Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
The balls are most problematic. :D
Ко ќе го чешлам тука тогаш ми го прави тоа чарџот- андоџабл
Единствена механика негова за која немам прецизен одговор, сѐ друго му е боранија, сѐ се блокира и одбегнува, ама со чарџот ме цепи.
Ќе мора влези-излези да правам. Еднаш така пробав и го доведов до трета фаза...
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Јас го дочекав утрото и го напуштив сонот. Се мислев да пркосам и да седнам у количката ама по сугестија на жена ми, баталив. Наводно, не било убао да пркосам. И нешто за као требало да слушам што ќе ми кажат повеќе ама се изгасив коа почна лекцијата.
Автоматски споено мислење:

The balls are most problematic. :D
Ко ќе го чешлам тука тогаш ми го прави тоа чарџот- андоџабл
Единствена механика негова за која немам прецизен одговор, сѐ друго му е боранија, сѐ се блокира и одбегнува, ама со чарџот ме цепи.
Ќе мора влези-излези да правам. Еднаш така пробав и го доведов до трета фаза...
Имаше некој потег за чарџот.... Дали беше со скок или навремен шпринт не ми текнуе.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Јас го дочекав утрото и го напуштив сонот. Се мислев да пркосам и да седнам у количката ама по сугестија на жена ми, баталив. Наводно, не било убао да пркосам. И нешто за као требало да слушам што ќе ми кажат повеќе ама се изгасив коа почна лекцијата.
Автоматски споено мислење:


Имаше некој потег за чарџот.... Дали беше со скок или навремен шпринт не ми текнуе.
Свирчето му е мајката...ама неам за во трите фази, снемуем амблеми и треба да конвертирам НР за Амбл со блејдот
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.277
Свирчето му е мајката...ама неам за во трите фази, снемуем амблеми и треба да конвертирам НР за Амбл со блејдот
Чувај ќе ти ги треба натаму и мислам дека после пола HP не му реагира свирчето.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Чувај ќе ти ги треба натаму и мислам дека после пола HP не му реагира свирчето.
Му реагира мислам, не приметив дека е неефективно.
Абе ти велам, само чарџот му е незгоден, другите комба му се лесно справливи. Ќе смислам нешто... ;)

Само не знам дали требаше вака да одиграм како што одиграв. Го оставив Геничиро за последен, на Демонов му појдов прво...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.277
Му реагира мислам, не приметив дека е неефективно.
Абе ти велам, само чарџот му е незгоден, другите комба му се лесно справливи. Ќе смислам нешто... ;)

Само не знам дали требаше вака да одиграм како што одиграв. Го оставив Геничиро за последен, на Демонов му појдов прво...
Мислам дека се скокаше е сега не сум сигурен кога дали порано или покасно.
П.С. Ишин е последната борба не е Геничиро.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.277
o_O wtf?

Не сум на тој ендинг. Нели во тој ендинг ако застанев од кај Бувот тогаш се тепав со Ишин?
Регулар ендинг е Ишин прва фаза е Геничиро после уште 3 фази Ишин.
Good luck :gjavol:
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Јас го дочекав утрото и го напуштив сонот. Се мислев да пркосам и да седнам у количката ама по сугестија на жена ми, баталив. Наводно, не било убао да пркосам. И нешто за као требало да слушам што ќе ми кажат повеќе ама се изгасив коа почна лекцијата.
Мене некако нај океј крај ми беше тој. Ти вика добро сега виде што виде, направи што направи, но време ти е да се разбудиш.

Инаку пред барем пола година, наидов на една теорија што баш тогаш увидов дека има доста смисла, а тоа е дека Герман сепак сака да ти помогне со тој крај кога ќе те “разбуди“, во смисол нетреба и не е должен никој друг да ги трпи тие маки освен тој, пред се заради злоделата што ги правеле...
Автоматски споено мислење:

ja si znam ushe sea koa ke ispadne elden ring, temava da ja staam na crna lista :D
Имам отворено тема за Елден Ринг, па кога ќе дојде време ќе се префрлиме сите таму комплет :D
Но не би требало да биде пред 2022, или пак наредна година ова време.
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Мене некако нај океј крај ми беше тој. Ти вика добро сега виде што виде, направи што направи, но време ти е да се разбудиш.

Инаку пред барем пола година, наидов на една теорија што баш тогаш увидов дека има доста смисла, а тоа е дека Герман сепак сака да ти помогне со тој крај кога ќе те “разбуди“, во смисол нетреба и не е должен никој друг да ги трпи тие маки освен тој, пред се заради злоделата што ги правеле...
Автоматски споено мислење:


Имам отворено тема за Елден Ринг, па кога ќе дојде време ќе се префрлиме сите таму комплет :D
Но не би требало да биде пред 2022, или пак наредна година ова време.
Незнам... Блодборне за разлика од дс и секиро, барем у делов со приказнава (секиро као најстрејтфорвард од трите) ми е ептен као на скроз друго ниво. На толку толкувања иам налетано и читано. Доаѓа типов у готик град за да бара лек за paleblood и добива трансфузија и е ноќ на ловот и се е као сон/јаве, па перцепцијава (insight)... Незнам. Да ми каже некој да му ја објаснам причава ќе се испосопнам и извртам а иам бајаги читано.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Незнам... Блодборне за разлика од дс и секиро, барем у делов со приказнава (секиро као најстрејтфорвард од трите) ми е ептен као на скроз друго ниво. На толку толкувања иам налетано и читано. Доаѓа типов у готик град за да бара лек за paleblood и добива трансфузија и е ноќ на ловот и се е као сон/јаве, па перцепцијава (insight)... Незнам. Да ми каже некој да му ја објаснам причава ќе се испосопнам и извртам а иам бајаги читано.
Точно, Секиро имаат јасна и јасно презентирана прича, за разлика од ДС (ББ не знам).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom