Counter-Strike: Global Offensive

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Дали имате уште проблем со фпс после апдејтот пред околу една недела? Мене од тогаш фпсто ми падна многу, играв со 150-250 а сега имам 50 фпс. Кога не гледам луѓе фпсто си е во ред али кога има барем еден играч, фпсто ми паѓа и не се пука воопшто. Ако ви е средено, како го средивте?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали имате уште проблем со фпс после апдејтот пред околу една недела? Мене од тогаш фпсто ми падна многу, играв со 150-250 а сега имам 50 фпс. Кога не гледам луѓе фпсто си е во ред али кога има барем еден играч, фпсто ми паѓа и не се пука воопшто. Ако ви е средено, како го средивте?
Пoсле aпдејт oбичнo видеo сетинзите се врaќaaт нa default, прoвери си. Нaјверoјaтнo AntiAliasing и некoи счични oпции ти се пaк уклучени.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Последно уредено:
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Ногу ретардирани луѓе ја играт оваа игра.
Плескаме коблстоун, втора рунда, првата ја изгубивме. 1в5 сум, утепувам 4ца од кои еден со нож, земам скаут, немам дефјуз и не го форсирам последниот и одам назад да го зачувам „снајперот“ и дебилот вика „омг what a noob I can't play with you“ и ливнува. Лапа 15 минути бан и нè плескаат после осум рунди по ред.
Какви амеби ја играат оваа игра еј...
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Ногу ретардирани луѓе ја играт оваа игра.
Плескаме коблстоун, втора рунда, првата ја изгубивме. 1в5 сум, утепувам 4ца од кои еден со нож, земам скаут, немам дефјуз и не го форсирам последниот и одам назад да го зачувам „снајперот“ и дебилот вика „омг what a noob I can't play with you“ и ливнува. Лапа 15 минути бан и нè плескаат после осум рунди по ред.
Какви амеби ја играат оваа игра еј...
Да не си у првите 10 партии од компетитив? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom