Bandini

Член од
29 јануари 2010
Мислења
245
Поени од реакции
12
Гледам нема тема отворено за серијата а сакам да видам мислења какви имате за неа јас мислам дека е подобра од шехерезад и гумуш
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Аууууу страшно, значи ме смее до фул вој филм, посебно слоу моушнот ми е најак кога се врти главнава улога полека ауф мауф...
исто сум се изнасмеала на рекламата кога кажаа цело село плачеше оти умрела кравата аууу:pos2::pos2: ај сеа ке плачеме сите оти на комшијата козата му умре нц нц нц будали...
океј знам дека им е свето животно али тоа така смешно ми звучеше штоо не можев да издржам а да не се насмеам
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Мене ми се лоши кога ќе го слушнам гласчето како вика БАНДИНИииииииииииииии

 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
види аватар кај мене :pos2:
батката ми е мн. интересна појава ама не ја гледам
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
819
Оваа серија е крајност.
Ја имав таа “прилика“ да погледам малку (мајка ми ја гледа иначе) и слободно можам да кажам дека серијава е дефинитивно нешто најдебилно прикажувано на нашиве телевизии.

Од една страна имаш традиционалност, разни ограничувања и предрасуди (да не речам утопија), малолетна девојка се мажи за некој богаташ ама не смее да го гледа (коа му прави муабет гледа надолу во подот), нема никакви права, не смее да и противречи на сестрата на мажот и, не спијат заедно со мажот и`, живее во некаква собичка 2х2 (заклучена) и малтене третирана е како слугинка, робинка. Облечени во традиционални облеки и живеат во некаква огромна куќа 20 души (нели исто како и пред 100 години).

Од друга страна гледаш машкиов дел развиваат некакви бизниси, пред нив лап-топи, мобилни телефони аууу.

За сите (анти-)фанови на серијава да ги известам дека ти имала 350 епизоди, значи ќе се емитува едно година дена отприлика.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Оваа серија е крајност.
Ја имав таа “прилика“ да погледам малку (мајка ми ја гледа иначе) и слободно можам да кажам дека серијава е дефинитивно нешто најдебилно прикажувано на нашиве телевизии.

Од една страна имаш традиционалност, разни ограничувања и предрасуди (да не речам утопија), малолетна девојка се мажи за некој богаташ ама не смее да го гледа (коа му прави муабет гледа надолу во подот), нема никакви права, не смее да и противречи на сестрата на мажот и, не спијат заедно со мажот и`, живее во некаква собичка 2х2 (заклучена) и малтене третирана е како слугинка, робинка. Облечени во традиционални облеки и живеат во некаква огромна куќа 20 души (нели исто како и пред 100 години).

Од друга страна гледаш машкиов дел развиваат некакви бизниси, пред нив лап-топи, мобилни телефони аууу.

За сите (анти-)фанови на серијава да ги известам дека ти имала 350 епизоди, значи ќе се емитува едно година дена отприлика.

da a zgora na to ne glumat dobro nekako neprirodni mi se...
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Оваа серија е крајност.
Ја имав таа “прилика“ да погледам малку (мајка ми ја гледа иначе) и слободно можам да кажам дека серијава е дефинитивно нешто најдебилно прикажувано на нашиве телевизии.

Од една страна имаш традиционалност, разни ограничувања и предрасуди (да не речам утопија), малолетна девојка се мажи за некој богаташ ама не смее да го гледа (коа му прави муабет гледа надолу во подот), нема никакви права, не смее да и противречи на сестрата на мажот и, не спијат заедно со мажот и`, живее во некаква собичка 2х2 (заклучена) и малтене третирана е како слугинка, робинка. Облечени во традиционални облеки и живеат во некаква огромна куќа 20 души (нели исто како и пред 100 години).

Од друга страна гледаш машкиов дел развиваат некакви бизниси, пред нив лап-топи, мобилни телефони аууу.

За сите (анти-)фанови на серијава да ги известам дека ти имала 350 епизоди, значи ќе се емитува едно година дена отприлика.
350 епизоди :nesvest:
Во блиска иднина очекувам некоја Кинеска или Јапонска серија од 1000 епизоди каде ќе плачат по кучиња.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Мене ми се лоши кога ќе го слушнам гласчето како вика БАНДИНИииииииииииииии

Лајк! :) Ми се допаѓа музиката во серијата и од серијата можам да научам каква е нивната традиција и култура. Во секој случај МИЛИОН пати е подобра од Шехерезада!
Еееј да ќе заборавев, го учам и јазикот!
Малик-Господар
Чокри-Девојка
Бандини-Робинка(измеќарка)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.248
Поени од реакции
27.612
Во серијава се сретнуваат доста поучни мисли и поговорки.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Во серијава освен како да пуштите добар засукан брк, ништо друго не можете да сретнете!
 
Г

Господ

Гостин
види аватар кај мене :pos2:
батката ми е мн. интересна појава ама не ја гледам
Исто!
Најкул изглеа.
Исто сум приметил дека коа он се појавува на сцена сликата засецкува ваљда ради kewlness level.
 
I

Intex

Гостин
Мењам рандом канали, загледувам некој непознат јазик и јасно дека ме заинтересира. Гледам минута време, музиката одбивна у п.м., дијалогот глуп и мењам. Доволно е мислам тоа шо го кажав.:D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мене ми се лоши кога ќе го слушнам гласчето како вика БАНДИНИииииииииииииии

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Ејјјј одма ми текна на тоа во моментов.
Чиста катастрофа е серијава.Срање у боја.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Инаку серијата е вистинска приказна и убава е , поучна ако не друго.
Се на се, ако гледаме од друг аспект добро може нема некои ефекти као шпанскине и мексикански филмови, али барем не е со таа содржина, као не ми е вој татко ној ми е, или беше трудна па побаци и такви ствари. Поучна е.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Оваа серија е крајност.
Ја имав таа “прилика“ да погледам малку (мајка ми ја гледа иначе) и слободно можам да кажам дека серијава е дефинитивно нешто најдебилно прикажувано на нашиве телевизии.

Од една страна имаш традиционалност, разни ограничувања и предрасуди (да не речам утопија), малолетна девојка се мажи за некој богаташ ама не смее да го гледа (коа му прави муабет гледа надолу во подот), нема никакви права, не смее да и противречи на сестрата на мажот и, не спијат заедно со мажот и`, живее во некаква собичка 2х2 (заклучена) и малтене третирана е како слугинка, робинка. Облечени во традиционални облеки и живеат во некаква огромна куќа 20 души (нели исто како и пред 100 години).

Од друга страна гледаш машкиов дел развиваат некакви бизниси, пред нив лап-топи, мобилни телефони аууу.

За сите (анти-)фанови на серијава да ги известам дека ти имала 350 епизоди, значи ќе се емитува едно година дена отприлика.
Од двете страни,тоа во Индија и сега го има :smir:

Серијата ми се допаѓа многу,иако не сум љубител на сапуници.Најразличен е од сите до сега и совршено претставува една од моите најомилени култури.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom