Battlefield 3

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
^ Јако изгледа, веќе одамна планирам да ја купам таа експанзија (Close quarters ја скокнав). Меѓутоа веројатно ќе ја почекам малку на попуст ко со Back To Karkand што направив, бар во зависност од цената. Претпоставувам дека ќе биде 15 евра.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Battlefield 3 Armored Kill DLC [ALI213]

1. Длс-то е само за хората с оригиналната версија на играта !

2. Инсталирајте длс-то в главната директорија на играта !

3. Играјте !

На замунда ова... значи се симнува пачов, се става каде што е играта и отворено ти е ова DLC (Amored kill). Мене ризик ми е некако да го испробам, да не ми се сјебе целосно оригиналната верзија. Има некој што би го пробал ова па да сподели дали му успеало?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Има ли некој од Скопје со paypal акаунт што ќе се нафати да ми ја купи BF3 од некој ваков сајт (еве CDKeyHouse да речеме...). Јас ќе му платам во кеш на рака.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Има ли некој од Скопје со paypal акаунт што ќе се нафати да ми ја купи BF3 од некој ваков сајт (еве CDKeyHouse да речеме...). Јас ќе му платам во кеш на рака.
Баш пред неколку дена на Origin беше 25 евра.

А неможеш овде со дебитна/кредитна карта да купиш?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Баш пред неколку дена на Origin беше 25 евра.

А неможеш овде со дебитна/кредитна карта да купиш?
EA дале попуст на нешто?!?!? :eek:

Btw, не можам со кредитна пошто трансферот на тие сајтови иде само преку paypal. Исто ко што се купува на ebay.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
EA дале попуст на нешто?!?!? :eek:

Btw, не можам со кредитна пошто трансферот на тие сајтови иде само преку paypal. Исто ко што се купува на ebay.
Па исто ко Steam 3-4 пати годишно даваат попусти, Winter-Summer Sale, Thanksgiving Sale и овој беше Back to School Sale.

Почекај уште некој месец за Thanksgiving распродажбата и барем купи си ја на попуст.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.391
Поени од реакции
42.387
EA дале попуст на нешто?!?!? :eek:

Btw, не можам со кредитна пошто трансферот на тие сајтови иде само преку paypal. Исто ко што се купува на ebay.
Ова не ти одговара ?

Jas ja zemav vaka, za 1000 denari, 20 dolari, i pomalku, tolku mu doaga, od tuka, t.e. bukvalno od ovoj link naracav, sea i poeftina e

http://cdkeyshere.com/battlefield-3-cd-key.html

Se e ubavo objasneto, samo tuka se simnuva ruska verzija pa posle imas instrukcii kako da ja isteras na angliski, rutina e toa, mrezno se utepuem od igranje, vladee igrava za mreza, ludilo e, za tepanje dosada najidealna e.

Mene prethono drugar mi ja dade, ja simnav od origin, negov akaunt koristev kolku da ja probam pa ne morav ruskata verzija da ja simnuvam, direktiva na ovaa si ja pustam igrata i si tece bez problem, prasav od kaj ovie sto ja zemav da ne pravi nekoi problemi toa, mi rekoa ne.

Inaku odma plakas i vo rok od 15 sekundi ti stiga na mail slika od aktivacioniot kod, i toa e toa, si igras posle ( otkako ke ja simnes od origin, normalno ).

DarkLord, ova moevo mislam deka ti e najidealna opcija, osven ako ne sakas doma cedeto da ti dreme.
Просто ко грав е ова, и ќе се потуриш од играње, и бајаги ефтина е башка, е сеа ова со плаќањево што го збориш незнам зашто ти претставува проблем, ја од мајка ми земав кредитна, и даов одма 1000ка за да не и дужам после, и ја средив играва за минут време ... и се истурив од играње, не здосадува, сега планирам и Armored Kill да ја земам, експанзијава, мора. :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Ова не ти одговара ?



Просто ко грав е ова, и ќе се потуриш од играње, и бајаги ефтина е башка, е сеа ова со плаќањево што го збориш незнам зашто ти претставува проблем, ја од мајка ми земав кредитна, и даов одма 1000ка за да не и дужам после, и ја средив играва за минут време ... и се истурив од играње, не здосадува, сега планирам и Armored Kill да ја земам, експанзијава, мора. :)
Не дека не ми одговара, ама ептен ме изненади што ЕА даваат попуст...

Btw, моја грешка :oops:
Можело и со Visa да се плаќа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.391
Поени од реакции
42.387
Не дека не ми одговара, ама ептен ме изненади што ЕА даваат попуст...

Btw, моја грешка :oops:
Можело и со Visa да се плаќа.
Незнам што се фати за тој попуст, кога со истиот, 25 евра те кошта а од ваму 17 ... долари, помалку од 1000 денари. :)

п.с. Инаку премиум јузери има, плус експанзииве, затоа 25 евра сега кошта, али пак, во споредба со овие 17$ тие 25 евра ми делуваат многу.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Ова не ти одговара ?



Просто ко грав е ова, и ќе се потуриш од играње, и бајаги ефтина е башка, е сеа ова со плаќањево што го збориш незнам зашто ти претставува проблем, ја од мајка ми земав кредитна, и даов одма 1000ка за да не и дужам после, и ја средив играва за минут време ... и се истурив од играње, не здосадува, сега планирам и Armored Kill да ја земам, експанзијава, мора. :)
Иначе фала друже за ова. Играва неам станато со денови.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Се насобраа доволно луѓе за bf3, да не сакате да пробаме squad deathmatch или squad rush?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.391
Поени од реакции
42.387
Дајте пишете ги никовиве бе да ве најдам да ве аднам на battlelog, само дечково над мене го имам аднато, т.е. брат му, повеќе со него плешам, со омг-во тераме на Хели стандард, он маневрира ја ганер сум.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Дајте пишете ги никовиве бе да ве најдам да ве аднам на battlelog, само дечково над мене го имам аднато, т.е. брат му, повеќе со него плешам, со омг-во тераме на Хели стандард, он маневрира ја ганер сум.
Woofer_mk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom