Celebrity crush

Член од
27 декември 2020
Мислења
69
Поени од реакции
200
Сте имале ли искуство со привлечност кон популарна, јавна личност?
Како сте го доживеале тоа? Дали мислите дека таквата привлечност има потенцијал да се развие во нешто повеќе или е најчесто само губење на време?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.570
Поени од реакции
2.663
Тотално губење време . Зошто би се вљубил на непознати личности што не ги познавам иако се целабрајти

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
69
Поени од реакции
200
Тотално губење време . Зошто би се вљубил на непознати личности што не ги познавам иако се целабрајти

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
Можеби затоа што не можеме баш да избереме кон кого ќе чувствуваме привлечност.
Заљубеност е можеби премногу силен збор за ваква ситуација, но не би рекла дека не е можно.

Друг е проблемот што привлечноста може да биде кон личноста што ни е претставена од екранот, бидејќи реалноста може и да е сосема различна.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.570
Поени од реакции
2.663
Можеби затоа што не можеме баш да избереме кон кого ќе чувствуваме привлечност.
Заљубеност е можеби премногу силен збор за ваква ситуација, но не би рекла дека не е можно.

Друг е проблемот што привлечноста може да биде кон личноста што ни е претставена од екранот, бидејќи реалноста може и да е сосема различна.
Има такви што заљубуваат дали е минливо или не ,факт дека има лудаци што дури и убиваат целебрајти оти што не можел за себе па нема да има за други и пау пау и оп во затвор на психикатриска установа и долго си живее, за среќа во Македонија нема такви оти се шарени будали

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.357
Поени од реакции
5.605
Кој глеал Хари Потер ко мал и не ја сакал Ема Вотсон лаже.

Прегледај го приврзокот 280985

Choke me.
Resting bitch face помешано со 16 годишна тинејџерка во пубертет, мене не ми е ништо посебно
Од јавниве личности симпатична ми е Емилија Кларк, на второ место Меган Фокс само се чудам како го остави мажот со 3 деца за шарен папагал :icon_lol:

1.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom