Cosmos (Carl Sagan) & Cosmos: Space and Time Odyssey (Neil deGrasse Tyson)

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Три епизоди имам изгледано досега. Одлична е, многу интересна, визуелно е перфекција. Има и интересни (можеби малку карикирани) историски сцени. Се учат доста интересни детали, јас на пример немав појма дека Хали и Њутн работеле заедно и дека Њутн и Хук имале меѓусебни спорови...
Епизодата за еволуцијата ми е врв досега, ова секој мора да го изгледа.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
7мата епизода со мерењето на оловото во животната средина ме запрепасти. Научната заедница мора да најде начин да си го поврати кредибилитетот кај народот затоа што ќе дојде време кога ќе викаат Волк! навистина, а никој нема да знае на чија интерпретација да верува.

Sent from my Grand X In using Tapatalk
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
И јас ја гледам и малку е еднонасочна ама нема гајле, интересна е :) За разлика од други документарки каде за истите работи се користат зборови како можеби, доколку, веројатно, тука ги изоставаат. Втора епизода за Дарвин беше крајно интересна за гледање, но од друга страна пропуштија да ги начнат недостатоците на истата кои се значајни и интересни за проследување. Како и да е одлично ми дојде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Гледам ги има на Замунда некој епизоди од новава верзија ама читам имаат бугарско аудио .

Дали може да му се смени англиско аудио или тие се само со бугарско ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Гледам ги има на Замунда некој епизоди од новава верзија ама читам имаат бугарско аудио .

Дали може да му се смени англиско аудио или тие се само со бугарско ?
Moze da se smeni.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
,почнав да симнувам и пробав додека се симнуваше да го пуштам преку VLC гадна е и снимката некако на ова од Замунда и најверојатно не може да се смени англиско аудио ,на PublicHD сајтот имаат подобра слика и снимани се од FOX HD па не смета логото многу(y)

Ги симнувам сега епизодите ,па ќе ги гледам викендов .
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
На torrentz.eu ти ги дава со англиско аудио и без рекламите. Барај ги линковите со ezztv во насловот и после преку thepiatebay симни ги. Не е све ште е на замунда најбоље

Sent from my Grand X In using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
На torrentz.eu ти ги дава со англиско аудио и без рекламите. Барај ги линковите со ezztv во насловот и после преку thepiatebay симни ги. Не е све ште е на замунда најбоље

Sent from my Grand X In using Tapatalk
Ги симнувам јас од PublicHD и немаат реклами, a преводи земам од prijevodi-online.org

Одамна јас Замудна сајтот не го користам многу многу ,симнувам филмови од yts.re . Можеби на тој сајт не ставаат филмови најнови тазе одма штом добијат подобра снимка,ама затоа има 720p, 1080p и 3D квалитет на филмови а се со помалку GB.
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Значи за преводи , мајке му .... :D симнете си или пак ако веќе сте корисници на Media Player Classic .... и бирајте Српски засега .... ако у иднина се појави и македонски, педериве го ставаат како бугарско за жал , сеуше географија не знаат .... :)

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Денес загледав една која случајно ја фатив на Nationa Geo ама сум заспал на пола некако не можам добро да ги раберам некој работи ,најверојатно затоа што никогаш во животот предходно и не ме заинтересирало за космосот .Но симнав 5 епизоди па деновиве да ги гледам па да видам како ќе ми оди.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
пуштаје national geographic, мометално тера.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Имаат некој празник Американциве и од ништо не пуштаат премиера оваа недела, нити Космос нити пак Game of Thrones каде форумашиве од тој (барам соодветен превод од зборот "thread" на Македонски ама не ми текнува???) исто не знаат што со себе во овие две недели :drk::pos:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
викендов е финалето на прва сезона!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom