Breaking Bad

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.015
Поени од реакции
6.041
Don't you White me, Call me by my name, Say Heisenberg:icon_lol:
 
D

dystopian

Гостин
Say my name...

You're Heisenberg.

YOU'RE GODDAMN RIGHT!
--- надополнето: 27 август 2012 во 10:07 ---
Волт е кретен. Толку.
Волт не постои веќе, само Хајзенберг...

'Walt killed Mike out of pure emotion. Mike insulted his manhood for the last time by telling him that his place was to be oppressed by Gus. Mike was also a loose end with too much heat on him. In the end, he had to go. Breaking Bad fans really need to realize that Walt is Heisenberg now and he won't allow to be disrespected like his former self. Game on'
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Кога ќе ми кажат после дека Pirate Bay е одличен тракер, со 15кб/с се симнува,



:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Mинатата јас така бев, муабетот е што на заливот ја има цел час порано одошто кај другите и никој не сида уште тогаш.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Епизодава ми откри премногу за понатамошниот развој на приказната, но тоа беше единствено негативно во епизодата.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Епизодава ми откри премногу за понатамошниот развој на приказната, но тоа беше единствено негативно во епизодата.
Како мислиш ти откри премногу? Те спољна директно? :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Како мислиш ти откри премногу? Те спољна директно? :D
Мислев првава половина ќе заврши без да открие премногу за тоа што ќе се случува во втората, така и се движеше приказната се до оваа епизода, 99 посто сум сигурен дека знам што ќе се случува во втората.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Мислев првава половина ќе заврши без да открие премногу за тоа што ќе се случува во втората, така и се движеше приказната се до оваа епизода, 99 посто сум сигурен дека знам што ќе се случува во втората.
Aми има уште 8 епизоди до последната епизода, најверојатно до 1 сцена од 1 епизода, така да работите мора да забрзаат. Штета, комотно можи уште една сезона од 12 епизоди според мене. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Aми има уште 8 епизоди до последната епизода, најверојатно до 1 сцена од 1 епизода, така да работите мора да забрзаат. Штета, комотно можи уште една сезона од 12 епизоди според мене. :)
Има уште 9 епизоди вкупно, до крај на серијава. Или нешто ти лошо си се изразил?

Иначе...goddammit! Mr. White, come back! Сега гледаме тотално негативец, нема човек кој се плаши. Нема веќе човек кој се бори да исхрани фамилија туку гледаме човек бизнисмен, бекруполозен, кој гази дур стигне до врвот.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ги симнувам 6 и 7 епизода, денес ќе имам што да гледам, откако се вратив од одмор воопшто не проверив дали излегла нова епизода и сум се заебал, последната што ја гледав беше со возот.:icon_lol:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Има уште 9 епизоди вкупно, до крај на серијава. Или нешто ти лошо си се изразил?

Иначе...goddammit! Mr. White, come back! Сега гледаме тотално негативец, нема човек кој се плаши. Нема веќе човек кој се бори да исхрани фамилија туку гледаме човек бизнисмен, бекруполозен, кој гази дур стигне до врвот.
Така де, 8 епизоди до последната епизода пишав, до таа сцената со сланината и неговиот 52ри роденден.
Гледаме паметен Скарфејс, гледаме негативец за кој Гас Фринг е плишано мече (со разнесено око) , гледаме лик кој ни легна на срце за на крај да навиваме да умри и да прекини да му ги прави животите мизерни на сите околу него.
Тоа праевме со њот муабет, навивавме добар семеен човек да стани криминалец, за на крај да испадни клише, да навиваме за агент да ја истера правдата. (рецимо Хенк)
--- надополнето: 27 август 2012 во 18:02 ---
'Walt killed Mike out of pure emotion. Mike insulted his manhood for the last time by telling him that his place was to be oppressed by Gus. Mike was also a loose end with too much heat on him. In the end, he had to go. Breaking Bad fans really need to realize that Walt is Heisenberg now and he won't allow to be disrespected like his former self. Game on'
Не ми делуваше целосно убиството од емоција. Пиштолот го зеде уште кога ја зеде чантата од аеродром, само се двоумеше до самиот крај. Навредите го разгорија уште повеќе.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.737
Поени од реакции
9.830
Така де, 8 епизоди до последната епизода пишав, до таа сцената со сланината и неговиот 52ри роденден.
Гледаме паметен Скарфејс, гледаме негативец за кој Гас Фринг е плишано мече (со разнесено око) , гледаме лик кој ни легна на срце за на крај да навиваме да умри и да прекини да му ги прави животите мизерни на сите околу него.
Тоа праевме со њот муабет, навивавме добар семеен човек да стани криминалец, за на крај да испадни клише, да навиваме за агент да ја истера правдата. (рецимо Хенк)
--- надополнето: 27 август 2012 во 18:02 ---


Не ми делуваше целосно убиството од емоција. Пиштолот го зеде уште кога ја зеде чантата од аеродром, само се двоумеше до самиот крај. Навредите го разгорија уште повеќе.
Сеуште си навивам за Хајзенберг, можеби она лошото во мене не ми дозволува да навивам за Хенк и неговата правда.

 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Има уште 9 епизоди вкупно, до крај на серијава. Или нешто ти лошо си се изразил?

Иначе...goddammit! Mr. White, come back! Сега гледаме тотално негативец, нема човек кој се плаши. Нема веќе човек кој се бори да исхрани фамилија туку гледаме човек бизнисмен, бекруполозен, кој гази дур стигне до врвот.
Мистер Вајт, се враќа, на голема врата, се повеќе и повеќе
И да, за тие што не забележале, Валт се накашлува малку за време на расправијата со Мајк, пред да го упука, мал детал кој многу открива што ќе се случува во иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom