Bin bir gece - Илјада и една ноќ

Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Ја гледам по втор пат, си ја репризирам... ги изгледав сите епизоди на нет.. интересен серијал е ама премногу тажно бре, не е за сентиментален народ серијава :)
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
bas e dobra serija ot pocetokot mi bese glupo so sinhronizacijata no se naknivav sea naem gajle)) mi se sviga so se glumcite se mnogu emotivni vilmov ok e filmov megu podobrite za razlika od klasikava spanski serii.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
:uvo:

Ќе ми објасни некој како се глумците емотивни со идиотскава синхронизација?
Кога се засенува нивната можност за глума ако воопшто ја имат.

Емотивни.. Right.
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
pa nema veze ako ima sinhronizacija glumata se glea vo nivnata reakcija;. vo postapkite se vnesuvaat vo ulogata i setoa toa deluva emotivno.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Ја гледам по втор пат, си ја репризирам... ги изгледав сите епизоди на нет.. интересен серијал е ама премногу тажно бре, не е за сентиментален народ серијава :)
ај штом ја имаш гледано еднаш на кратко кажи ми што ке се случе понатаму,мислам шехерезад ке избега ли во друга фирма да работе или....
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
ај штом ја имаш гледано еднаш на кратко кажи ми што ке се случе понатаму,мислам шехерезад ке избега ли во друга фирма да работе или....
Аааа не.. нема да биде фер од моја страна да ви го раскажам цел серијал :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Не ми е јасно зошто некој воопшто го гледа чудово.Глумците имаат два до три изрази на лицето и ги менуваат по потреба, синхронизацијата е страшна, а за содржина не можам да зборувам пошто имам гледано 2 епизоди.
А сите гледаат.И машки и женски и баби и ....сите.Касандра ис бек, and this time she is....turkish???
Поарно беше кога гледаа Хаус.Барем смислата за хумор им беше добра.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
:uvo:

Ќе ми објасни некој како се глумците емотивни со идиотскава синхронизација?
Кога се засенува нивната можност за глума ако воопшто ја имат.

Емотивни.. Right.
Браво за коментарот, катастрофална синхронизација, аматерска и никаква.
 
Член од
27 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
Мајка ми ја гледа серијава :vozbud:
Добра идеја е, со интересна приказна. Музиката во серијата е исто така нешто феноменално.
Арно ама, дури и да е све супер, нашава синхронизација комплетно расипува впечаток.:tapp:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.506
Поени од реакции
28.865
Колку се смешни коа ќе речат ''Успешна работа''
 

zmijata

И ондак то...
Член од
2 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
3
Ја гледам по втор пат, си ја репризирам... ги изгледав сите епизоди на нет.. интересен серијал е ама премногу тажно бре, не е за сентиментален народ серијава :)

А може да ми објасниш како и јас да ги гледам сите епизоди на нет ???
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Браво за коментарот, катастрофална синхронизација, аматерска и никаква.
Серијава ја гледам чат пат горе доле знам шо се дешава... прв пат СЛУЧАЈНО слушнав синхронизацијата каква е и се ПРСНАВ ОД СМЕЕЊЕ!!! и така ја по некоја епизода си глеам шо рари мајка ми шо ради девојка ми шо ради мене... серијава ми се свиѓа и океј е барем според мене.. него муабетот ми беше синхронизацијата... епа вака.. сите шо ја вреѓаат синхронизацијата ги замолувам да гледаат едно 10 минути од серијата со македонска синхронизација и потоа да пуштат 10 минути бугарска синхронизација.... од бугарската ефектите сами ке ги видите.. само стравувам да не почнете да гледате бугарска верзија ( не за друго ке прскате од смеа као ке видите каков им е начинот на говор колку лошо е синхронизирана... едноставно КОЛКУ Е КАТАСТРОФА! )

ВЕ УВЕРУВАМ ДЕКА НАШАВА СИНХРОНИЗАЦИЈА Е КАДЕ КАДЕ ПОДОБРА за разлика барем од бугарската!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom