Dark Souls

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.526
Поени од реакции
7.115
Се надевам дека ќе се покреативни за разлика од Мортал Шел и ПВП да има.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Ova mi e epten slasher, a licno sum golem skeptik deka vo skoro vreme ke ja dostignat combat mehanikata na DS i BB, pa i Sekiro moze da go staime vo ista grupa.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.526
Поени од реакции
7.115
Ova mi e epten slasher, a licno sum golem skeptik deka vo skoro vreme ke ja dostignat combat mehanikata na DS i BB, pa i Sekiro moze da go staime vo ista grupa.
Не збори така пред рука че не бие малер.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Ако сакаш и ако имаш псплус, можам да ти пишам глиф каде можеш лабаво да фармаш по 900 000, само 2 npc-а тепаш, не трае ни минута.

Сеа па најинтересно ми е Logarius Wheel, прв пат играм со него, малку е бавно оружје, но добар демеџ праи и во L1 форма можеш да му праиш до 4 пати баф со што го зголемуваш демеџот, но затоа и хелтбарот побрзо ти се цеди. По стоти пат, играва е злато, дефинитивно сум сигурен дека ми е најомилена :)
Ја направив платинум пред година ипол, почнав трет НГ+ го поминав клерик и ја оставив, ја немам пипнато од тогаш. Не дека не ми се играше туку напротив, си велам ептен ќе забегам со неа, ем ќе немам време за други игри ем ќе треба долго време рехабилитација да правам со некои по ведри и кежуал игри :D

Јас фармав на крајот од играта баш пред мерго тој дел со свињите и пироманите, ќе се активираат свињите по мене и дур ме маваат ги претрчувам пироманите и ги оставам да се испотепаат они, потоа се враќам и дотепувам тоа што останало. 15 левела имам качено вака минимум :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Уац вронг уит ју пипл, ду ју трипин' ?
Уи ар ол Дарк Соулс фенс, дер ис ноу сепареишнс битвин ас, Џииииз!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.526
Поени од реакции
7.115

Demek bloodborne like e. Mozebi, iako cekam gameplay video da vidam.
Интересно изгледа обкруживањето ама можеле подобра и покреативна сторија да стават што е следно Пепелашка у Кил Бил стајл гоинг нинџа он евил степмам. :pos: :pos:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom