Black Mesa Source

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Само што ја завршив и многу ми се допадна сеа ке ја симнам хл2 да си продолжам со приказната :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Бидејќи оваа е последна тема поврзана со Half Life... enjoy this:

 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Последно што знам е дека во Декември треба да ги извадат стазите од вселената, т.е. Xen. Јас уште не сум ја играл, т.е. не ја играм додека не е комплетна цела игра, зашто Халф-Лајф ја обожавам, ама ќе дочекам да се комплетира. Супер изгледаат стазите.
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Последно што знам е дека во Декември треба да ги извадат стазите од вселената, т.е. Xen. Јас уште не сум ја играл, т.е. не ја играм додека не е комплетна цела игра, зашто Халф-Лајф ја обожавам, ама ќе дочекам да се комплетира. Супер изгледаат стазите.
Vake sea , Ova sto go rece da ne ja igras dur ne izleze xen si vo potpolno pravo , ja eve ja igrav ja zavrsiv I se zaebav , prvo aj sto mi e sea dosadno postom ja zavrsiv drugo moram da cekam xen , no cisto sumljam deka ke izleze vo Dekemvri godinava , I plus ne veruvam deka ke bide dostapen za Black Mesa source igracite tj. igracite koi ja spustile besplatno of oficialniot sait , tuku ke mora da se kupuva preku steam :mad::yid:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
I plus ne veruvam deka ke bide dostapen za Black Mesa source igracite tj. igracite koi ja spustile besplatno of oficialniot sait , tuku ke mora da se kupuva preku steam :mad::yid:
Мислам дека некој ми спомна дека ќе мора да биде купена преку стим целосната игра со сите стази... али очекувам да ја хакнат како и да е, зашто немам стим и не сум баш гејмер, ова со Халф-Лајф и некои постари игри ми е стара пуцачка љубов : )
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Мислам дека некој ми спомна дека ќе мора да биде купена преку стим целосната игра со сите стази... али очекувам да ја хакнат како и да е, зашто немам стим и не сум баш гејмер, ова со Халф-Лајф и некои постари игри ми е стара пуцачка љубов : )
U pravo si , ko ce najdes link za celosna igra kazuj ;) se razbira ako izleze nekogas , druze VALVE né laze veke nekolku decenii :mad: ako vistina izleze ke bide super....
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Последно што знам е дека во Декември треба да ги извадат стазите од вселената, т.е. Xen. Јас уште не сум ја играл, т.е. не ја играм додека не е комплетна цела игра, зашто Халф-Лајф ја обожавам, ама ќе дочекам да се комплетира. Супер изгледаат стазите.
Стази -мисии мислиш или рандом за пукање мултиплеер ?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
За сингл плеј, истата приказна од кецот, истите стази за да ја комплетираш играта.
Сакаш да кажеш дека до сега модов е направен само со мисиите на земјата (во блек меса) и дека сега треба да излезат мисиите кога низ порталот идеш кај нив на планетата ?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Сакаш да кажеш дека до сега модов е направен само со мисиите на земјата (во блек меса) и дека сега треба да излезат мисиите кога низ порталот идеш кај нив на планетата ?
Да бе, двеста години ја прават, не знаеше? :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
За ова римејк модов сега прочитав. Ама ме збуни муабетов за продолжение на кецот.
Ја кецот - антиката ја имам свртено на крај со тоа бебето гадно шо лебди. И сеа ме зачуди со муабетов за нивнава планета ,а тоа уствари тие играта ја напраиле пола па уше пола.
ВНИМАНИЕ СПОЈЛЕР ЗА НОВИТЕ ИГРАЧИ :
https://www.youtube.com/watch?v=pTM-3bWQ7eU
Значи играта е римејкната до крајот на овој дел (негде 42 : 30 ) , а остатокот се чека наскоро ?
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
За ова римејк модов сега прочитав. Ама ме збуни муабетов за продолжение на кецот.
Ја кецот - антиката ја имам свртено на крај со тоа бебето гадно шо лебди. И сеа ме зачуди со муабетов за нивнава планета ,а тоа уствари тие играта ја напраиле пола па уше пола.
ВНИМАНИЕ СПОЈЛЕР ЗА НОВИТЕ ИГРАЧИ :
https://www.youtube.com/watch?v=pTM-3bWQ7eU
Значи играта е римејкната до крајот на овој дел (негде 42 : 30 ) , а остатокот се чека наскоро ?
Hehe HL1 , ko ja igrav mislev deka nema podobro nesto... Ja imam zavrseno mozda 5 pati + Drugive modoi...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917

Kajgana Shop

На врв Bottom