Breaking Bad

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Time for some chemistry bitches!

Се симна кај мене и имам високи очекувања. Импресии нема да пишам, дека ќе продолжам со новата True Blood. :icon_mrgr:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Врхххххххххх! Си останува висока класа...
Колку кнедли голтнав... знаете на која сцена :D
И каков лик е тоа црнецот...!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Џеси смирен, полн со мудрост, 2 реченици у епизода а Волт паничи, страв од умирање, цимоли не престанува да збори.. the fuck was that? Freaky Friday? И доста предвидливо ми беше она со Гас, уште пред да флезе, кога зборуваа колку ќе бил изнервиран, а типов мислејќи дека знае почна да се ебава со 8 милиони вредната опрема. Па уште кога дојде, веќе бев сигурен ради погледот шо го посочи.

Како и да е, каква што тензија знае да створи Breaking Bad, никоја незнае. И OMG колку добро глуми Волт, свака част, бев заборавил.. Колку се испушта ако се гледа со превод само.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
а од шо мака гас го уби овај тивкиот ? мораше да некој да се истроши ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
а од шо мака гас го уби овај тивкиот ? мораше да некој да се истроши ?
Не го уби заради ебавање со опремата како што wот посочи.
Го утепа заради доказите во собата на Гејл, полицијата лесно ќе сфати дека е вклучен во meth-cooking, а Виктор беше виден на местото на злосторството од очевидци.
Дури и на хитменот на Гас му стана јасно кога Виктор му кажа дека бил виден.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Јас колку што се сеќавам хитменот на Гас го праша тивкиов на само, и не ми стоеше како да му е многу јасно потоа, дека кога Гас го килна овој, хитменот извади пиштол, дека незнаеше што и зошто се дешава. Си стојам зад моето. :D Инаку ако одиме според мислењето на BlakeGriffin32, и морало некој да се истроши, дефинитивно требаше хитменот, дека он заеба цела работа, му дозволи на Волт преку телефон да му нареди на Џеси да го убие другиот готвач пред тие да стигнат. Како и да е.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Јас колку што се сеќавам хитменот на Гас го праша тивкиов на само, и не ми стоеше како да му е многу јасно потоа, дека кога Гас го килна овој, хитменот извади пиштол, дека незнаеше што и зошто се дешава. Си стојам зад моето. :D Инаку ако одиме според мислењето на BlakeGriffin32, и морало некој да се истроши, дефинитивно требаше хитменот, дека он заеба цела работа, му дозволи на Волт преку телефон да му нареди на Џеси да го убие другиот готвач пред тие да стигнат. Како и да е.
Не му е толку гајле на Гас кој заебал работа колку што му е гајле бизнисот да продолжи да работи и полицијата да нема никакви траги кои водат кон него.
Виктор беше трагата.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Не му е толку гајле на Гас кој заебал работа колку што му е гајле бизнисот да продолжи да работи и полицијата да нема никакви траги кои водат кон него.
Виктор беше трагата.
Абе да, you're just stating the obvious, другово јас спомнав како обична теорија. Него, памтам колку разочарано погледна во тивкиот кога влезе а тој во униформа чепкаше по опремата. Стојам зад ова дека не ја гледам конекцијата, сите беа доле и го пречекаа Гас. Тивкиот кажа само дека е виден на хитменот.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Тивкиот кажа само дека е виден на хитменот.
"Let's get this over with."

Хитменот веднаш потоа му се јави на Гас, не видовме што му кажа, но можеме да погодиме.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
"Let's get this over with."

Хитменот веднаш потоа му се јави на Гас, не видовме што му кажа, но можеме да погодиме.
Не сум ја видел сценава потоа меѓу цефките низ лабораторијата. Тогаш да, твоето најмногу одговара. Него, само мене ми беше малце потсеќањето, барем 5 мин да одвојеа.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
А можно е и за двете работи да го скина. Мадафака, поизладен лик од овај Гас одамна немам видено...
Епизодава ме бендиса ептен, кузнајт шо ќе се дешават во ова сезона. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
не се расправајте еве ви од самиот креатор на бб

Interviewer: At first viewing, slashing Victor’s throat seems strictly like Gus making a brutal point to Jesse and Walt, but Victor wasn’t totally undeserving of punishment.

Vince Gilligan(the creator): The audience has every bit as valid an opinion as I do, but for what it's worth, I think what happened was that Victor made two mistakes: He let himself get seen at the house, and we can tell from the early going that that seems to worry Mike. The other thing is, it's a bit of an affront to Gus that Victor added insult to injury by thinking he could cook Walt's formula. This is a guy, we learned from the teaser, who wants the best. He doesn't want just some well-intentioned schmo who's not a chemist cooking the formula.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Штета ако Сол Гудмен избега на Карибите, го обожавам тој лик, дефинитивно најкомичен во целата серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom