Breaking Bad

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
1. Кој уште гледа ТВ во 2016?
2. Нека стават некоја што завршила во 1998, подобро некогаш...
Cela amerika. :D
Nie ne gledame poso nema soua. Koj ne gledase koga davaa kvalitetni?
Lost, CSI, Friends... da ne gi brojam.

Baska so zemjata ne ni se sostoi od 15 do 30 godisna vozrast. Moite se obeseni na tv. Kako I pola zemja.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Cela amerika. :D
Nie ne gledame poso nema soua. Koj ne gledase koga davaa kvalitetni?
Lost, CSI, Friends... da ne gi brojam.

Baska so zemjata ne ni se sostoi od 15 do 30 godisna vozrast. Moite se obeseni na tv. Kako I pola zemja.
Зборам за нас, што сме родени од кога е умрен Тито :D
И зборам за ТВ за кај нас, во Америка саман си е, нова сезона, одма ја има на ТВ. Кај нас после 19 години...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Зборам за нас, што сме родени од кога е умрен Тито :D
И зборам за ТВ за кај нас, во Америка саман си е, нова сезона, одма ја има на ТВ. Кај нас после 19 години...
А многу знааат стариве кога се емитувала Breaking Bad на ТВ. На цел овој индиско-турски бран, МТВ и Телма се единствени што пробуваат нешто различно даваат.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Може да ги замислите старудииве навикнати на турски серии да гледаат BB :ROFLMAO:
Среќа во серијава постои ликот на Скајлер малце ќе им го олесни транзитираето од турска бљувотина во есктра-класа серија.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Не заебавајте, во просечна македонска куќа телевизорот никогаш не е пуштен на МРТ или на Телма. Ние што ја изгледавме ќе ја пратиме пак ко ќе можиме да ја фатиме. Факт е дека нема да има гледаност, се знае што се гледа во дупката наречена Македонија.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
1. Кој уште гледа ТВ во 2016?
TV си гледа народот по свет ама квалитетни серии, а не оние (лошо) сихронизираните што ги има по нашите канали. И онај Вучиќ.
Тоа ти е за под воз да фрлеш.
Сеа и Netflix стаса у MK можеш легално да ја купеш цела колеција и да ја изгледаш у една недела.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
1. Кој уште гледа ТВ во 2016?.
Да не се гледаше телевизија, во државава Телеком, Близу, Бум тв, Телекабел, Тотал тв.. ќе ги прекинеа услугите со телевизија и само ќе нудеа интернет и мобилен.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да не се гледаше телевизија, во државава Телеком, Близу, Бум тв, Телекабел, Тотал тв.. ќе беа затворени кај нас.
Зборувам за нашава генерација. Ти да не гледаш турски серии и драган вучиќ? :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ќе ве видам дали ќе се радувате кога ќе си појдите дома во некоја прекрасна квечерина и ќе ги затекнете старите како во визбата прават мет. И вие ќе му речете-Што правите бе море а? Тие ќе ти речат-МеД сине меД.........:cautious:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Зборувам за нашава генерација. Ти да не гледаш турски серии и драган вучиќ? :)
Jaс и скоро и да не гледам серии. Брејкинг Бед имам изгледано две три епизоди од прва сезона и толку. Порано можеби гледав повеќе серии и тоа на тв Млади Бунтовници и уште некој балкански на кој не се сеќавам на имињата.

Од турски серии само онаа со султанот ја гледав и тоа ради досада дома кога сум и кога гледаше мајка ми а не дека ми се гледа. Драган Вучиќ многу пати имам фатено и гледано, но воопшто не гледам ништо лошо во тоа да се гледаат турски серии, Вучиќ квизови, индиски, шапански и било какви други серии кој имаат сапунска содржина.

Секој си бира да си гледа тоа што му се гледа и за вкусови не се дискутира многу.


Сега може некој ќе си рече што барам да коментирам во темава кога не ја гледам серијава а ? :icon_lol: На темава налетав да видам само дали има запознаено дека ќе оди на МРТ 1 и се погоди пост како за мене за да искоментирам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom