Breaking Bad

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Како бе не? последните 2 во 7 се појавиа...

Или ја на лош тракер симнувам :D
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
во 4 завршува епизодата, до 4:20 веќе е качена епизодата по тракерите
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Збориме за HD верзиите?
Да, само неколку минути разлика се од обичните, за 720п сигурно, ваљда и за 1080п е исто

Не знам ти како ги бараш, јас пример одам на профилот DibyaTPB, таму ги качуваат ХД верзиите од сериите од PublicHD и цело време рефреш правам за да ја фанам уште одма
Еве Drarbg последната брбад епизода ја качиле уште во 04:04 (720p)


мислам дека не одат торентите директно на почетна или по пребарувачите како torrentz.eu, мораш да одиш по профилите на овие што качуваат


7 саат е многу касно, тогаш дури и на почетна треба да ги има. До 5 најкасно сите верзии треба да ги има
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
мислам дека не одат торентите директно на почетна или по пребарувачите како torrentz.eu, мораш да одиш по профилите на овие што качуваат

7 саат е многу касно, тогаш дури и на почетна треба да ги има. До 5 најкасно сите верзии треба да ги има

Највверојатно ова е мојот проблем :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
На PirateBay не бараш на search engine туку кликаш на recent torrents и правиш refresh на страната од 04.05 саат натаму ;-)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Сеа ми текна уствари што беше проблемот. Устари тек во 6 имаш солидни брзини, пред тоа се влечат торените, па заради тоа ми останало дека тек кај 6 искачаат.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ево што се случувало во Белизе: :pos:



Изненадување во главата

Американецот Арон Далас од Колорадо откако се вратил од одморот во Белизе имал необични мозолчиња на задниот дел на главата кои помалку го чешале. Докторите прво му рекле дека се работи за каснувања од комарец, а потоа и за херпес. Но, тој почувствувал дека нешто се движи во неговата глава, па откриле дека тоа е еден вид муви (Dermatobia hominis) положила јајца во неговата глава. Откако му ги извадиле, му ги поклониле во стаклен сад, за да ги чува за спомен.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
^^Тие се најгадните нешта што сум ги видел на тв
--- надополнето: 2 септември 2013 во 03:36 ---
Aj u kurac најдов стрим и се испоилеришав така лошо у пм,отидов да спијам
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Сите спијат ваљда, многу јака епизода секако...

Многу ми се свиѓаше црниот хумор :pos: и тензијата помеѓу Волт и Џеси!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Одолговлекување...
Непотребни ми делуваа сцените со Мари и Џуниор.

И сѐ повеќе навивам ЗА Џеси, а против Волт оти е одвратно, егоистично и лицемерно копиле.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Е ова не го очекував од Скајлерберг
Untitled.jpg


Мислам оваа епизода беше вовед во она што следи, убивање,колење, и на крај плачење (од нас пошо дојде крајот)
Некако се мислам дека ке се извлече волт од сево ова,али ке умре од ракот.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Одолговлекување...
Непотребни ми делуваа сцените со Мари и Џуниор.

И сѐ повеќе навивам ЗА Џеси, а против Волт оти е одвратно, егоистично и лицемерно копиле.
Што друго му останува на Walt? Ни тој не сака никако да му наштети на Jesse, но ова веќе може да излезе надвор од контрола...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom