Celebrity crush

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Не бе бато не се лутам,не го знам типот,а за Шола озбилен сум ))))
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Сте имале ли искуство со привлечност кон популарна, јавна личност?
Како сте го доживеале тоа? Дали мислите дека таквата привлечност има потенцијал да се развие во нешто повеќе или е најчесто само губење на време?
Како би се развила ако е некоја од странство ? Идеш у земјата ја наоѓаш и и викаш ми се свиѓаш :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.242
Која е разликата од оваа тема и темата секс со познати личности?

Да не сум дојден за џабе ќе кажам Silje Norendal, типката на потпис.
Па на темата за секс со познати најверојатно треба да стојат некои што ѕверски би ги отворил.

А тука за некои крашчиња, на пример Ема Вотсон и Ања Тејлор Џои моментално не би можел да ги стаам у таа тема и да влезат у конкуренција на Александра Дадарио, сфаќаш.

И сеа, ваљда поентата на темава е да се дискутира од психолошки аспект, а не само да се ставаат слики од сиНпатијата што сакаш да ја ебеш.

Он топик на темава, мене редовно ми се развиваат симпатии кон одредени селебрити особи од женскиот пол. Моментално на таквата ранг листа високо котираат гореспоменатата Ања Тејлор и Џеси Бакли. Почесно место на таа листа има Ема Вотсон, Џенифер Лоренс, Маргот Роби, Ана Левандовска, Чарлиз Терон меѓу другите, ме мрзи да ги мислам сеа.

А во Јелена Розга на пример сум заљубен 20+ години, и во Даниела Мартиновиќ, и во Натали Портман, и во Адриана Лима.


треба да си фатам девојка дефинитивно.


Иначе не е губење време бе да имаш симпатии у познати личности, може некад ќе ти се погоди среќа ко на тој дечкото што доби дејт со Бушар.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
74
Поени од реакции
210
Точно како што кажа @Джонтра Вохохолта, темава беше наменета меѓу другото и да дискутираме за психолошкиот аспект.

Сум имала повеќе celebrity crushes, убаво бегство од реалноста се иако најчесто потсвесно сум знаела дека нема ни да ги запознаам, а камо ли да имам нешто повеќе со нив.
Самото фантазирање мене ми е привлечно и убаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom