги прави полесни, покрај веќе насобраното искуство. Повеќето босови успевав да ги тепам од прва. Нејмлес Кинг веројатно на прво место затоа што начинот на кој го тепав ме потсети на Бувот во Секиро. Алдрич и Лотрик исто беа ок. Може и Драгонслеер, ама него го тепав триесетина пати за да фармам ајтеми, а после пак и во нг+ и во нг++, па ми здосади веќе.

Елден Ринг мислам дека е одличен спој од се и сега веќе со нетрпение ја чекам. Главните босови со кои се тепав во тестот ми оставија супер впечаток.
Ко што видов од видеото декс играше така?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Имам играно секако Бладборн и Демонс Соулс пред ова. Не ми беше нешто многу поразлично од Демонс, иако таму играв со магии. Не ми смета брзината, само мислам дека баш тоа ми ги прави полесни, покрај веќе насобраното искуство. Повеќето босови успевав да ги тепам од прва. Нејмлес Кинг веројатно на прво место затоа што начинот на кој го тепав ме потсети на Бувот во Секиро. Алдрич и Лотрик исто беа ок. Може и Драгонслеер, ама него го тепав триесетина пати за да фармам ајтеми, а после пак и во нг+ и во нг++, па ми здосади веќе.

Елден Ринг мислам дека е одличен спој од се и сега веќе со нетрпение ја чекам. Главните босови со кои се тепав во тестот ми оставија супер впечаток.
Мене најфенси босови ми беа Gundyr, Soul of Cinder, Friede и дефинитивно Gael.
Не дека се најтешки, но дизајнот и двежињата од босовите ми беа совршени, поготово Gundyr иако е најлесен од сите тука.
Башка листа би направил доколку морам да одвојам најдобри бос атмосфери, најтешки босови, најдобра музика и сл...

А јас и wot силно веруваме дека правиш спојлери и гледаш гајденс пред секој бос ;):love:
Некои босови едноставно не се поминуваат од прва, освен ако си спремен :angel:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ко што видов од видеото декс играше така?
Да, се ставав на декстерити, хелт и стамина.


А јас и wot силно веруваме дека правиш спојлери и гледаш гајденс пред секој бос ;):love:
Некои босови едноставно не се поминуваат од прва, освен ако си спремен :angel:
За Секиро и Бладборн скоро за секој однапред гледав како да се тепам, иако не знам колку ми помагаше тоа затоа што многу умирав. И со тоа пак мораш да научиш да играш. За Демонс и оваа не. А и кога ќе анализираш, 3-4 верзии на босови има, не дека има премногу начини на кои треба да се тепаш. Овде стилот секако ми беше ист, се ми беше ставено во декстерити и на секој бос одев без штит, со двата меча. Требаше само да видам дали треба да им се пикам во нив и да мавам без да пазам што прават, или да пазам на нападите, да ролам и да напаѓам. Одбивам да верувам дека некој не ги поминал од прва или имал потешкотии со првиот, Вордт, тоа дрвото, Кристал Сејџ, Диконс (посебно овие :icon_mrgr: ), Волнир. Секое НПЦ е доста потешко од сите овие.

Иначе мислам дека сум доста добар со ролањето заради Секиро и тоа ептен ми помага. Најчесто можам успешно да им скокам во нападите и да ги избегнувам. Ама па затоа за пери сум ептен лош, веќе не ни пробувам :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Да, се ставав на декстерити, хелт и стамина.



За Секиро и Бладборн скоро за секој однапред гледав како да се тепам, иако не знам колку ми помагаше тоа затоа што многу умирав. И со тоа пак мораш да научиш да играш. За Демонс и оваа не. А и кога ќе анализираш, 3-4 верзии на босови има, не дека има премногу начини на кои треба да се тепаш. Овде стилот секако ми беше ист, се ми беше ставено во декстерити и на секој бос одев без штит, со двата меча. Требаше само да видам дали треба да им се пикам во нив и да мавам без да пазам што прават, или да пазам на нападите, да ролам и да напаѓам. Одбивам да верувам дека некој не ги поминал од прва или имал потешкотии со првиот, Вордт, тоа дрвото, Кристал Сејџ, Диконс (посебно овие :icon_mrgr: ), Волнир. Секое НПЦ е доста потешко од сите овие.

Иначе мислам дека сум доста добар со ролањето заради Секиро и тоа ептен ми помага. Најчесто можам успешно да им скокам во нападите и да ги избегнувам. Ама па затоа за пери сум ептен лош, веќе не ни пробувам :D
Си се мачел малку да си правел стрејнт или квалити по смуд ќе ти одела. :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115



:pos:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Првото играње на Секиро уопште не ме импресионираше, веројатно затоа што очекував souls like игра, и поради тоа и ми беше многу тешка, а уствари се потпира на сосема различна механика. Веројатно тоа ми беше голем проблем. Сега на второ играње, после 3 години скоро, доживувањето ми е сосема различно, и уствари многу ми се засвиѓа играта, и реално има многу многу многу подобар комбат од Дарк Соул и ББ. Тешкото беше да се научи дефлектот, па глеав некои туторијали, и можам да кажам дека 80 посто од нападите ми се со успешен дефлект, што ти ја прави играта многу полесна. Инаку во секој walk through уживам максимално, знам со саати и саати да фармам, за да ги отворам сите скилови, па така гледам сум направил 120 саата, а само што го поминав Corruped Monk. Иначе има и скилови што се отклучуваат доколку пак се бориш со главните главни, во memories, и тоа баш интересни добри скилови. Играва дефинитивно ќе ја изиграм и на ng+.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Site skilovi osven skilovite so mortal blejdot se piece of f dogshit.
Da, ima korisni skilovi od grankite (kako na primer tehnikata od Ishin so koja si regeneriras posture. Ima uste nekolku drugi fensi tehniki no poveketo od niv pred da gi upotrebis te stavaat vo vulnerable pozicija poradi toa sto imaat delay I ne mozes da deflektiras dokolku ne si vo prav tajming.
Osven bafovite za lecalka, posture stability I goldot drugite ne igraat nekoja klucna uloga vo kombatot.
Vo daden interval poveke steta nanesuvav regularno so udari otkolku so tehnikite.
Ne znam, barem za mene I mojot stil poveketo bea samo fancy.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Site skilovi osven skilovite so mortal blejdot se piece of f dogshit.
Da, ima korisni skilovi od grankite (kako na primer tehnikata od Ishin so koja si regeneriras posture. Ima uste nekolku drugi fensi tehniki no poveketo od niv pred da gi upotrebis te stavaat vo vulnerable pozicija poradi toa sto imaat delay I ne mozes da deflektiras dokolku ne si vo prav tajming.
Osven bafovite za lecalka, posture stability I goldot drugite ne igraat nekoja klucna uloga vo kombatot.
Vo daden interval poveke steta nanesuvav regularno so udari otkolku so tehnikite.
Ne znam, barem za mene I mojot stil poveketo bea samo fancy.
Mikiri Counter e najkorisen skil tbh, drugo se e useless.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Mikiri Counter e najkorisen skil tbh, drugo se e useless.
Дефинитивно.
Но исто така и Ichimonji со која брзо регенерираш posture a воедно и му рушиш на противникот.
1643458204711.png

Супер корисна, дури би рекол и нужна. Нонстоп ја користев, поготово против агресивни босови како Бувот кој со 2-3 удари ти рушеше posture.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Дефинитивно.
Но исто така и Ichimonji со која брзо регенерираш posture a воедно и му рушиш на противникот.
Прегледај го приврзокот 320693

Супер корисна, дури би рекол и нужна. Нонстоп ја користев, поготово против агресивни босови како Бувот кој со 2-3 удари ти рушеше posture.
Зависи од противниците микјури е кинтер за stab/ trust напади ичимонџи е за по пасивни HPC Whirlwind Slash е исто корисна mid air deflation исто така зависи се од противникот.
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20220129-144807_YouTube.jpg


Waiting for servers to come back. :tapp:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom