Cosmos (Carl Sagan) & Cosmos: Space and Time Odyssey (Neil deGrasse Tyson)

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Само една сезона ќе биде колку шо знам.
не сум читнал за тоа, штета, мене ми беше одлична првава сезона, одлични приказни и све тоа.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
не сум читнал за тоа, штета, мене ми беше одлична првава сезона, одлични приказни и све тоа.
Концептов и е таков, пошто се базира на оригиналната, таа на Саган. Ако ја немаш гледано, погледни ја. Малку се outdated информациите, ама многу ќе те заљуби у науката. :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.738
Поени од реакции
6.673
Аууу колку е јака човече! Продукцијата е masterpiece, Нил одличен во нарацијата, дигиталните ефекти согласно времето во кое живееме...i just love 21st century :vozbud:
Јас инаку ги спуштам од овој бугарски сајт, досега сум до 3-та еп, а има тука доста други документарци на различни теми. Ја има и старата Космос со Саган. Инаку квалитетот им е одличен, 720p без реклами и слични глупости. Одлично одговараат преводите што ги има на prijevodi-online.org
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
Денес ми ја покажа татко ми книгата. Ја купил уште одамна и е со слики илустрации, само најверојатно е на српски или хрватски насловот го пишува Kozmos.

Се мислам дали воопшто и да почнам да ја читам затоа што не знам ни дали ќе разберам нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom