Australian Open 2021(08.02-21.02.2021

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.821
Поени од реакции
3.812
Дечки Џоле бил многу тешко повреден, 2 мускули скинати имал. Е сега за нормален човек би рекол дека тоа е тоа од гренд слемов, ама чим на Ноле му зарасна скинатиот мускул од пред 2 кола, што да не и со 2 скинати мускули да се опорави. Ќе видиме што ќе биде, буквално часови и минути се во прашање, но јас сум оптимист дека ќе се регенерираат мускулите и ќе изгази. 10 часа за Ноле ти се како 2-3 месеца за обичен човек.
Што да кажеме за Надал, сите дуели од АТП Куп ги испушти, ваква повреда, онаква, грб ли беше шо ли беше и еве го до 1/4 финале сет не изгуби. :D

Неповрзано со ова
Рублев го гуглав, слушал Металика, AC DC и One Direction :D И после чуди се коа ќе се исклучи на 5-1 у тај брејк со Медведев, потпевнувајќи си некоја песничка хит за 13 годишни :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.152
Поени од реакции
39.118
Аслан Карацев стана прв тенисер во опен ерата да стигне до 1/2 финале на неговото ГС деби......има 27 години братот :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.968
Поени од реакции
3.454
Јас мислев дека е само вакциниран со руската, што се ќе излезе... не знам.:ROFLMAO:

btw. Nadal, Djokovic и Tsitsipas моментално се единствените не-Руси во ждребот.

EDIT: И Зверев го сметав за Русин. :oops:
 
Последно уредено:

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.922
Поени од реакции
32.204
Неповрзано со ова
Рублев го гуглав, слушал Металика, AC DC и One Direction :D И после чуди се коа ќе се исклучи на 5-1 у тај брејк со Медведев, потпевнувајќи си некоја песничка хит за 13 годишни :D
Личи на микс од Дејвид Боуфи и Вилем Дефо. :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.968
Поени од реакции
3.454
1613482883526.png
Играч со скинат мускул да го освои слемов покрај 5 други конкуренти, процентуално шанси има околу 55%, наспроти 45% заедно за сите останати 5 тенисери. :) До каде замина тенисов....
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.821
Поени од реакции
3.812
Не поминува Надал преку Циципас и Медведев, едино Рублев некоја луда партија да изигра против Медведев ..
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.818
Поени од реакции
4.243
Прегледај го приврзокот 284514
Играч со скинат мускул да го освои слемов покрај 5 други конкуренти, процентуално шанси има околу 55%, наспроти 45% заедно за сите останати 5 тенисери. :) До каде замина тенисов....
Пласиран у полуфинале,меч против квалификант... Во нормална ситуација квотата би била помала и би била накај 1.50.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
601
Поени од реакции
640
Не поминува Надал преку Циципас и Медведев, едино Рублев некоја луда партија да изигра против Медведев ..
Зашто да не поминува преку Циципас, пред две год тука се прошета Рафа комотмо со 6-0 на крај.. Со Медведев тешко ќе е тоа да. Иначе Новак вака игра со “скинат” мускул и лагано до финале зашто Ѕверев е морон што не знае брејк да одржи.
Автоматски споено мислење:

CA20CB06-F662-4049-8E52-6FAFB6259509.jpeg
ме изнасмеа мемево
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.043
Зашто да не поминува преку Циципас, пред две год тука се прошета Рафа комотмо со 6-0 на крај.. Со Медведев тешко ќе е тоа да. Иначе Новак вака игра со “скинат” мускул и лагано до финале зашто Ѕверев е морон што не знае брејк да одржи.
Почекај уште малку, ќе победи Џокович уште два натпревари па потоа ќе изгуби. И како му паѓа само со морони да игра?
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
601
Поени од реакции
640
Utre ke se olabavat merkite vo melburn. Dali i kolku publika ke pustat ne se znae.
Коментаторот збореше дека ќе имало публика од утре што е добро зашто не се нормални со ова монтираниов аплауз, иде Новак да смечира и му пуштаат аплауз лол.
Почекај уште малку, ќе победи Џокович уште два натпревари па потоа ќе изгуби. И како му паѓа само со морони да игра?
А што демек не е морон Раониќ а и Ѕверев? Саша лани на УС Опен два пати сервираше за титула и 2-0 у сетови имаше и не победи. Во двата сета водеше со БРЕЈК и тоа ОН прв сервира што е апсолутна МЕНТАЛНА предност у тенис бидејќи знаеш дека водиш. Сервира втор сервис 250 мисли ај ќе го погодам курац ќе погодиш. Со Каратсев лесно 3-0 и лагано у финале на Медведев/Надал.. Нека биде Рафа/Ноле финале бар интересно ќе е, сигурно ќе постои желба у тоа глумецот да му врати за срамот што му го нанесе Рафа у Ролан Гарос..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom