Breaking Bad

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема веќе промашај сите епизоди се добри. Се прашувам дали навистина Џеси и Волт можат до крај да одат еден против друг до убивање, сепак мислев дека има нешто повеќе меѓу нов од обичен бизнис однос, релација татко-син.

Ама добро, нема да бидат првиот татко и син кои пробале да се убијат меѓу себе.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Licemerno od Walt???.....ja ke kazam licemerno od Jessie....Walt go nauci na sve,go naprai od klosar dzanak so trebase da umre od predoziranje,ili da zavrsi u zatvor,vo covek so razmisluva poseriozno,go rehabilitirase go izvadi od site sranja...mu dade pari i go molese da se otkaze....Jessie so tolku bese ufuran so bese spremen da go menja Walt,se zdruzi so Mike on sakase da stane the main cook.....i on najde da deli pravda,kako walt e gjavolot???def mu go unistija likov u zadnjava sezona....Jessie ej kopiljot so nemozese da izdrzi skuvan kristal da ne go naprai sam,so edvaj zarabotuvase da prezivee.....stigna do miljoni...i sega ke deli pravda.....

ako vise tolku nemoze da izdrzi neka se upuca i gotovo....ili nema gz za toa Walt mu e kriv...

Yo Bitch...koa vise glumis ulica....dont be a snitch....Bitch....
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Јас ги изгледав по препорака на мојот брат;) кој ми го препорача и супернатурал, но тој не го симнав а оваа серија ги симнав сите и можам да кажам дека е добра но крајот за мене е огромно разочарување, но сепак е добро што испадна ваков филм да младите видат што има во нивните екстази,амфетамини,кетамин и слично и НЕ.

СИТЕ се како таа епизодата во мексико или ако сте ја гледале снимката од првата Лабораторија во Р.Македонија за синтетички отрови


а како таа дуури 80 се ама баш исти, остатокот се во руинирани фабрички комплекси, напуштени згради или мобилни.

Забележете дека имаат напишано и кофедон таблети(многу јак психостимуланс) и каптагон(легален в џеб но во мозокот создава амфетамин) бидејќи се толку кадарни и затоа остатокот им е ефедра и киселини плус 30 бајпродукти(за ова знаат тие кои го шибаат во венаа бидејќи на ткивото влијае исто како крокодил), бидејќи способен хемичар(и општо ЧОВЕК) се снаоѓа да работи чесно и поштено(подобро со чисти раце барем јас така мислам) а има мноогу работи наместо да труе млади, да им предизвикува инфаркти, депресија, агонија и што уште не.

RV-то беше шема 70-80 пред да банираат многу од прекурсорите.

НИКОЈ освен фармацевтските компании не произведува таков кристал мет со исклучок на индивидуалци кои за сопствени потреби чат-пат ќе си направат помала количина до 10гр па ќе додадат лидокаин за да нема срцев удар и така ќе имаат 20гр да ја почастат екипата да тераат турбо една недела а потоа патња и страдание цел месец.

Но ова се поштува.

 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ццц па Џеси стварно претера сега.. ок сфаќам тоа жалење по живот кој би бил подобар тој како што го замислува но ова ја пречекорува границата со мешање на полиција да го уништи Волт... толку да не може да сфати дека Волт се грижи за него и до толку да не може да му прости.. па на крај краева не го уби Брок...ццц низ се што поминаа и само така да му заврти грб.. еве на пример Тод да е во ваква ситација никогаш не би му паднало ова на памет.. се држи заедно до крај и тоа е..
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
ццц па Џеси стварно претера сега.. ок сфаќам тоа жалење по живот кој би бил подобар тој како што го замислува но ова ја пречекорува границата со мешање на полиција да го уништи Волт... толку да не може да сфати дека Волт се грижи за него и до толку да не може да му прости.. па на крај краева не го уби Брок...ццц низ се што поминаа и само така да му заврти грб.. еве на пример Тод да е во ваква ситација никогаш не би му паднало ова на памет.. се држи заедно до крај и тоа е..
Всушност финтата е да Волт го заштитат т.е да не дознаат кој е вистинскиот Хајзенберг и да мислат дека го имаат, секако мислам на Картелот кој врши притисок.

Интересна е трансформацијата на џеси кој увиде дека греши(и каде греши) но и дека од неговите грешки страдаат луѓе, и полека се гледа како осозрева, додека пак Мајк инаку екс полицаец го зема џеси за нели да го тестираат поточно кога собираа пари кражбата беше наместена а ќе видите зошто да не откривам предвреме.

П.С Интересен е и моментот со рицин(која луда идеја-класиран е како биолошко оружје со кое беше убиен Бугар во Лондон-Георги Марков од страна на КГБ и тоа стана познат случај и ги прослави блгарчета со Бугарскиот Чадор.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Стварно не го очекував ова од Џеси,да стане ебан тастер,ц ц.
Како и да е епизодава беше прејака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom