ATP тенис - општа дискусија

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Медведев по губењето на трите врзани брејк топки во трет сет едноставно падна во некоја црна дупка, од кога до крај на мечот не успеа да се извлече. Во ниту еден момент од продолжението не изгледаше дека е способен да го финишира мечот и моментумот целосно со шифтна на страната на Надал.

Дури и при поклон гејм на 2-2 и 4-5 за да остане во мечот, царот успеа одма да го изгуби својот сервис.

Од друга страна, мора да признаам - целосно заслужена титула за Надал. Си начека шанса и како прав шампион - си ја искористи. Тенисот ќе падне на ниво ма женски тенис после пензионирањето на 3ката, тоа е повеќе од евидентно.

Турниров ќе има една голема црна дамка (за мене), и да не беше политиката вмешана во секој сегмент од светов, многу лесно можеше друг човек да слави 21ва титула, но тоа е тоа. И ова го кажувам без никаква намера да го дискредитирам освојувањето на Надал, кој беше апсолутно најдобар од тие што настапуваа, само како чист факт.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
ХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХА
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.602
Огромен чоук на Медведев, милион брејк топки не искористи и ненормално колку му падна сервисот после првиот сет. А баш сакав да си го вратам аватарот...

Честитки за Рафа, воопшто не ме изненади што се врати од 0-2.
Уште не ми е јасно зошто Кобе и милион други негови фанови беа толкави песимисти пред финалето (не зборам за темава само). Низ цел интернет фановите на Надал се имаа предадено пред мечот, како никогаш да не го гледале ебате.
@Chiksy^ нека ти каже дали бев песимист. :)

ААААААААААААА историја луѓенца мои, 21 и тоа на ебено најмалерозниот слем за него. Не ми се верува се уште, каков пресврт....

Којзнае колку јадно се осеќаат Фенел, Костич и другарчињата, кај неписмени па и ги изедоа сопствените гомна.

ВАМОООООООООООС
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Ги заќути Медведот гадовите кенгурски, ко Искандер-М им влезе :tvg:
Надал игра максимум колку што може, засега тоа не е доволно.
Море кобење, мрсниов брејк одма :D
Толку му е можноста, нема за што да плаче. Да беше блиску нешто па да дискутираме, овде метла е на повидок.
Се распадна овај, психички отепан, честито титула Мрсен.
Видете го овој мелтдаун, како по книга.
Сите фази на допирање на дно ги има, почнувајќи од курчење, завршувајќи со нервоза и признавање на реалноста.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Видете го овој мелтдаун, како по книга.
Сите фази на допирање на дно ги има, почнувајќи од курчење, завршувајќи со нервоза и признавање на реалноста.
Ехе, битно ги пратиш сите мои постови на форумов, верен фан :cool:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
До кај ќе стигнеше човекот да немаше толку повреди и изостаноци, цела кариера од млади години со повреди.

Честито, не можеш да не го почитуваш, борец.

Кога го изгуби вториот сет, а беше подобар, реков толку, ќе изгуби, излегов, гледам на телефон почнал да се враќа, само што влегувам дома гледам победи.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
@Chiksy^ нека ти каже дали бев песимист. :)

ААААААААААААА историја луѓенца мои, 21 и тоа на ебено најмалерозниот слем за него. Не ми се верува
@Chiksy^ нека ти каже дали бев песимист. :)

ААААААААААААА историја луѓенца мои, 21 и тоа на ебено најмалерозниот слем за него. Не ми се верува се уште, каков пресврт....

Којзнае колку јадно се осеќаат Фенел, Костич и другарчињата, кај неписмени па и ги изедоа сопствените гомна.

ВАМОООООООООООС
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Ехе, битно ги пратиш сите мои постови на форумов, верен фан :cool:
Не си ласкај, само ја пратам темава, а твоите постови се бисери во истата, само продолжи така. :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom