Battlefield 3

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Сакам да ја купам играва, за да можам да играм онлајн. Од страна на Оргин, што значи Battlefield 3 Premium i Battlefield 3 Ultimate shortcuts bundle?
треба сите три да ги купам за да играм онлјан?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Сакам да ја купам играва, за да можам да играм онлајн. Од страна на Оргин, што значи Battlefield 3 Premium i Battlefield 3 Ultimate shortcuts bundle?
треба сите три да ги купам за да играм онлјан?
Не, само основната Battlefield 3 ти е потребна за онлајн play, другите работи ти се додатоци (DLC) кои додаваат додатни мапи и оружја.

Ultimate Shortcuts bundle-от ти е pay to win додаток. Значи без воопшто труд и игра ги добиваш сите благодети на max level играч.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Сакам да ја купам играва, за да можам да играм онлајн. Од страна на Оргин, што значи Battlefield 3 Premium i Battlefield 3 Ultimate shortcuts bundle?
треба сите три да ги купам за да играм онлјан?
http://store.origin.com/store/eaemea/en_IE/html/pbPage.battlefield3_IE_LE/

Тоа најлево само ти треба, односно Battlefield 3 (или иди најдоле и каде што пишува Base Game, селектирај ја таму Battlefield 3)

Battlefield 3 Premium ти се сите 5 експанзии за играта ( Back to Karkand, Close Quarters, Armored Kill, Aftermath, Endgame ) и плус други додатоци, како посебен нож, посебни dog tags итн. Меѓутоа тука ја немаш главната игра и само со купување на Battlefield 3 Premium ќе нема да можеш воопшто да ја играш.

Battlefield 3 Ultimate shortcuts bundle ако го купиш тогаш сите оружја, апгрејди нивни, на возилата апгрејди итн ти се отворени и строго НЕ ти го препорачувам затоа што ја уништува поената на играта, најинтересниот дел од играта е кога сам си ги отвараш оружјата и возилата и нивните додатоци.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
И, ако разгледаш малку, можеш да ја купиш за многу помалку пари.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569

Од страни преку кои се купува само клучот кој после се активира на Origin.. на пример од овде. Најевтино (и најнесигурно) е купување клуч од руската верзија на играта (~15 евра, наводно лесно се менувал јазикот), па после доаѓа купување нормален/европски клуч (~26 евра) и плус некое евро за да ти ја пратат и кутијата/DVD-то.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.388
Поени од реакции
42.382
Од страни преку кои се купува само клучот кој после се активира на Origin.. на пример од овде. Најевтино (и најнесигурно) е купување клуч од руската верзија на играта (~15 евра, наводно лесно се менувал јазикот), па после доаѓа купување нормален/европски клуч (~26 евра) и плус некое евро за да ти ја пратат и кутијата/DVD-то.
Jas ja zemav vaka, za 1000 denari, 20 dolari, i pomalku, tolku mu doaga, od tuka, t.e. bukvalno od ovoj link naracav, sea i poeftina e

http://cdkeyshere.com/battlefield-3-cd-key.html

Se e ubavo objasneto, samo tuka se simnuva ruska verzija pa posle imas instrukcii kako da ja isteras na angliski, rutina e toa, mrezno se utepuem od igranje, vladee igrava za mreza, ludilo e, za tepanje dosada najidealna e.

Mene prethono drugar mi ja dade, ja simnav od origin, negov akaunt koristev kolku da ja probam pa ne morav ruskata verzija da ja simnuvam, direktiva na ovaa si ja pustam igrata i si tece bez problem, prasav od kaj ovie sto ja zemav da ne pravi nekoi problemi toa, mi rekoa ne.

Inaku odma plakas i vo rok od 15 sekundi ti stiga na mail slika od aktivacioniot kod, i toa e toa, si igras posle ( otkako ke ja simnes od origin, normalno ).

DarkLord, ova moevo mislam deka ti e najidealna opcija, osven ako ne sakas doma cedeto da ti dreme.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Сеедно дали ќе земе од едната или од другата страна, иста е цената.. штом не прават проблеми за руската верзија, таа нека ја земе.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
http://store.origin.com/store/eaemea/en_IE/html/pbPage.battlefield3_IE_LE/

Тоа најлево само ти треба, односно Battlefield 3 (или иди најдоле и каде што пишува Base Game, селектирај ја таму Battlefield 3)

Battlefield 3 Premium ти се сите 5 експанзии за играта ( Back to Karkand, Close Quarters, Armored Kill, Aftermath, Endgame ) и плус други додатоци, како посебен нож, посебни dog tags итн. Меѓутоа тука ја немаш главната игра и само со купување на Battlefield 3 Premium ќе нема да можеш воопшто да ја играш.

Battlefield 3 Ultimate shortcuts bundle ако го купиш тогаш сите оружја, апгрејди нивни, на возилата апгрејди итн ти се отворени и строго НЕ ти го препорачувам затоа што ја уништува поената на играта, најинтересниот дел од играта е кога сам си ги отвараш оружјата и возилата и нивните додатоци.
А како се отвараат овие оружја итн? Со играње или со мисии и такви работи?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.388
Поени од реакции
42.382
А како се отвараат овие оружја итн? Со играње или со мисии и такви работи?
So igranje mrezno na mapi, mozes i CO-OP da igras so uste eden, 6 misii se ali tamu samo edno-dve oruzja mislam deka ti se otvarat, ostantoto od mrezno igranje, odma ide toa, ke se zaigras i ke dobivas novi oruzja, dodatoci za oruzjeto so koe igras i tn i tn, racunaj samo deka imas 4 klasi, ali na pocetok ke igras ili Support klasa ili Medic, i Metro mapata ti e najidealna za bildanje skor, prvo taa igraj ja posle otvorenive golemi mapi. Ja Metro se isturiv od igranje tek poslednive mesec dena pocnav i ostanatite otvoreni mapi da gi igram, za tamu ili inziner ke bides ili Recon ( snajper ), mada pak metro i za poslednive 2 klasi e najdobar izbor za da si bildas statistika i da otvoris poveke oruzja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom