Continuum

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ако ја продолжет серијава за втора сезона јас ќе си го испушам.

Интериста, не можам да те разберам како имаш волја да почниш ваква евтина серија, а колку време те молиме за Breaking Bad и SFU... и ништо. Не се сај-фај стварно, ама дотичнава серија по квалитет е на ниво индиска серија за погоре препорачаниве.

Guilty pleasure... хаха, немој вака море. :D
Кажи му, кажи му.. така..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Ако ја продолжет серијава за втора сезона јас ќе си го испушам.

Интериста, не можам да те разберам како имаш волја да почниш ваква евтина серија, а колку време те молиме за Breaking Bad и SFU... и ништо. Не се сај-фај стварно, ама дотичнава серија по квалитет е на ниво индиска серија за погоре препорачаниве.

Guilty pleasure... хаха, немој вака море. :D
Ми треба класичен Sci-fi, како не разбирате? Тајм травел BTTF, Стар-трек облека, Терминатор view, Гаџети... нема друга таква.

Патем, Канадска е серијава :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Па тоа ме зачуди, мислев дека ти треба доза, се што е sci-fi ни укинаа :) Ќе пишам понатаму, и јас не знам дали ќе ја следам или ќе чекам да завршат 10 епизоди па да и седнам.
Пилотот е 40 минути, 350мб, така да вреди :) После што знам, ти ќе си оцениш. Мене ми фали доза Sci-fi така да ќе и дадам шанса.
Се што вредеше ни укинаа ... мме...
...ни оставија само некои си teen петпарачки комедии, снимани во соба, со ефтини милион пати видени штосеви..

..ќе да има некој заговор против Sci-fi... :mad:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Не гледаат тие клипови забранети биле. Само книги читаат :)

Јбг не ми текнува ништо да кажам за да сум он-топик :) Кога излегува 3 епизода? :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да ги спуштам овие 2 епизоди?
И мене ми треба нешто sci-fi за гледање, па интересно ли е ова?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Почни ја тогаш, дури не ја прекинале :pos:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Абе многу епизоди ми се, неможам и LOST и Fringe истовремено да ги гледам :)....а оваа една епизода неделно подруго е :)
Па почни и со Fringe демек една епизода неделно, ќе видиш дека ќе се заразиш и на крај ќе ти испадне една сезона неделно. А којзнае колку е јако одеднаш за прв пат да се гледаат Lost и Fringe паралелно.

Колку да не бидам оф топик: Серијава од треилерите не ми фати око и ми се чини како да е излезена од SyFy каналот. Плус и Канадска е, не дека ги мразам Канаѓаните, ама ограничениот пазар резултира со ограничен буџет и на крај понекогаш со ограничен квалитет.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Не може Lost и Fringe истовремено, too much information. Lost турбо и ништо не ти треба :)

Ова е класична sci-fi акција, значи нема мистерии како во тие двете. Нормално дека не е од топ квалитет продукцијата, јас си ја гледам без никакви очекувања така да немам забелешки.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Па почни и со Fringe демек една епизода неделно, ќе видиш дека ќе се заразиш и на крај ќе ти испадне една сезона неделно. А којзнае колку е јако одеднаш за прв пат да се гледаат Lost и Fringe паралелно.

Колку да не бидам оф топик: Серијава од треилерите не ми фати око и ми се чини како да е излезена од SyFy каналот. Плус и Канадска е, не дека ги мразам Канаѓаните, ама ограничениот пазар резултира со ограничен буџет и на крај понекогаш со ограничен квалитет.
пфф за 2 недели изгледав 2 сезони денес само изгледав 7 епизоди, толку заразна серија немам гледано до сега, ме спречи фудбалов сеа иначе отидов и 3 сезона да гледам :D
Друго Лост уште не сум ја гледал :D
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Не гледаат тие клипови забранети биле. Само книги читаат :)

Јбг не ми текнува ништо да кажам за да сум он-топик :) Кога излегува 3 епизода? :)
Денес веќе ја има на замунда.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Мене приказнава во серијава ме потсетува на Life on Mars Не се комплетно исти, таму ја имаме нашата сегашност и минатото, а овде имаме иднина и минато (кое е наша сегашност). Што знам, можеби ќе изгледам епизода-две од љубопитство...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom