Dark Souls

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Саати и саати фармање. Кој фарма камчиња по глифовите, знае колку се ретки. Почнав да ги сонувам Merciless Watchers. Посебно ѕвер ми е Holy Moonlight Sword, убијам со него.



Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
My true mentor, my guiding moonlight :D
Јас само Секирата што ја имаш и ти и Ludwig's Holy Blade ги имав докрај надоградено, чикагето ми е деветка другите се околу 5.
Се на се играва има прилично уникатни оружја.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
My true mentor, my guiding moonlight :D
Јас само Секирата што ја имаш и ти и Ludwig's Holy Blade ги имав докрај надоградено, чикагето ми е деветка другите се околу 5.
Се на се играва има прилично уникатни оружја.
Све живо сум надградил до +10. Најмногу време поминав по глифовите, фармајќи камењата плус ти дава блад чанк, и ги имам најдобрите камења. Така и многу инсајтс направив, па се изнакупував блад рокс. Играва е дрога. Да, оружјата, иако ограничен број, сепак се уникатни, и секое нуди различно искуство, како нова игра да играш кога ќе пробаш ново оружје. Нов фејворит ми е Uncanny Beasthunter Saif, има добар демеџ, мислам дека е второ оружје по брзина на удари, а и првиот удар е многу добар, зашто лизгаш прилично добро растојание и во прав момент можеш добро комбо да направиш. Секое наредно ng го играм со различен пар оружје, едно брзо и едно со голем демеџ. Моментално сум ng+3.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Секоја чест. Ова вреди за два платинуми :)
Јас имав желба Bloodletter да го направам +10 ама нели релативно доцна го добиваш а јас го играв ДЛЦ-то во мојот втор плејтру. Понатака ако ја играм пак ќе гледам да играм со него и да го надоградам до макс.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Прашав пред некое време никој не ми одговори за модов дали имате пробано?
Cinders,bloodsouls,convergence.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Секоја чест. Ова вреди за два платинуми :)
Јас имав желба Bloodletter да го направам +10 ама нели релативно доцна го добиваш а јас го играв ДЛЦ-то во мојот втор плејтру. Понатака ако ја играм пак ќе гледам да играм со него и да го надоградам до макс.
Ако сакаш и ако имаш псплус, можам да ти пишам глиф каде можеш лабаво да фармаш по 900 000, само 2 npc-а тепаш, не трае ни минута.

Сеа па најинтересно ми е Logarius Wheel, прв пат играм со него, малку е бавно оружје, но добар демеџ праи и во L1 форма можеш да му праиш до 4 пати баф со што го зголемуваш демеџот, но затоа и хелтбарот побрзо ти се цеди. По стоти пат, играва е злато, дефинитивно сум сигурен дека ми е најомилена :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Не неофицијални фотки има од тест гејмплеј на елдер ринг така да можеби се спремаат.
Автоматски споено мислење:

Не неофицијални фотки има од тест гејмплеј на елдер ринг така да можеби се спремаат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Јас ја завршив пред 2 месеца.
Добро почната играта али премалку контент повеќе како ДЛЦ доаѓа отколку како игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom