Battlefield 3

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Може некој да ми помогне? ја инсталирав батерфилд 3 и заглавив овде -

Install the game. Redistributables as needed in \__Installer
dir afterwards.

Што е ова редистрибутаблес? го ставив и кракот од цд 2 ама не ја пушта. помош/
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Незнам што се фати за тој попуст, кога со истиот, 25 евра те кошта а од ваму 17 ... долари, помалку од 1000 денари. :)

п.с. Инаку премиум јузери има, плус експанзииве, затоа 25 евра сега кошта, али пак, во споредба со овие 17$ тие 25 евра ми делуваат многу.
Aко купувате BF3, само од Origin/EA, никако од други сајтови, и не ми објаснувајте како ви работат копиите, и дека нема проблем, на 2 другари им ги скинаа акаунтите одкако веќе дојдоа до 40 левел....од други сајтови им беа купени иначе, со попусти и разни глупости.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.285
Поени од реакции
41.890
Aко купувате BF3, само од Origin/EA, никако од други сајтови, и не ми објаснувајте како ви работат копиите, и дека нема проблем, на 2 другари им ги скинаа акаунтите одкако веќе дојдоа до 40 левел....од други сајтови им беа купени иначе, со попусти и разни глупости.
Не верувам дека тука би имало некаков проблем, види ги само reviews-от, ја по тоа се водев, руска верзија е, кај нив многу се ефтини оригиналите затоа и ги шиткаат вака, за поефтина цена, пак се во ќар, незнам зашто ги поебале другариве твои најискрено, ја сеуште од местово од каде што ја земав немам начекано таков проблем.

Иначе не викам дека не е изводливо да има проблем, ама од 100 луѓе што земале од истиот линк, некој бар ќе пишеше за некаков проблем, ја сеа за сеа сум задоволен како функционираат работите, нема кој не ги пофалил овие од http://cdkeyshere.com/ за играва, ги имам начекано и на фејсбук, пак ќе кажам, сеуште немам најдено некаков проблем стриктно за овој линк што го имам ставено, единствено со јазикот гледам некои имаат фрка, али со шпанскиот, повеќе не бил опција со новите апдејти, ништо што нас би не засегало.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ок, ако ти го блокираат акаунтот на 30-40 левел, немој после да бидеш шокиран.....

За 1000 денари дали вреди тој ризик вие си знаете...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.285
Поени од реакции
41.890
Ок, ако ти го блокираат акаунтот на 30-40 левел, немој после да бидеш шокиран.....

За 1000 денари дали вреди тој ризик вие си знаете...
Па според мене вреди, иако ја на истово не глеав ко ризик, реков и зашто, да имаше било каков проблем од тој линк, веќе ќе беше напишан до сега, а ова седи со месеци вака, 2 апдејти веќе поминаа, никаков проблем, другариве твои незнам на која основа ги тргнале, си имаат support тимови, можеле да прашаат за одговор, ако ништо друго, да знаат за друг пат а и да не се поебат други, да не зимаат игри од истото место.

Ова му доаѓа ко дупка у закон, во Русија игрите се шиткале според нивни стандард, немаат цени ко тука што имаат цени оригиналните игри, од 3000 денари на пример, па ги шиткаат за вакви прифатливи суми и прават ќар, не глеам на која основа најискрено би ги кинеле акаунтите.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
А јас не гледам основа некој да ти ги продава по таа цена зашто у Русија биле поефтини, идам на доста форуми за хардвер, во кои има секции за игри/BF3 и добро знам што се случува, ама да не идеме во погрешен правец твои пари твој избор, на другарите ги скинаа акаунтите затоа што нивниот код некој друг го искористил, (или нешто во тој стил беше не сум сигурен) направија приговор парите не им беа вратени назад, тоа е тоа.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
А јас не гледам основа некој да ти ги продава по таа цена зашто у Русија биле поефтини, идам на доста форуми за хардвер, во кои има секции за игри/BF3 и добро знам што се случува, ама да не идеме во погрешен правец твои пари твој избор, на другарите ги скинаа акаунтите затоа што нивниот код некој друг го искористил, (или нешто во тој стил беше не сум сигурен) направија приговор парите не им беа вратени назад, тоа е тоа.
Некоја друга беља изгледа направиле они, најверојатно до нив е проблемот бидејќи не гледам начин некој да ти го искористи кодот на origin. Си имаш свој акаунт и кодот еднаш се употребува и останува на тој акаунт, истиот код неможе да ја активира bf3 на друг акаунт. Кај самостојни игри ова е возможно, ко на времето call of duty 2 кога игравме онлајн, но понекогаш знаеше да покаже дека cd key is in use. Инаку Syn е 55ти левел.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.285
Поени од реакции
41.890
А јас не гледам основа некој да ти ги продава по таа цена зашто у Русија биле поефтини, идам на доста форуми за хардвер, во кои има секции за игри/BF3 и добро знам што се случува, ама да не идеме во погрешен правец твои пари твој избор, на другарите ги скинаа акаунтите затоа што нивниот код некој друг го искористил, (или нешто во тој стил беше не сум сигурен) направија приговор парите не им беа вратени назад, тоа е тоа.
Па руси ги продаваат, затоа и ги даваат по таа цена, они за уште поефтина ги зимаат, и им идат ко алва, инаку ако тераат со реална исто срање, ретко кој би се дрзнал од нив да зима, нејсе, тоа сакав да го спомнам ко опција, да им ги користи друг акаунтите само незнам како тоа би било изводливо кога се логираш со твој акаунт, освен пасот да ти го знаат, другачие не би знаел, еднаш ако активираш готово, активирано ти е тоа и то је то, само со твојот акаунт може да се логираат и други луѓе, со истиот пас.

Чудно стварно, како и да е, 1000ка е во прашање, ќе ја прежалам ама не верувам дека би го имал тој проблем.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Како местите аудио на обични звучници со стерео звук? Многу сецка звукот како да подесам?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.123
Поени од реакции
5.839
Дали некој има купено нешто со дебитна картица (значи НЕ со пејпал) од cdkeyhouse и слични на него? Пробувам да ја купам играва ама мора со пејпал иако на почетната страна пишува дека може и со Visa и Maestro.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.123
Поени од реакции
5.839
Ми треба итно инфо за ова погоре, така да...
Woofer, Овердрајв, Syn, Toneh, -={K-O-R-U-N}=-

Во случај да не може (пошто на оваа страна има објаснување каде што вика дека може да се логираш на пејпал како гостин, ама тоа очигледно одамна не функционира) - дали има некој што би сакал да ми ја купи и ќе се договориме да се најдеме - пари на рака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom