Counter-Strike: Global Offensive

H

HoT IcE

Гостин
Општо dust2 е најлоша мапа за играње, врие од нубови. На неа најлош win rate мислам дека имам. А општо за каде што сум сместен и колку што играм во ред ми е, мислам дека уште некоја дивизија погоре ми е реалниот skill level оти во mg2 прелесно ми е, шо знам.
За разлика од League of Legends откако почнав да играм CSGO раат фатив, полесно е да сум кери, подобра комуникација и многу помалце нубови/тролови во споредба со ЛоЛ иако се различни игри. Сакам да кажам дека е многу поигрива CSGO.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Не се согласувам со тоа дека dust2 е најлоша ама е најлесна мапа од сите други и затоа е најиграна.Самиот layout на мапата е едноставен и за кантери и за терористи и ја прави 50/50 и се смета за аимерска мапа каде што еден играч нема потреба да знае тајмингзи за флешови и смоукови него може да има инпакт и само со аим,додека пак кај инферно или мираж каде што се повише CT side еден смоук може многу да промени игратабили пак рундата.Инаку не дека и на другиве мапи нема кретени секаде ги има таква е играта :)
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
што се дешава со Ентити и воопшто македонската цс сцена?Порано вака така ке се видеше по некое македонско знаме на хлтв ама у последно време слабо.Ни турнири не гледам да се организира нити ништо :(
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
што се дешава со Ентити и воопшто македонската цс сцена?Порано вака така ке се видеше по некое македонско знаме на хлтв ама у последно време слабо.Ни турнири не гледам да се организира нити ништо :(
Пробаа да се реоформат пред некои 3-4 месеци ама не одеше ми се чини 2-3 меча одиграа и престанаа.
Нено игра за x6tence моментално со Kairi, FlipiN, tsack и k1NG0R кој исто така играше во Ентити едно време.
Инаку,
Да не сака некој SMFC акаунт да му продаам?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Пред 3 дена, соло влегувам на компетитив со 4 руски другарчина.
И покрај тоа што сам прилично им носам победа со 30 килс 16 детс и 7 мвпс, си водиме 14 - 6 изи вин, (ја очекувам 6тата победа со ред за ранк ап за игл мастеред) на мое големо изненадување си окркав кик..а ни грифинг од моја страна, ни негативно однесување..да ми беа само во државава, во било кој град мамето ќе им го расплачев, ма ќе патував само чотече да си окркаат.

од тогаш прекинав да играм на дд2 , премногу тролс, дечишта со купени стим акаунти и слично..(мираж, инферно и каше се малку посериозни момци)
не можам да најдам никаков начин да ги одбегнам ова рускиве копилиња, а секое тимување со нив е прилично тешко за поднесување..накратко канцерогени се за кантерот.

Ако му треба некој буст за ранк ап, нека ме адд на стим Terminator или Anarchy (брат ми плеши дота негов е акаунтот јас кантерот си го купив) пишува дека сум од МК. слободно пиши ми масаж :)

само да не сте некои нубови, ќе ве стрижам.
И што ако те кикнале? Ти и вака и така си ги добиваш поените што си ги освоил додека си бил во игра.
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
И што ако те кикнале? Ти и вака и така си ги добиваш поените што си ги освоил додека си бил во игра.
da se okej, but whyy ?[DOUBLEPOST=1444039545][/DOUBLEPOST]
Ни во глобал не е ништо поарно тоа да ти кажам посебно кога играм dust2 руси со по 120 саати масакар прават со валхак.Тешко е да го фатиш глобалот но уште потешко е да го зачуваш пошто секоја партија ти е 50/50 дали ке налеташ на валхакер или не
mozam da zamislam, ranknav do supreme vo petokot popladne, derank nedela utroto na LEM povtorno..vac secured my ass...
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
da se okej, but whyy ?[DOUBLEPOST=1444039545][/DOUBLEPOST]

mozam da zamislam, ranknav do supreme vo petokot popladne, derank nedela utroto na LEM povtorno..vac secured my ass...
Абе vac си работи како што треба не е сеа совршен анти чит систем како што сите сакаме да биде ама не е ни за жалење, секој ден има по некоја ретарда шо јаде бан може да видите тука https://vacstat.us/list/latest/vac
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Абе vac си работи како што треба не е сеа совршен анти чит систем како што сите сакаме да биде ама не е ни за жалење, секој ден има по некоја ретарда шо јаде бан може да видите тука https://vacstat.us/list/latest/vac
da da, da ne e vac, bi mozel da zamislis sto bi se desavalo..
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Продава некој ајтеми за играва бе?
Плаќам во живи пари :)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Имаше еден кој имал другар кој продавал клуча, 10 клуча = една илјадарка. Му пишав кој е како е, нека ми пише и жив го снема.
Трејд со наши? Јок.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
ce.png

CSGO has a nice community.[DOUBLEPOST=1444524640][/DOUBLEPOST] yay.png

One of these days
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom