Breaking Bad

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
"GLIDING o'er all, through all, Through Nature, Time, and Space, As a ship on the waters advancing, The voyage of the soul--not life alone, Death, many deaths I'll sing."

Please kill Skyler.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Мистер Вајт, се враќа, на голема врата, се повеќе и повеќе
И да, за тие што не забележале, Валт се накашлува малку за време на расправијата со Мајк, пред да го упука, мал детал кој многу открива што ќе се случува во иднина.
И јас прво помислив дека е Волт, логично ми беше поради прологот од сезонава, ама неколку пати го прегледав моментот и сега мислам дека Мајк е оној кој се накашла пред да рече I'm sorry.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
И јас прво помислив дека е Волт, логично ми беше поради прологот од сезонава, ама неколку пати го прегледав моментот и сега мислам дека Мајк е оној кој се накашла пред да рече I'm sorry.
99 посто сум сигурен дека Волт се накашлува, после прегледување на првата сезона едно 5 пати, можам да му ја препознаам кашлицата и на сон. :icon_lol:
--- надополнето: 28 август 2012 во 01:08 ---
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Ќе беше перфект епизода да не беше она исфорсирано и чизи "say my name" на старт. Да беше Џеси барем па да им кажеше "say my name bitch" ќе разберев. :D

Страшно добро глумат скоро сите во серијава, плус е одлично осмислена до последен детал. После ова мислам дека тешко ќе најдам друга серија да гледам а да не ми изгледа патетична...

Искрено си правев некои твистови у глава и ми текна како би било најдобро да заврши серијава. Волтер скренува до даска и ја кине Скајлер и се рока сам у глава. Две омразени муви со еден удар. One can only wish.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Волт е тој шо пукаше. Не, Heisenberg.

Heisenberg се контролира и е стабилен. Волт е имплусивен, кревок и пречуствителен на своите лични неуспеси како човечко суштество.

Он не планираше да го свитка Мајк. Ако навистина му беше тоа планот ќе го имаше пиштолот со себе, а не во колата. Мајк го навреди, Мајк го чачкаше таму кај шо највеќе го боли. Мајк му ги влепи во фаца сите гомна за тоа каков човек е и тоа беше превише за Волт. Не размислуваше, слеп од бес, изреагира имплусивно. Впрочем и самиот ја увиде грешката кога искоментира дека имињата можеше да ги добие од Лидија.

RIP Mike Ehrmantraut.You'll be missed.​

913_18282.gif
Мајки е бе:)

За Волт бааги шлапав. Доста е. Мислам дека неизбежна е пресметка Волт Vs Џеси ( евентуално Волт Vs Џеси и Скајлер).

Ако и ова:

552071_262534323863873_346718621_n.jpg

Најпрајслес момент :pos:

tumblr_m9enmrTIR61qes94xo7_1280.png

Нашиот ни Џеси, не знам дали сте го заприметиле у спотов? Среќен роденден, мали:)


П.с Се сеќавате на типов?:pos:

 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
^ Една мала забелешка, Волт го немаше пиштолот со себе затоа што Мајк ќе го забележаше, ако се сеќаваш еднаш во четврта сезона го забележа дека носи скриен пиштол.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
^ Една мала забелешка, Волт го немаше пиштолот со себе затоа што Мајк ќе го забележаше, ако се сеќаваш еднаш во четврта сезона го забележа дека носи скриен пиштол.
Мислиш дека тоа беше промислен гест од страна на Волт? Знаеш шо, тука идеме до делот шо не ми се свиѓа. Мајк е секад еден чекор напред, како бе мајката не го сети моментов. Како не го предвиди?

Се повеќе си мислам дека на моменти у сезонава на Винс Гилиган му е досадно.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Мислиш дека тоа беше промислен гест од страна на Волт? Знаеш шо, тука идеме до делот шо не ми се свиѓа. Мајк е секад еден чекор напред, како бе мајката не го сети моментов. Како не го предвиди?

Се повеќе си мислам дека на моменти сезонава на Винс Гилиган му е досадно.
Можеби тоа што Волт го предупреди за цајканите и адвокатот му влијаеше на инстинктот. Инаку знаеше тој оддамна дека егото на Волт ќе направи сериозни проблеми понатаму.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Можеби и беше малку Волт кога пукаше али после тоа, тоа беше Хајзенберг, барем во поголема мера. Или пак некоја комбинација од нив двајца. Така да упукаш човек и да мислиш дека сепак имињата можеше на друго место да ги најде - колку и да си збунет од самата ситуација, пак треба да си бескруполозен за да ти текне на тоа а не да мислиш што направи...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Too much Heisenberg for me. Прво свиркањето од претходната епизода па сеа крајот коа Мајк умираше и на овој му се мота по главата од кај да ги земе имињата.
Ми се чини исфорсирано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom