Cyberpunk 2077

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Толку изгледа беше од Сајберпунк, може да го прогласиме за умрено.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Толку изгледа беше од Сајберпунк, може да го прогласиме за умрено.
На што те наведе тоа размислување?

Иначе 48 саати имам на сејвот засега, има доста работи што ми се свиѓаат у играва, неколку поситни што ми сметаат и што мислам ќе бидат поправени. Исто така, играта има мал проблем со тоа што не е баш "user-friendly" за нови РПГ играчи (само те внесува во светот на различен квалитет на оружја и опрема (облека), skill tree, таленти и слично). Со главната приказна неам појма до кај сум, имам уште доста мислам, исто и сајд мисии. Ми тргна со чистењето на зоните, па ги завршував сите гигс и NCPD активности. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Dali vredi sega da se kupi najeftino kaj i da se naogja za posle samo da se doplati directors cut ps5 upgrade ili sto i da planiraat u skoro

Edno vreme se naogjase za $5 10 lol
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Dali vredi sega da se kupi najeftino kaj i da se naogja za posle samo da se doplati directors cut ps5 upgrade ili sto i da planiraat u skoro

Edno vreme se naogjase za $5 10 lol
Колку што знам, најавено е бесплатен апгрејд дека ќе има. Не е Плејстејшн игра за да се доплаќа :D

За ПС5 и моментално мислам дека е ок за играње така да ако начекаш таква цена, вреди да се земе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
FB_IMG_1644954860460.jpg

Нов голем пач со промени и ДЛЦ-а, плус достапна и некст џен верзијата, со 5 саати бесплатен тест период.

@wot симнувај.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Прегледај го приврзокот 322237

Нов голем пач со промени и ДЛЦ-а, плус достапна и некст џен верзијата, со 5 саати бесплатен тест период.

@wot симнувај.
Uste istata vecer ja probav pola saat.

Padre kaj kolata na pocetok se bugna, se zbuni natamu navamu bidejki igrata ocekuvala da stojam u mesto izgleda dur zbori.

Isto taka nemavte li problem so dvizenjeto? Prvicno bavno pa naglo ubrzuvase kamerata. Mi sozdade motion sickness koj retko go dobivam. Treba da vidam brzina i motion blur niz settings.

Vikendot ke i sednam poubavo a taman i popustot od 50% e do 2ri mart, ima vreme.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Uste istata vecer ja probav pola saat.

Padre kaj kolata na pocetok se bugna, se zbuni natamu navamu bidejki igrata ocekuvala da stojam u mesto izgleda dur zbori.

Isto taka nemavte li problem so dvizenjeto? Prvicno bavno pa naglo ubrzuvase kamerata. Mi sozdade motion sickness koj retko go dobivam. Treba da vidam brzina i motion blur niz settings.

Vikendot ke i sednam poubavo a taman i popustot od 50% e do 2ri mart, ima vreme.
Ептен рандом може да се баговите, јас поиграв еден саат и не видов ништо.
Иначе играј на перформанс, претпоставувам сега ти е на вижуал и затоа така. Пробав во двете и исто во вижуал со 30 фпс некако не оди како што треба и делува премногу успорено. На перформанс ми беше таман, па вижуал може на некои места да си префрлиш за да видиш како изгледа со реј трејсинг.
Очигледно не им е целосно испеглана уште, туку само доволно добро. Јас ќе оставам за на лето да ја преиграм заедно со ГТА 5 некст џен. До тогаш ќе има уште некој пач сигурно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Ептен рандом може да се баговите, јас поиграв еден саат и не видов ништо.
Иначе играј на перформанс, претпоставувам сега ти е на вижуал и затоа така. Пробав во двете и исто во вижуал со 30 фпс некако не оди како што треба и делува премногу успорено. На перформанс ми беше таман, па вижуал може на некои места да си префрлиш за да видиш како изгледа со реј трејсинг.
Очигледно не им е целосно испеглана уште, туку само доволно добро. Јас ќе оставам за на лето да ја преиграм заедно со ГТА 5 некст џен. До тогаш ќе има уште некој пач сигурно.
Mozno e da e to toa, bidejki prvo smeniv visual so ray tracing i site tie gluposti ama ke probam i performance. Ovoj del mi e tricky, isto taka i so ratchet ne znaev na koj mod da igram oti i taka i taka ima pridobivki.

Inaku ne sakav da izgubam vreme od demoto u kreiranje profil i kliknav random pa mi dade crnec. Nemav problem se dodeka ne se vidov u ogledalo i slicno, kako random cigo na semafori i epten mi krsi film. Ke pocnam nov profil.

GTA 5? Begaj tamu. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Inaku ne sakav da izgubam vreme od demoto u kreiranje profil i kliknav random pa mi dade crnec. Nemav problem se dodeka ne se vidov u ogledalo i slicno, kako random cigo na semafori i epten mi krsi film. Ke pocnam nov profil.
Не е битно затоа што само тогаш ќе си го видиш ликот, во огледало. Ама со пачов имаат направено да можеш да си го мењаш изгледот кога сакаш. Кога ја играв штом излезе не можеше да се мења тоа ако добро се сеќавам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom