thekillagorilla
Поени од реакции
12

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Hi :)
  Видов дека си South park фан.. Па те поканувам на South park Македонија - www.sp-mk.com
  Ставив линк до кајгана на страната, немам намера ич да спамирам и не ми е целта да го наполнам форумов со спам, само сакам сите СП фанови да се соберат на едно место :)
  Да од скопје се. Извини ако не си од Скопје не видов не објаснив поопширно :S На градскиот плоштад се глеа Лондон паб црвен е, со говорница таква ко лондонскине, карши него се наоѓа таа продавница за разни тракатанци Sewa и е името. Значи поточно од плоштад кога одиш по улицата за накај мекдоналдс. Лондон паб се глеа од десна страна неможеш да го утнеш. Ако сакаш на гугл 'рт да ти обележам.
  Mislam deka e na pretposlednata zica A, probaj na nea, redosledot spored mene: o 3 55 553, na prvata sigurno ne e, pa dodeka ne kupis mozes da si go sviris soloto bez problem:)
  Cm F Cm F
  Догледање без бакнежи и солзи
  Cm F Cm F
  и на нозе додека пишуваат тие
  Од истокот златно нов ден се раѓа
  и навечер на запад се’ се дави в крв

  Наместо сон, торжествен тресок светов
  ќе замолкне во срамен писок never more

  D# G# G Cm
  Нишани го времето

  Cm F Cm F
  I dont need a fix , I'm not going down
  Cm F
  I'm superior

  D# G# G Cm G# Fm Cm
  Нишани го времето , и замолкни во тишина

  odi na mojot blog http://markiz.blog.com.mk ke najdes mnogu pesni so akordi
  pozdrav
  тапа интернет иам(10 гига месечно) иначе ке ги симнев одамна уште=) сепак фала
  видов дека си ги имал сите епизоди од Саут Парк..ако си од Скопје и ако не те мрзи некако да средиме да ми ги снимиш. Ќе платам ако треба=)
  абе тука ми жена, деца... неможам да ги остаам иначе... би дошол х)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom