Better Call Saul

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Вечерва ќе биде првата епизода , а утре втората (американско време) и после тоа ке си тера во понеделник редовно.
Гледав интервју со одерник и кажа после снимањето на неколку сцени или епизоди им се јавиле и нарачале уште една сезона.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Од прилика кое време треба да ја има на торент? 4?[DOUBLEPOST=1423460158][/DOUBLEPOST]Ја има веќе прва епизода на торент.

f20.gif
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Еј, ме потсети колку ми фали Breaking Bad.

Нема врска, првата епизода беше супер и дефинитивно може да стои на свои нозе. Ова со Туко од нигде излезе, ме изненади, ама ептен беше tight, tight, tight! Спин-оф како спин-оф, па бев скептичен, ама сега со ќеф ја чекам новата епизода.

Од се најмногу ми се допадна Пекарот Сол. Кинематографијата беше добра цела епизода, ама тие првите сцени беа врв. А и беа ептен емотивни и најверојатно заради нив ќе почнам пак BrBa да ја гледам. Плус, сето то беше добар омаж на Небраска.

Ни Мајк ни Туко ич не ми сметаат, ама сепак мислам дека и самата серија, ако е спин-оф, има потенцијал да си тера по свој пат без да ги меша многу случките кои веќе ги знаеме. Муабетот со скејтерите беше одличен, а и Чак изгледа како интересен лик, само не разбрав што му е точно и се осеќам глуп.

И за на крај, порака од Сол за тие како нас:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Неуките ко мене уште си чекаат превод на српски :(
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.136
Поени од реакции
2.964
Еј, ме потсети колку ми фали Breaking Bad.
Исто и мене. Воведните сцени, музиката слична на многу песни како што имаше во BB, потоа тишината во судницата со повремено кашлање, повремено смешкање, мрднување на некој. Ми отвори огромна желба да ја гледам BB повторно.

Инаку одлична епизода, мислам дека ќе уживам во серијава. Одличен вовед, мислам дека ќе не очекува уште eдна одлична серија. (y)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.163
Мислам дека ќе ми се допаѓа. :D
Многу од работите што ми се допаѓаа во ББ се и тука (додуша се` ми се допаѓаше во ББ). Неколку неочекувани моменти, неколку страшни сцени... чекам втора епизода. И се надевам дека нема премногу да се потпираат на ликовите од ББ и ќе продолжи во свој правец. Би сакал да го гледам, но сепак се надевам дека појавата на Мајк е само камео.
Многу ми е интересно кога го гледам Гудман, човекот кој имаше решение за секој проблем на самото дно тука. Струјата им e исклучена бре! :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
“The only way that entire car’s worth $500 is if there’s a $300 hooker sitting in it!”

:pos::pos::pos::pos:

омг, ова е предобро, искрено долго време бев далеку од сите трејлери, тизери, секакви можни спојлери околу серијата (иако ги имаше многу малку и скоро ништо не се откриваше) ова дури ми ги надмина очекувањата. Го чувствувам тој квалитет, тој Винс Гилиган шмек, се осеќа насекаде, ми мириса на врвно нешто, 8.2.2015, ќе го памтиме датумот, ова е почеток на една нова историја!
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.692
Све је исто, само Хајзенберга нема и што сеа место Баџер и Скинни Пит имаме скејтери, а? :angel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom