Dark Souls

Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Имав искоментирано неколку страни поназад, ДС2 и 3 по неколку пати ми се играни, но од секој нов плејтру добивав различни сатисфакции. Со секој плејтру можеш поинаку да ја доживееш играта. Значи зборувам за гејмплеј, не за прича.
За жал Секиро нема тука што да понуди. Ама небитно ќе ја играм уште еднаш офкорс. ;)
Мислам дека ќе смениш мислење до крај има и секиро што да понуди, бар јас така ја доживеав.
упс, веќе си најавил NG+ :D
Во новиот плејтру знај дека ќе бидеш повеќе агресивен и офанзивен, без многу пазарење и колебање...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.343
хмм... по пола саат им дадов на Бувот и Монкот. Вчера само еднаш му влегов на Бувот, колку да го прочитам. Ме шљакна, али ако... :cool:
Не беше она "running through", ама па и не беше некоја тортура како Лејди Батрфлај и Ејп-от. :vrtioci:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
Бувот во Ашина мене ми е преценет бос

Демек ултимејт шиноби, тоа што треба да правиш ти само он го прави беспрекорно треба да ме импресионира

Не ми беше нешто запамтлива борба иако не е шега
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.343
Бувот во Ашина мене ми е преценет бос

Демек ултимејт шиноби, тоа што треба да правиш ти само он го прави беспрекорно треба да ме импресионира

Не ми беше нешто запамтлива борба иако не е шега
Воопшто не беше шега, за мене најдобар дизајн бос-фајт досега. Плус самата корелација помеѓу карактерите ми претставуваше предизвик. Бувот беше незгоден со неколку механики... со тие што ги фрла за да не можеш да користиш potions, отровот и coutner-thrust атакот кој го правеше, безброј пати умрев на таа финта, 90% демиџ се му ебам...

Искрено очекував многу потешка борба, но како и да е сепак одлична борба.

Монкот pain in the ass, досаден, некои напади не ти ги означува играта како критикал и не успеваш ни да ги изблокираш, те сече no mater what.
А се убив од скокање дрво на дрво за време на илузиите :LOL:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.830
Поени од реакции
7.413
Ја почнав Demon's souls на емулатор го бутнав турториал босот и првиот бос не е лоша само потрошив пола ден да го подесам емулаторот на 60 фпс да оди и подобра графика да има играта.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Ја почнав Demon's souls на емулатор го бутнав турториал босот и првиот бос не е лоша само потрошив пола ден да го подесам емулаторот на 60 фпс да оди и подобра графика да има играта.
А да почекаше уше малку да ја видевме римастеров што ќе понуди место да се заебаваш?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.830
Поени од реакции
7.413
А да почекаше уше малку да ја видевме римастеров што ќе понуди место да се заебаваш?
Не планирам да купувам Плеј стејшан :)
Блодборн ќе ја чекам за пц или емулатор за 4ка да излезе.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Не планирам да купувам Плеј стејшан :)
Блодборн ќе ја чекам за пц или емулатор за 4ка да излезе.
Де бе позајми од некој или изнајми и изиграј ги блодборне и оваа и тоа е тоа. Јас првиот пат коа играв блодборне немав пс4 ама неможев а да не ја ѕирнам. Си ја испазарив играта. Земав пс4 од другар на недела две и бидна.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.830
Поени од реакции
7.413
Де бе позајми од некој или изнајми и изиграј ги блодборне и оваа и тоа е тоа. Јас првиот пат коа играв блодборне немав пс4 ама неможев а да не ја ѕирнам. Си ја испазарив играта. Земав пс4 од другар на недела две и бидна.
Не познавам некој со пс4 а и незнам дали ќе ја завршам за недела дена обично сакам да ги играм игрите без брзање и да се внесам во истражување на светот во играта.
Автоматски споено мислење:

Инаку како што слушнав ремастерот ќе е поинакво искуство од ванила верзијата на Демон соулс.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Не познавам некој со пс4 а и незнам дали ќе ја завршам за недела дена обично сакам да ги играм игрите без брзање и да се внесам во истражување на светот во играта.
Автоматски споено мислење:

Инаку како што слушнав ремастерот ќе е поинакво искуство од ванила верзијата на Демон соулс.
Ти си знаеш. Ако си од скопје, да ти го нудев моево ама сеедно чим си решен.
Автоматски споено мислење:

Инаку како што слушнав ремастерот ќе е поинакво искуство од ванила верзијата на Демон соулс.
Тоа ќе остане да биде видено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom