Australlian Open 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Kral !!! Pa ova ne e mozno ziva legenda , sovrsenstvo 16 Gren Slemi tesko da se dostigne vakvo nesto :) Prosto Najdobar Sportist sto nekogas izlegol na bilo kakov teren, The Best Of All Time, The King Of Thennis ROGER FEDERER cestitki Maestro, gi zasluzi :) Marej ne si na isto nivo :) A lot of work to do :))) Hahahahah Master Roger !!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.451
Поени од реакции
42.738
Честитки за Роџер..Заслужено победа..Јас сакав Мареј да го земе 3-тиот сет,па дури и да победи..Но Федерер си е Федерер :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Честитки, заслужено ...16 Гренд Слем титули, а и ќе освојува уште не верувам дека ќе се роди некој како него, иако сум ненормален фан на Рафа.
 
P

PewDiePie

Гостин
КРАЛ нема друго што да се каже,најдобар тенисер што некогаш играл тенис,гледам и по некое хејтерче горе еве :pusk::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar:-16 and counting....:cuc:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331
Бричење :)

Ми стана жал на крај за Мареј...Ама он е следниот што ќе освојува трофеи...никој друг!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Браво мајсторе,честитки...16-та Гренд слем титулуа...нека го стигне некој ако можи...:vozbud:

:champion:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
:aplauz::aplauz:Колку и да навивам за Џоковиќ. Федерер и се е можно едноставно:zver:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Мареј ако не смени под хитно стил на игра секогаш ќе губи вака и финале ќе му биде максимум. Има потенцијал, се гледа, ама неможеш ти со еден Федерер да играш дефанзивно при негативен резултат од 2-0 у сетови и да чекаш грешка од денеска непогрешливиот Роџер. Како и да е честитки за Федерер, а за Мареј пред него е иднината само таа мала нијанса во агресивноста да ја поправи и ќе биде тоа што се очекува. Come on Andy
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Фала ти ѕверу што ми донесе добивка! :back:



























Секоја чест!
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Мареј почна да го копира Роже но само во плачење:).
Честитки за Федерер. Човекот е легенда. Не ни очекував поинаков епилог. Мареј ако не се лажам губи веќе две финалиња на Гренд Слемите. Сепак покажа дека има квалитет. Баш како што некој кажа погоре дефанзивната игра е тоа што му пречи да освои титула. Само ме интересира реакцијата на Британската штампа после неуспехот.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Вамос Рафа!!! :)

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom