Breaking Bad

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
мора да го има и Брајан Кранстон, најверојатно во некој флешбек, не може Брејкинг Бед филм без него...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Имам чуство дека ова ќе биде само како една просечна продолжена Breaking Bad епизода и ништо повеќе.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
The New El Camino trailer confirms Walter White is dead... radio says "nine dead" and there were eight gang members killed plus Walter White.

 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
15 пати го изгледав трејлеров еј, вака возбуден не сум бил од финалето кога сум го гледал.

11ти октомври како век далеку ми се гледа...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Како иде со термин? Ден/час?

Најдов нешто, ваљда е тоа. Пон-Пет 21.45
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Фала за постовиве погоре (y)

Еве ја гледав сега третава епизода и... стварно не ми се верува како е можно мнозинството од интернетов да вика (барем во мое искуство) "А бе првата сезона е тапа, ама ако ја изгледаш таа после стсанува подобра"

Маестрална беше првата сезона. (нели, како и цела серија)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Да, баш така. Повеќе изгледа како некоја споена дупла епизода од серијата.

Не знам што да кажам, само дека е 2-часовно уживање и потсетување за тоа какво фантастично ремек дело беше Breaking Bad.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Океј си е филмов. Ништо спектакуларно, не ни очекував нешто посебно.
Мислам дека е време да престанат апла да ја комерцијализираат серијава. Океј е.
Нека одморат малце со prequels и sequels (Better Call Saul искрено не ме воодушевува ни малку, дури би рекол дека е многу досадна серија на моменти). Вака една од најдобрите серии евер некако губи шмек. Малце нелогично е завршена серија да губи шмек, ама за мене е точно.
Во ред е да монетизираат, ама не мора тоа да биде исфорсирано. Пошто истите се праат да се пополни некој хајп и да се ќари на тоа, без некоја доза на генијалност што малце фрла дамка врз ББ како вистински ТВ мастерпис.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Океј си е филмов. Ништо спектакуларно, не ни очекував нешто посебно.
Мислам дека е време да престанат апла да ја комерцијализираат серијава. Океј е.
Нека одморат малце со prequels и sequels (Better Call Saul искрено не ме воодушевува ни малку, дури би рекол дека е многу досадна серија на моменти). Вака една од најдобрите серии евер некако губи шмек. Малце нелогично е завршена серија да губи шмек, ама за мене е точно.
Во ред е да монетизираат, ама не мора тоа да биде исфорсирано. Пошто истите се праат да се пополни некој хајп и да се ќари на тоа, без некоја доза на генијалност што малце фрла дамка врз ББ како вистински ТВ мастерпис.
Немој со вакви стручни анализи молим ти се. Секвел меквел, Better Call Saul беше може и подобра од Breaking Bad.
Комплетно се што е создадено од Винс Гилиген е одлично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom