Celebrity crush

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Де бе па ти, како не приметуваш жити се. Пука од пластика целата.

ама после ова детално запазување на медицинскиот зафат, it cannot be unseen.


мрш од инстаграм.
druze ne a pratam od 8mo vtoro polugodie. lani ja razbrav deka postoi :D
pregeska bas gi vrtam slikite, i si vikam
kako moze da izgleda tolku sovrseno :ROFLMAO:
glupco glupav hhh
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
да....ама сега не изгледа така! :D



...со неговата моментална женска! :)
ај да најдеме друг ама да изгледа сега добро, а не на стара слава! мене ич не ми текнува друг, освен Момоа и тој турчинот, ама ги постирав не е веќе интересно!:(
Ич не ми смета и ваков, само да го начекам у автобус, у скут има да му седнам :icon_lol:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Још да се избаци с'к некој и да каже дек има краш на Доналд Трамп. :pos:
Иди у темата за претседателски избори у САД, 80% имаат краш на портокаловиот.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Па на темата за секс со познати најверојатно треба да стојат некои што ѕверски би ги отворил.

А тука за некои крашчиња, на пример Ема Вотсон и Ања Тејлор Џои моментално не би можел да ги стаам у таа тема и да влезат у конкуренција на Александра Дадарио, сфаќаш.

И сеа, ваљда поентата на темава е да се дискутира од психолошки аспект, а не само да се ставаат слики од сиНпатијата што сакаш да ја ебеш.

Он топик на темава, мене редовно ми се развиваат симпатии кон одредени селебрити особи од женскиот пол. Моментално на таквата ранг листа високо котираат гореспоменатата Ања Тејлор и Џеси Бакли. Почесно место на таа листа има Ема Вотсон, Џенифер Лоренс, Маргот Роби, Ана Левандовска, Чарлиз Терон меѓу другите, ме мрзи да ги мислам сеа.

А во Јелена Розга на пример сум заљубен 20+ години, и во Даниела Мартиновиќ, и во Натали Портман, и во Адриана Лима.


треба да си фатам девојка дефинитивно.


Иначе не е губење време бе да имаш симпатии у познати личности, може некад ќе ти се погоди среќа ко на тој дечкото што доби дејт со Бушар.
Прва работа, види ги последниве 2 страни и кажи дали сеуште мислиш дека не е истата тема како таа со сексот.

Втора работа, ја имаш и ти утнато темата. Celebrity crash треба да е позната личност во кој ти се зацапал. Чуваш постери
од нејзе, секојдневно пребаруваш на нет, ја манијачиш на социјални мрежи, размислуваш за децата како ќе ви се викаат и милион такви глупости.
Додека ти овде имаш набројано 20 познати типки кој ти се допаднале и уште 20 во мислите. Уствари ти фактички си набројал познати личности кој ти се виделе убави и го имаш мавнато на нив.


И ДА ДЕФИНИТИВНО НИ ТРЕВА ДЕВОЈКА.:D
Со ова коронава толку социјално сите се одвовиме што веќе не знам ни кај да ги барам. :cool:
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
74
Поени од реакции
210
Celebrity crash треба да е позната личност во кој ти се зацапал. Чуваш постери
од нејзе, секојдневно пребаруваш на нет, ја манијачиш на социјални мрежи, размислуваш за децата како ќе ви се викаат и милион такви глупости.

@K!KI те цитирам :) Добро објаснето, баш тоа е celebrity crush... Убава но најчесто неостварлива фантазија што може да се граничи и со опсесија. Пеперутки во стомак на секое негово/нејзино појавување на тв, на секоја сцена од филм.
Заљубеност во фиктивен лик, затоа што не го/не ја познавате навистина. Затресканост во илузија...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Втора работа, ја имаш и ти утнато темата. Celebrity crash треба да е позната личност во кој ти се зацапал. Чуваш постери
од нејзе, секојдневно пребаруваш на нет, ја манијачиш на социјални мрежи, размислуваш за децата како ќе ви се викаат и милион такви глупости.
Додека ти овде имаш набројано 20 познати типки кој ти се допаднале и уште 20 во мислите. Уствари ти фактички си набројал познати личности кој ти се виделе убави и го имаш мавнато на нив.
Ја неам утнато. Од сите тие набројани иам рамки со слики низ ѕидовите у собава. :D Секако дека ги манијачам и на социјални мрежи.
Е сеа ова со децава не сум го размислувал и не сум забегал до толку. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom