Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ти ги превртев мислењата да се прочиташ што постираш :smir:
логика = предвидување :zver:
Алал вера, и еден Нострадамус би ти завидел на "логикава" :helou:
А за овие 4-ве наредни години, молим те ПРОСВЕТЛИ МЕ !!! Ај ОК... да зееме у обзир казнава наша двегодишна за забрана на трансфери, неколкумина 30 годишници и би рекол до некаде послаба младинска школа од вашата(што немора да е пресудно).... ама 4 години :uvo:
да не се исфорсира малку(повеќе)?


Да не бидам офтопик, да прокоментирам и за мое видување на досегашната ситуацијата со ПЛ
Значи помина и 6 коло - ја би рекол успешно(од аспект на Big 4) полека полека табелата почнува да личи на тоа што би требало да биде т.е. Топ 4 тимовите полека си доаѓаат на местата кој пo default им припаѓаат, со искучок на Ливерпул (кој малку назадува, ама очекувам да си дое на место у наредниве неколку кола). ....А од годинешниве претенденти за висок пласман ова коло не видовме ништо посебно, освен способноста за примање многу голови...
И не заборавајте, допрва доаѓаат бурни периоди на фудбалски план у Англија : почнуваат двата домашни Купа , Европските купови , Репрезентативни настапи... сето тоа дополнителен напор како за фубалерите така и за тренерите - извор на лошa формa у ПЛ и повреди :toe:
Со исклучок на Ливерпул??? Друже па Ливерпул е трето место , Ливерпул веќе е дојден на место:smir: А она што особено ме радува кај мојот тим се две работи. прво , по се изгледа ќе имаме помалку проблеми со помалите тимови и особено важно за секј претендент за висок пласман, ги добиваме натпреварите кадешто не играме добро.


за второво.....затоа и сум вљубеник у премиер лигата и воопшто англискиот фудбал ....ќе следат повреди, контраверзни голови, обвинувања, скандали,фантастични мечеви, дербија , јаки голови.....оваа сезона ќе биде интересно како никогаш до сега:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Со исклучок на Ливерпул??? Друже па Ливерпул е трето место , Ливерпул веќе е дојден на место:smir: А она што особено ме радува кај мојот тим се две работи. прво , по се изгледа ќе имаме помалку проблеми со помалите тимови и особено важно за секј претендент за висок пласман, ги добиваме натпреварите кадешто не играме добро.


за второво.....затоа и сум вљубеник у премиер лигата и воопшто англискиот фудбал ....ќе следат повреди, контраверзни голови, обвинувања, скандали,фантастични мечеви, дербија , јаки голови.....оваа сезона ќе биде интересно како никогаш до сега:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Моја грешка... мислев на Арсенал :smir: на 7 место се сега за сега - со напревар помалку
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти, не се замара со игрите на Манчестер Јунајтед, иако тие би требало да му бидат најлутите противници во битката за титулата.
“Мене ме интересираат игрите на мојот Челзи, а како ќе играат останатите клубови воопшто и не е битно за нас.“
Беше навистина фантаситчен натпревар тој во Манчестер. Вакви работи се случуваат на натпреварите во Англија, и неможам да кажувам за нив бидејќи и ние на два пати победивме на тој начин. Кога некој ќе постигне гол во последните моменти, тоа значи дека тоа е навистина голем тим.“
Анчелоти исто се осврна и на повредата на својот најдобар фудбалер на дуелот со Тотенхем, Дидие Дрогба.
“Навистина не знаеме што се случи. Ќе треба да почекаме некој ден за да видиме колку е сериозно. Се надеваме дека не е ништо страшно.“
“Инаку можно е да загубиме на самодоверба ако го изгубиме Дрогба. Дидие е еден од најважните играчи за нас. Фантастичен фудбалер, но мислам дека и без него ќе продолжиме со добрите игри.“ - заврши Италијанецот кој денес го предводеше тимот до 11-та победа во серија што е нивни рекорд во Премиер лигата. Анчелоти во официјалните наторевари има 8 победи во исто толку натпревари.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.565
Поени од реакции
14.338
Она за што се зборуваше веќе неколку години наназад, многу лесно наскоро би може да добие и позитивен епилог.



Имено, двата најголеми шкотски клубови, Селтик и Ренџерс би требало да добијат покана за приклучување во Премиер лигата најкасно до ноември за кога е закажан следниот состанок на англиските премиерлигаши.

Повикот доаѓа како дел од планот за проширување на Премиер Лигата на две дивизии со по 18 тимови. Предлогот стигна од челникот на Болтон Фил Гартсајд. Сето тоа би резултирало со намалување на бројот на натпревари во сезоната (34) што стандардно би ја приближило оваа лига до евро лигите.

Овој потег добро помина низ рацете на раководните луѓе на УЕФА, а се верува дека ниту преоѓањето на овие два клуба од Глазгов нема да претставува никаков проблем.

Менаџерот на Ренџерс Волтер Смит го поздрави овој потег, додека извршниот директор на Селтик Питер Лоел уште во средината на годинава изјави: „Доколку добиеме официјална покана, сериозно ќе ја разгледаме.“

Според мене, добро е ова за нас љубителите на фудбалот, затоа што во Шкотска Ренџерс и Селтик се без конкуренција, скоро секоја сезона тие ги заземаат првите две места на табелата. Ако станат дел од Премиер, би се зголемила гледаноста на овие натпревари, и секако би се проширило и ривалството помеѓу големата четворка од Англија, и овие два тим
 
N

navivacka

Гостин
Па да не гледате,да знаете кој ќе е шампион....

Aj ке те послушаме,нема да гледаме,досадно ке биде:nesum: а да не знаеш да кажеш со колку поени ке сте први на табела?баш ме интересира ако веке си толку сигурен,полека бе 6 коло заврши...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Aj ке те послушаме,нема да гледаме,досадно ке биде:nesum: а да не знаеш да кажеш со колку поени ке сте први на табела?баш ме интересира ако веке си толку сигурен,полека бе 6 коло заврши...
Со 10 поени разлика:smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Со 10 поени разлика:smir:
Aj ке те послушаме,нема да гледаме,досадно ке биде:nesum: а да не знаеш да кажеш со колку поени ке сте први на табела?баш ме интересира ако веке си толку сигурен,полека бе 6 коло заврши...
Абе остај не ли гледаш видовит е чоекот. И финансиската криза ја предвиде он. Он гледа 10 кола унапред. Ама јас иам едно нешто да кажам тоа е да не се случи истото што се случува секоја година, а тоа да не е нов тренер? Последниве 3-4 години така е па да видиме што ќе се случи.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Челзи е шампион оваа година тоа се знае уште одамна.....
Греота!
Како што беа и последниве 3 години со надуените менаџери!
Имено челзи колку пари и да има какви играчи и да има, тие се тим без победнички и освојувачки дух!
Челзи е единствен клуб од големата четворка што никогш ама никогаш немал добар менаџер со долго искуство во истиот клуб! Мислам дека најдобра конкуренција за челзи годинава ќе биде манчестер сити:vozbud:
Гледајте сител и гледајте како се ниже 4та титула во низа:smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.618
Поени од реакции
22.434
Она за што се зборуваше веќе неколку години наназад, многу лесно наскоро би може да добие и позитивен епилог.



Имено, двата најголеми шкотски клубови, Селтик и Ренџерс би требало да добијат покана за приклучување во Премиер лигата најкасно до ноември за кога е закажан следниот состанок на англиските премиерлигаши.

Повикот доаѓа како дел од планот за проширување на Премиер Лигата на две дивизии со по 18 тимови. Предлогот стигна од челникот на Болтон Фил Гартсајд. Сето тоа би резултирало со намалување на бројот на натпревари во сезоната (34) што стандардно би ја приближило оваа лига до евро лигите.

Овој потег добро помина низ рацете на раководните луѓе на УЕФА, а се верува дека ниту преоѓањето на овие два клуба од Глазгов нема да претставува никаков проблем.

Менаџерот на Ренџерс Волтер Смит го поздрави овој потег, додека извршниот директор на Селтик Питер Лоел уште во средината на годинава изјави: „Доколку добиеме официјална покана, сериозно ќе ја разгледаме.“

Според мене, добро е ова за нас љубителите на фудбалот, затоа што во Шкотска Ренџерс и Селтик се без конкуренција, скоро секоја сезона тие ги заземаат првите две места на табелата. Ако станат дел од Премиер, би се зголемила гледаноста на овие натпревари, и секако би се проширило и ривалството помеѓу големата четворка од Англија, и овие два тим

Би било ненормално интересно со нив во ПЛ..Ако навистина се преселат во Англија ќе биде феноменално.
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Греота!
Како што беа и последниве 3 години со надуените менаџери!
Имено челзи колку пари и да има какви играчи и да има, тие се тим без победнички и освојувачки дух!
Челзи е единствен клуб од големата четворка што никогш ама никогаш немал добар менаџер со долго искуство во истиот клуб! Мислам дека најдобра конкуренција за челзи годинава ќе биде манчестер сити:vozbud:
Гледајте сител и гледајте како се ниже 4та титула во низа:smir:
Кога зборуваме за видовитост од кај го знеш ти ова да не виде на карти или на топка
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
А ние демек ние не атакуваме на титула а ......
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom