BackTrack

Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.073
Ај малце помош со Back Track3
значи вака: Ставам Back Track 3 CD,местам 1st boot-CD,рестарт. (стандард процедура
)
и одам после за да го пуштам како Live CD,и се си се лоадира таму... reading files...воа ноа...
и после едно време вика:Loading files,this may take some time,си го чекам јас тоа се .. и ми се појавува:

Fatal error occured-Not enought memory.Using ramsize=60%
во C: имам 16Гб слогодно,а во D:10Гб. :toe:
Симни си го 4ката и мене ме заебаваше вака со тројката.
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Абе по интернетоф се вика дека со ВТЗ можи да се кракни wireless encrypted WPA key, правам се како што пишува во туториалов, арно ама нешто ме заебава ВТ3......

не сум баш задоволен...
туку, дали можам со ВТ3 да кракнам клуч на ubuntu?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе по интернетоф се вика дека со ВТЗ можи да се кракни wireless encrypted WPA key, правам се како што пишува во туториалов, арно ама нешто ме заебава ВТ3......

не сум баш задоволен...
туку, дали можам со ВТ3 да кракнам клуч на ubuntu?
Правиш се како што треба само си заборавил една работа :)
WPA Keys неможеш да кракнеш туку така како што се кракнуваат WEP Keys, за WPA Keys ти треба Dictionary затоа што имаат заебана енкриптација и тешко може да се декриптираат без Dictionary.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.005
Поени од реакции
7.604
Правиш се како што треба само си заборавил една работа :)
WPA Keys неможеш да кракнеш туку така како што се кракнуваат WEP Keys, за WPA Keys ти треба Dictionary затоа што имаат заебана енкриптација и тешко може да се декриптираат без Dictionary.
и со dictionary е заебано...поинаков word list ти треба за македонијава :)
 
R

Reve0ke

Гостин
Затоа имаш rainbow tables од по 30 гб и по 80гб со милиони милиони комбинации.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.005
Поени од реакции
7.604
Затоа имаш rainbow tables од по 30 гб и по 80гб со милиони милиони комбинации.
џабе...слаби се тие :)
сакав да го генерирам најголемиот rainbow table од негде 1 тера (по некоја пресметка) требаше да фаќа, со преку трилион комбинации ама се одкажав кога ми текна дека ке ми треба едно месец дена uptime :)
 
R

Reve0ke

Гостин
џабе...слаби се тие :)
сакав да го генерирам најголемиот rainbow table од негде 1 тера (по некоја пресметка) требаше да фаќа, со преку трилион комбинации ама се одкажав кога ми текна дека ке ми треба едно месец дена uptime :)
Епа тогаш со брутефорс ама ќе ти треба еден компјутер така побрз да не чекаш мн. :D
 
R

Reve0ke

Гостин
:pos::pos: Закооон :)
кога ке разгледаш какви се само пасвордине...
abc123
2fast4you
pacs
Sabine
Christian
Stephan
userftp
admin

:pos:
Само пази што правиш иначе..ова е наменето за безбедносни цели не за нешо лошо.

пс. не знае секој да ја употреби и странава.

Затоа chillout :D:D

 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Да, да...безбедносни

За да ја заштитиш најдобро мрежата треба да ја пробиеш прво да видиш кај се слабите страни :)

Така работата хакерите се е легално. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom