Dark Souls

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Малце неповрзано, ама утре излага God of War на РС и секако мора да се изигра ама би препорачал да ги пробате Валкери босовите. Девет има и мислам ниедна не мораше да се тепа туку се како сајд квестови. Таму уствари ме заинтересираа борбите против потешки босови.

Пробај го Fume Knight и ќе го изгубиш интересот :icon_lol:
Mislam deka samo edna e must, drugite opcionalno ako ne se lazam. Berzerker ne gi potcenuvaj valkirite.

Inace igrata e koska, ako si overpowered e dostojna na prethodnicite i e samo hack and slash. Moze lesno da se pomine za prikazna koja patem e odlicna, a moze i na tesko i da izgubis poveke nervi od dark souls.

Јас се задржувам многу на некоја игра што ќе ми фати око и оставам над 3000 часа некогаш така модирањето ми го подобрува секој нов плејтру.
Edna druga pricina e sto odamna ne gejmam na pc zatoa dalecni mi se modovite.

Inace gi zemav site trofei na Mortal Shell osven eden. Utre ke probam tehicki no hit run za platinum. Mora bez touching a shell da se svrte. Inace ja projdov i ng+.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Дека го зборевте Нејмлес Кинг, пробував да не дознаам повеќе од тоа што го знаев, дека има две фази и дека помага fire damage во втората. Еве ми го првиот обид :D

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Super, sega i Donev e podobar od mene vo igrive.
Ako pogledneme kolkav headstart imam od otvaranje na temava 2012 do denes a pak ostanav najgolem nub, ocigledno si go gubam vremeto. Bolje da pletam.

:icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.120
Дека го зборевте Нејмлес Кинг, пробував да не дознаам повеќе од тоа што го знаев, дека има две фази и дека помага fire damage во втората. Еве ми го првиот обид :D

Фрида и Геј твин принцовите други нема да се предизвик можеби Гејл.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Фрида и Геј твин принцовите други нема да се предизвик можеби Гејл.
Зе зезнав кога ја зимав, ме мрзеше да ставам уште пари на ПСН и ја земав без ДЛЦ. Понатаму ако ги начекам пак на попуст, ќе земам. Иначе во оваа те послушав и играв цело време онлајн. Неколку пати ми направија инвазија ама не ми беше некое јако искуство, не е за мене.
Сега ми остана уште крајниот бос и треба да решам дали да фармам за платинум или да ја завршам приказната и да баталам. Од сите ајтеми за фармање, три веќе собрав со малце потрошено време, а и Санлајт Медал си фармам помаѓајќи на други играчи со Драгонслеер. Тоа ми е интересно, ко-оп. Ама од другите два ајтеми по 30 што треба да соберам ќе ми треба ептен време и најверојатно ќе се откажам затоа што пред некој ден цел саат пробував да го фармам едниот и ниеден не добив. Сето ова никој не го интересира тука, ама да си се пожалам :icon_mrgr:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.120
Зе зезнав кога ја зимав, ме мрзеше да ставам уште пари на ПСН и ја земав без ДЛЦ. Понатаму ако ги начекам пак на попуст, ќе земам. Иначе во оваа те послушав и играв цело време онлајн. Неколку пати ми направија инвазија ама не ми беше некое јако искуство, не е за мене.
Сега ми остана уште крајниот бос и треба да решам дали да фармам за платинум или да ја завршам приказната и да баталам. Од сите ајтеми за фармање, три веќе собрав со малце потрошено време, а и Санлајт Медал си фармам помаѓајќи на други играчи со Драгонслеер. Тоа ми е интересно, ко-оп. Ама од другите два ајтеми по 30 што треба да соберам ќе ми треба ептен време и најверојатно ќе се откажам затоа што пред некој ден цел саат пробував да го фармам едниот и ниеден не добив. Сето ова никој не го интересира тука, ама да си се пожалам :icon_mrgr:
Можеш да оставаш знаци пред boss room и да смениш ковенент зависност од што ти треба кога ќе го бутнете босот довиваш награда во зависност у кој ковенет си побрзо се фармаат така од колку да ги фармаш од мобови.
Исто има blue sentinel, blades of dark moon те повикуваат за помош кога имаат инвазија ако го убиете инвејдерот довиваш награда.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Мразам да гледам плејтруа или гајденс на нет...
И од таа причина еден саат рипав од различни агли во тоа дупката, за да накрај се изнервирам и да видам на интернет дека уствари ти треба рингот :yid:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.120
Мразам да гледам плејтруа или гајденс на нет...
И од таа причина еден саат рипав од различни агли во тоа дупката, за да накрај се изнервирам и да видам на интернет дека уствари ти треба рингот :yid:
Исто и мрсен грст солс изгубив додека правев ран до бос арената.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.120

Прв на листа и единствен од ДС светот :smirce:

Фјум сериозно Фјум од цела ростер на ББ и ДС Фјум.
Најтешко нешто на Фјум што ми беше е што се лимитирав со штит и што морав да го кајтам заради арената не ги најдов сите ексери, пред некое време го биев сл1 но проблем.
ПС Повеќе те тепа скршениот хитбокс на ДС2 отколку Фјум.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Фјум сериозно Фјум од цела ростер на ББ и ДС Фјум.
Најтешко нешто на Фјум што ми беше е што се лимитирав со штит и што морав да го кајтам заради арената не ги најдов сите ексери, пред некое време го биев сл1 но проблем.
ПС Повеќе те тепа скршениот хитбокс на ДС2 отколку Фјум.
Јас ги убив Бувот и демонот од прва во NG++. Регулар, со скилс, без чизање...
Но не е тоа поентата.
Поентата е во тоа колкава тежина задаваат во првата средба.
Секој бос е битабл, секој можи да се изучи вешто доколку му се посветиш.
Иначе да, хитбоксовите во кецот и двојката се тие, лајк а џајнт дик :) ти мислиш успешен рол али ју сак, буум, роустед!
Фјум и Ср Алоун се едни од потешките босови во двојката. Потешки ми беа од Арториас и Манус.
Манус ме убиваше само со ултимејт дарк спелот за кој долго време немав одговор и стално ми правеше инста кил, сѐ додека не го употребив ајтемот за блокирање спелови :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.120
За Алоун ти треба ептен скил доколку Фјум е сличен со Нејмлес само треба да си по агресивен и да му ги научиш брзо нападите да ги избегнуваш тоа е.
И првпат кога играв не ми беше толку проблем Фјум колку плавиот демон. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom