Continuum

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Финалето е ...упм . кратко кажано... не се знае кој кого... се ми се чини дека сценаристот малку се помешал.. е сега како ќе се извади од каша попарата ..ќе видиме во втората сезона..
Не верувам толку да се изгуби. До некаде има смисла ова што го направија, сега само да видиме шо е работава со Алек.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
и јас само што ја изгледав првава сезона и мислам дека Кира ќе испадне дека е пратена во минатото за да го убие Алек!!:D
иначе интересна серија и се чека втора сезона доколку ќе ја има!!
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
и јас само што ја изгледав првава сезона и мислам дека Кира ќе испадне дека е пратена во минатото за да го убие Алек!!:D
иначе интересна серија и се чека втора сезона доколку ќе ја има!!
+1 и јас мислам дека е тоа...затоа и таква беше реакцијата на Алек.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.932
Прво, не знам колкав буџет има оваа серија со оглед на тоа што не е американска и не оди на некој од богатите ТВ канали, ама претпоставувам дека во тој поглед заостанува многу. Така да не се замарам посебно што ефектите не биле којзнае какви... на Стар Трек Некст Џенерејшн да не беа добри ефектите? :)

Интересно е што сеуште не знаеме која е политичката позадина на серијава или како да кажам, политичките пораки на авторот. Пошто терористи кои рушат згради со луѓе (познато?) можеби и не се негативци (сеуште нејасно) и корпорациите кои се поизвесно ќе бидат лошите момци... оваа серија не би дочекала втора сезона во САД, затоа да живеат Канада и Робин Шербатски!

Мене од самиот почеток ми е јасно дека нешто не штима во сценариото и во ликовите, но ја гледам серијава како топ серија. За летно време си е таман за тепање време.

Едно што ме изнервира е провидноста, од прва сезона знаев дека Алек ја прати Кира назад, подобро да си кажеа на самиот почеток. Нема никаква потреба да одат на мистерии зошто ќе усерат, јас би играл на класична Сај Фај Акција, брканици и тепачки и не многу мудрување.

Дакле, не ми ја чепкајте Кира :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Џаст фор д рекорд на 21ви Април почнува 2ра сезона.
Ако има уште некој шо остана да ја гледа серијава....
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.932
Си можел да ме тагнеш или да ми пишеш на профил... :гик:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Фино почна сезонава, онака, старчево кој знае што има во план со Кира, ама интересна беше новава ми се свиѓаше.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
И сам не знам зошто ја надгледувам темава, ама битно ја читам после секоја нотификација. :icon_lol:

Кога сум веќе тука, во случај да сакате нешто ново, сај-фај и воедно канадско, топло ви ја препорачувам Orphan Black.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Кира <3

wot , не е доцна да фатиш чекор.
Пред некој ден изгледав еден многу лош пилот. Си реков да те предупредам да го скокнеш со оглед на жанрот сајфај и преку 7ипол оцената, ама си реков да не излезе како предлог, па и таа серија да ја загледаш.. :)

Зборам за Defiance.

Eве VLJ knows what is up.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Фала wot ме заеба Defiance...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.932
Добра епизода Iceboy :)

P.S.
Се осеќам како да сум ги купил сите влезници за кино.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom