Counter Strike - Quarantine

Дали ке присуствувате на собирот на цс играчите?


  • Вкупно гласачи
    31

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
една, оваа со многуте куќи, и мегу нив се оди се е отворено, врати, прозорци и на кров може. (незнам како да објаснам) али нема везе ако се тера тоа, ставајте. (y)
de_westood е далеку од глупа мапа, проблем е што не ја знаат (иако се учи мапата во 5 минути), една од најпопуларните мапи на паблик серверите во последната деценија.
de_tuscan пример е мапа што се играше на турнири на времето, а тука не сакате да слушните.
de_mirage исто мапа што се играше на турнири, тука пак никој не ја знае.
de_dust2002 мапа што на сите паблик сервери се игра последни 15 години, тука никој не сака да слушне.
de_cbble со триста молења ја пуштивме.
de_piranesi не сака никој да слушне, една од класиците кои се играа пред 10тина години.
de_dust4ever никој не сака да слушне
de_cpl_mill исто мапа која ја даваа на турнирите и на голем дел од паблик серверите
de_russka во мкд се играше поретко, на турнири ја даваа и оваа.
de_prodigy исто мапа која се играше во ерата на cs, оваа беше популарна апла на почетоците кога се играше 1.5



тука излегува дека само dust2, estate, italy, assault и уште фали да ми ја побарате cs_osama_beta (ако голем дел воопшто ја зачекале, една од култните мапи што се играше уште со cs 1.3) или cs_fat_mansion.

Реално кога сме над 10 души на сервер треба и големи мапи, не може да се бркаме 25-30 души на итали.

Кога се малку луѓе може да се играат и помали мапи, или на крај кога остануваат под 10 души може да се вртат аим мапи (aim_headshot, aim_deatmach, aim_map, aim_sk_ak_m4, aim_usp_dgl, awp_india, awp_map, awp_dust, awp_skok или fy_snow, fy_pool..., de_dust2x2, de_dust2_long
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
de_westood е далеку од глупа мапа, проблем е што не ја знаат (иако се учи мапата во 5 минути), една од најпопуларните мапи на паблик серверите во последната деценија.
de_tuscan пример е мапа што се играше на турнири на времето, а тука не сакате да слушните.
de_mirage исто мапа што се играше на турнири, тука пак никој не ја знае.
de_dust2002 мапа што на сите паблик сервери се игра последни 15 години, тука никој не сака да слушне.
de_cbble со триста молења ја пуштивме.
de_piranesi не сака никој да слушне, една од класиците кои се играа пред 10тина години.
de_dust4ever никој не сака да слушне
de_cpl_mill исто мапа која ја даваа на турнирите и на голем дел од паблик серверите
de_russka во мкд се играше поретко, на турнири ја даваа и оваа.
de_prodigy исто мапа која се играше во ерата на cs, оваа беше популарна апла на почетоците кога се играше 1.5



тука излегува дека само dust2, estate, italy, assault и уште фали да ми ја побарате cs_osama_beta (ако голем дел воопшто ја зачекале, една од култните мапи што се играше уште со cs 1.3) или cs_fat_mansion.

Реално кога сме над 10 души на сервер треба и големи мапи, не може да се бркаме 25-30 души на итали.

Кога се малку луѓе може да се играат и помали мапи, или на крај кога остануваат под 10 души може да се вртат аим мапи (aim_headshot, aim_deatmach, aim_map, aim_sk_ak_m4, aim_usp_dgl, awp_india, awp_map, awp_dust, awp_skok или fy_snow, fy_pool..., de_dust2x2, de_dust2_long
prodigy е една од првите мапи. Имаше и една со снег, не ми текнува како се викаше, не ни памтам дали се пукала на сервери. На помалку познатите мапи се празни нагло серверот, остануваме најредовните до крај. Затоа ги редевме прво најпознатите мапи, за сечиј вкус. Јас уште ја чекам cs_casa, да се вметне и ја ставам да врти 24/7 :D.

Него, не бев денес во можност да ве дружам долго, се среди vote systemot?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
de_westood е далеку од глупа мапа, проблем е што не ја знаат (иако се учи мапата во 5 минути), една од најпопуларните мапи на паблик серверите во последната деценија.
de_tuscan пример е мапа што се играше на турнири на времето, а тука не сакате да слушните.
de_mirage исто мапа што се играше на турнири, тука пак никој не ја знае.
de_dust2002 мапа што на сите паблик сервери се игра последни 15 години, тука никој не сака да слушне.
de_cbble со триста молења ја пуштивме.
de_piranesi не сака никој да слушне, една од класиците кои се играа пред 10тина години.
de_dust4ever никој не сака да слушне
de_cpl_mill исто мапа која ја даваа на турнирите и на голем дел од паблик серверите
de_russka во мкд се играше поретко, на турнири ја даваа и оваа.
de_prodigy исто мапа која се играше во ерата на cs, оваа беше популарна апла на почетоците кога се играше 1.5



тука излегува дека само dust2, estate, italy, assault и уште фали да ми ја побарате cs_osama_beta (ако голем дел воопшто ја зачекале, една од култните мапи што се играше уште со cs 1.3) или cs_fat_mansion.

Реално кога сме над 10 души на сервер треба и големи мапи, не може да се бркаме 25-30 души на итали.

Кога се малку луѓе може да се играат и помали мапи, или на крај кога остануваат под 10 души може да се вртат аим мапи (aim_headshot, aim_deatmach, aim_map, aim_sk_ak_m4, aim_usp_dgl, awp_india, awp_map, awp_dust, awp_skok или fy_snow, fy_pool..., de_dust2x2, de_dust2_long
Aztec и Train! :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
1.6 се пуца така?
Иначе и ја порано киснев на чудово, али едно време ми се смачи, па почнав да играм deathrun, jail, жмурка(ова не е исто со Hide n seek иако и тоа играв). Ова жмурка го имав видено само на македонски и српски сервери не знам дали е балкански изум. Кога престанвуав да играм de_westwood беше најпопуларна, поиште и од dust2. Најгрда мапа ми беше cs_747, ми беше страшна ко мал. de_train беше многу популарна не знам дали ја играте.
Патем ќе симнам утре специјално за вас, праќајте пасворд во ПП.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
prodigy е една од првите мапи. Имаше и една со снег, не ми текнува како се викаше, не ни памтам дали се пукала на сервери. На помалку познатите мапи се празни нагло серверот, остануваме најредовните до крај. Затоа ги редевме прво најпознатите мапи, за сечиј вкус. Јас уште ја чекам cs_casa, да се вметне и ја ставам да врти 24/7 :D.

Него, не бев денес во можност да ве дружам долго, се среди vote systemot?
Prodigy ја имам лан играно и мислам на бугарски сервер многу одамна.

Јасно дека се празни, не ги знаат добро или тешки им се ':)

Еве да ставиме на темава vote кои да бидат во редовен mapcycle и да ги смениме.
Автоматски споено мислење:

1.6 се пуца така?
Иначе и ја порано киснев на чудово, али едно време ми се смачи, па почнав да играм deathrun, jail, жмурка(ова не е исто со Hide n seek иако и тоа играв). Ова жмурка го имав видено само на македонски и српски сервери не знам дали е балкански изум. Кога престанвуав да играм de_westwood беше најпопуларна, поиште и од dust2. Најгрда мапа ми беше cs_747, ми беше страшна ко мал. de_train беше многу популарна не знам дали ја играте.
Патем ќе симнам утре специјално за вас, праќајте пасворд во ПП.
Да 1.6
 
Член од
19 март 2012
Мислења
383
Поени од реакции
210
de_dust2, de_inferno i de_nuke доволни мапи се иначе пасс ако може да ве тепам со diffusal kit ;)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
prodigy е една од првите мапи. Имаше и една со снег, не ми текнува како се викаше, не ни памтам дали се пукала на сервери.
de_russka

Исто така би ја препорачал и de_abaddon која е многу лесна за учење.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Серверот нека се прави да збира повеќе луѓе, гледам многу кандидати се пријавуваат, кога ќе се игра 11 вс 11 може во еден момент да има и спектаторска екипа од 11 души. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom