Breaking Bad

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Awwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww Snappppppppppppppppppppppppppppppppppp
SHITS ABOUT THE GO DOWNNNNN NIGGUUUUUUUUUUUUUUUH!!!!!!

Каква епизода. ЕЈ
епиЗОДИШТЕ
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Што друго му останува на Walt? Ни тој не сака никако да му наштети на Jesse, но ова веќе може да излезе надвор од контрола...
Нели првично идејата беше да заработи доволно пари за децата макар да треба да се жртвува себеси? Знае дека му се ближи крајот поради болеста, нека се жртвува. Ова е себичност до краен степен, мене да ми биде добро по секоја цена.

Веќе се претвори во монструм, од убивање 8 годишно дете, до снимката со која им се закани на најблиските што му мислеа најдобро до целосно уништување на животот на Џеси, кој цело време му веруваше на слатките зборови.

Не можам да навивам за таков карактер кој гази сѐ пред себе за да се извлече и да се спаси самиот, а примарната цел наводно му била да се жртвува за семејството. Нема ни Ж од жртвување.

Фино му рече Џуниор на почеток. :ROFLMAO:

 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ау, стварно јака епизода. :cuc:

Стварно не очекував ваков расплет дека Џеси ќе му се придружи на Хенк. Реално и Хенк не знае што да прави, нема ниту еден доказ за Волт дека е Хајзенберг и со снимката на Џеси не може да прави ништо. Ќе видиме како ќе се одвива во наредните епизоди, јас мислам дека некој од Волт/Џеси сепак ќе загине на крајот.

Инаку во оваа епизода стварно ме изнервира сцената со Мари кај психолот, нешто што не им требаше.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Само да не се вртат натаму наваму и во последната епизода се да се случи.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ако дале некоја сцена - значи ќе има значење после. Сигурно не ја гледате серијава од денес само. Дали отровот што го збореше или пак психологот зашто дека дозна многу повеќе од што требаше - ќе дознаеме во следните епизоди.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Претпоставувам дека не сака децата да го памтат како meth kingpin. Повеќе би сакал да умре како херој за неговите деца отколку да го направи правото нешто.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Претпоставувам дека не сака децата да го памтат како meth kingpin. Повеќе би сакал да умре како херој за неговите деца отколку да го направи правото нешто.
Нема да биде херој ни ако го измени идентитетот и почне нов живот. :)
Нема врска, муабетот е дека веќе не го гледам како на почеток, како лик кој треба да го жалиме заради болеста, бидејќи неговите постапки ги надминаа границите. Што всушност е успешна реализација и поентата на самата серија - Breaking Bad. Лик што го сакаш на крајот ги гази сите морални и етички вредности и нормално предизвикува различни емоции. Барем кај мене.

Röddást и јас помислив на тоа, ама воведување лик како психијатарот што бил тотален анонимус да биде big deal во последните епизоди ми изгледаше малку веројатно, водејќи се по некои книжевнички мерки. Ќе видиме. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Röddást и јас помислив на тоа, ама воведување лик како психијатарот што бил тотален анонимус да биде big deal во последните епизоди ми изгледаше малку веројатно, водејќи се по некои книжевнички мерки. Ќе видиме. :)

Епа отровот кој Мари го кажа. Нема шанси да биде беспотребна сцената.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286

Во сценава секогаш имаше случајни минувачи во кадар, освен во овој момент. Сите пешачи се расчистија и останаа само Валт, Џеси и тие што продаваат (не може ни да се мрдаат)

Што значи ова?!
wannabe Röddást со навлегувањава :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232

Во сценава секогаш имаше случајни минувачи во кадар, освен во овој момент. Сите пешачи се расчистија и останаа само Валт, Џеси и тие што продаваат (не може ни да се мрдаат)

Што значи ова?!
wannabe Röddást со навлегувањава :D

Ова не е ништо за мене бе. Примети дека Џеси има подолга коса сезонава? Се враќа кон тоа што беше порано, сака да се исчисти. И Мари нека прекине со виолетовата боја аман!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ова не е ништо за мене бе. Примети дека Џеси има подолга коса сезонава? Се враќа кон тоа што беше порано, сака да се исчисти. И Мари нека прекине со виолетовата боја аман!
Приметивте нешо жолто у епизодава? Ја ич о.о
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Е ова не го очекував од Скајлерберг
Прегледај го приврзокот 71523
Кучката веќе не се плаши ни да нарача убиство, се надевам дека отровот кој Волт го зимаше од куќата во првата епизода е наменет за неа бидејќи би му било премногу тешко да ја испука во главата !

Ме нервира оваа неоснована параноја на Џеси од Волт, не успеа да сфати дека Волт со него има посебен однос
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
А што е фората со trip to Belize? :D
Она што мења документи и идентификација, или демек убиство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom