Bandini

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
Исто срање, само у шпанските има појаки пички и не се толку аматерски снимени како бандини
За болдираното си во право ама за срањето не баш.....

--- надополнето ---

Инаку серијава според мене е срање и ми се повраќа кога ќе ја слушнам 'песната' со која почнува срањево.....серијата де.....ама ајде да не тупам многу и да не почнувам војна со обожавателите на серијава ме интересира колку епизоди има(разбрав 350) и која епизода е на Сител моментално....или со еден збор кога ќе заврши проклетава серија......сакам точен датум!!!!!!!!!!!
 
С

сашенко

Гостин
Искрено за разлика од шпанските и турските е многу поучна.Сега филсмки не е многу добро прикажано бидејки некои работи изгледаат премногу аматерски т.е сите.Иначе ми се допаѓала индиската култура од секогаш и нивниот смисол за правда и духовен живот.Може многу да се научи од тој филм.Шпанскиве серии се полни со неморал и работи кои во секојдневниот живот ТЕШКО ПРОАЃААТ.Сите се премногу наивни и едно е сигурно за сите нивни филмови.Машките се ептен глупави.Нема шпански филм во кој нема девојка која ке го лаже 50 епизоди дечкото дека е трудна и потоа несакајки го губи детето и.......................
Бандини е вистинска приказна а и индисккиот народ има богата култура и има што да се види нависитна.Музиката е смешна ептен а и тие фаци кои ги прават хахахах стварно се смешни ама сепак филмот има што да понуди.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Искрено за разлика од шпанските и турските е многу поучна.Сега филсмки не е многу добро прикажано бидејки некои работи изгледаат премногу аматерски т.е сите.Иначе ми се допаѓала индиската култура од секогаш и нивниот смисол за правда и духовен живот.Може многу да се научи од тој филм.Шпанскиве серии се полни со неморал и работи кои во секојдневниот живот ТЕШКО ПРОАЃААТ.Сите се премногу наивни и едно е сигурно за сите нивни филмови.Машките се ептен глупави.Нема шпански филм во кој нема девојка која ке го лаже 50 епизоди дечкото дека е трудна и потоа несакајки го губи детето и.......................
Бандини е вистинска приказна а и индисккиот народ има богата култура и има што да се види нависитна.Музиката е смешна ептен а и тие фаци кои ги прават хахахах стварно се смешни ама сепак филмот има што да понуди.
Bravos i jas sakav toa da go kazham... Bravo te poddrzhuvam :helou:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Не ја гледам,ама тоа музиката ја слушам,интересна ми е
 
Член од
13 август 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
Мене ми се лоши кога ќе го слушнам гласчето како вика БАНДИНИииииииииииииии

stvarno e dobro toa delce od spicata, bas e interesno, se obiduvam da go fatam intonativno ama ne mi ide nesto :)) ke uspeam! ne se otkazuvam! :D
a inace btw neli koga ja reklamiraa serijava uste pred da pocne, na reklamata vikaa deka prikaznava e nesto so dve sestri demek, taka nesto... i imam slika vo glava deka ovaa santu imase sestra :) a? neka mi pomogne nekoj :)

--- надополнето ---

a inace ovaa sestrava na mazot, koga ke vleze vo kukata kako satanata da vlegol ej, facata i e sekad olele majko, pa da se nasmeese ednas bre:))):tv:ahahaha
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не стварно. Имало и Касандри есмералди шехерезат лисјата
ама ова е дно дно подно нема. Уште фаците снимките ауу прелошо прелошо
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Не стварно. Имало и Касандри есмералди шехерезат лисјата
ама ова е дно дно подно нема. Уште фаците снимките ауу прелошо прелошо
Касандра е Prison Break и Lost заедно за оваа индискава лепешка:toe:
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
55
Поени од реакции
1
Изненадување! Стартот е вечерва.


Сител Телевизија овој пат одлучи да ги изненади гледачите на индиските серии така што вечерва веднаш по мега-хитот "Бандини" со емитување започнува првата епизода од новата серија "Малечката Невеста". Доколку сте љубители на "Бандини", по завршувањето на вечерашната епизода не го менувајте каналот и останете на Сител, бидејќи ќе имате можност да погледнете зошто "Малечката Невеста" предизвика толку големо внимание во сите земји каде што се емитува. Вечерва дознаваме како едно 8-годишно девојче ја прифаќа судбината која нејзините родители предводени од индиската традиција, ја одредуваат за неа.



http://www.tvpaket.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=4320:2010-10-23-17-11-45&catid=70:2010-03-31-05-46-38&Itemid=110
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Значи сител се тапијаши големи ја прекинаа Prison Break, а ги пуштија овие срања
 

Kajgana Shop

На врв Bottom