ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.016
malce so zakasnuvanje od nekoj den replicirash :pos:,ama podobro,tie shto ne te znaat,da te zapoznaat kakov forumdjija si.Cekashe rezultatot,pa postirash.Car si,taman zavrshi mechot,odma ,kojznae kako ti traeshe dushata dva dena da molcish :tapp::pos:
Не ни видов дека си ме цитирал, прееска ми стигна нотификација од Костиќ наркоманот хаха дека ми стаил и видов под постот дека си ме цитирал. Ти се смеам зашо си ретардиран, независно од резултатот, можеше и 6-0 6-0 да изгуби Надал, сеедно, пак ќе ти стаев смајлиња. Иронични се иначе, да не мислиш дека навистина ме насмеа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.246
Не ни видов дека си ме цитирал, прееска ми стигна нотификација од Костиќ наркоманот хаха дека ми стаил и видов под постот дека си ме цитирал. Ти се смеам зашо си ретардиран, независно од резултатот, можеше и 6-0 6-0 да изгуби Надал, сеедно, пак ќе ти стаев смајлиња. Иронични се иначе, да не мислиш дека навистина ме насмеа.
okolu tajmingot na citiranjeto koga si videl,Zaev pomalku laze od tebe :) .
I sho se naapuvash odma,ne se nerviraj, cool.
Ne spomna nishto za botanicharot,kako odigra,tvoe viduvanje,prognoza,kako dokazan ,,poznavach,, na tenisot :)
Автоматски споено мислење:

Eve denes Nadal so pobedata go prestignal Lendl, mislam,po broj na pobedi.Sega e cetvrti
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.016
okolu tajmingot na citiranjeto koga si videl,Zaev pomalku laze od tebe :) .
I sho se naapuvash odma,ne se nerviraj, cool.
Ne spomna nishto za botanicharot,kako odigra,tvoe viduvanje,prognoza,kako dokazan ,,poznavach,, na tenisot :)
Автоматски споено мислење:

Eve denes Nadal so pobedata go prestignal Lendl, mislam,po broj na pobedi.Sega e cetvrti
Одлично изигра како за човек што нема играно година дена тенис, дури да бидам искрен ме изненади со нивото кое го држеше во текот на целиот меч. Сега ок, Тием моментално не е некојси репер зашо е во канал, ама Тием веќе година и кусур е здрав, игра турнири и пак не може да врзе 2 АТП победи додека Рафа година дена нема натпреварувачки меч и доаѓа и го гази у два сета, така да разликата во класи е евидентна. Ќе има уште многу мечеви кај што ќе треба да видиме во каква форма и состојба е Рафа, треба да видиме како ќе реагира на подолг меч, појак противник итн итн, али мене ми е битно за сезоната на земја да е здрав па ако стварно му е последна сезона да си изигра во вистинско светло за последен пат на неговата омилена подлога, ете не мора да освои ништо ама барем да е конкурентен.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.246
Nadal on the Big 3: “We have all reinvented ourselves (and) that's why there has been this intense rivalry. We always surprised each other. Djokovic, as well, but with a difference compared to the two of us. He hasn't needed to evolve (his style) as much as we have. He hasn't suffered as many injuries. The only thing that has demanded him to improve his game has been his rivals, not physical issues. That's a difference."
Автоматски споено мислење:

Botanicarot blika od frustracii :) :) ,
Federer mnogu podoinstveno ja podnese razreshnicata
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.197
Поени од реакции
1.421
Надал испадна во полуфинеле Бризбејн иако имаше неколку меч топки, не игра лошо ама изгледа нема кондиција за 3 сета со добар противник. А камоли за евентуални 5 сета на АО. Прашање е Џовак како ке се справи со повредата, не изгледа баш најздраво, си искористи прилика ДеМинор.
Мислам дека Морковот е прв фаворит за АО
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Надал испадна во полуфинеле Бризбејн иако имаше неколку меч топки, не игра лошо ама изгледа нема кондиција за 3 сета со добар противник. А камоли за евентуални 5 сета на АО. Прашање е Џовак како ке се справи со повредата, не изгледа баш најздраво, си искористи прилика ДеМинор.
Мислам дека Морковот е прв фаворит за АО
1/4 finale, ne polufinale. Sekako i Dimitrov i Rune vakov kakvo sto e sega tesko deka mozese da gi dobie. A vcera realno ne si gi iskoristi sansite, ama cim Thompson u fizicki zahteven mec te dobiva, instantno znaes na sto e seuste Nadal.

Dobra uvertira mu e ova kako i da e za RG, so ogled deka toa mu e glavna cel godinava, sve drugo e sekundarno ali problem e sto pak ima nekakva povreda, ako toa izostane do RG, ke si vleze glatko tamu ko glaven favorit ko i uvek so toa sto za razlika od porano, ke ima eden mal znak? kako bi se ponasal protiv Novak i Alkaraz.

I Novak inace ima problemi so zglobot na desnata raka, ama najverojatno nisto seriozno barem ne za AO, so ogled deka ima dovolno vreme za da se sanira istoto.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.642
Поени од реакции
20.644
Е извини овакој дирекно.
Ама ја да сам Новак, да му га јебем(ебу)
Име
Ептен старо име. А Новак.
Сфе е кажано..


Па ја да ги иам његови успеси.
И паре.И Експпирианс.
Ке напраеше нешто, повише да ме сакаф људи. А не како на Цецу керку.
Харизма ич. Навивање ич.

Па ти Новаку да беше аларм за у школу. Сфи ке се успиесфа.
За тебе никој не навива.

3.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.098
Поени од реакции
37.024
Во denial фаза е Надал, ништо страшно секој амбициозен спортист минува низ овој процес. На Федерер 5 години му требаше да прифати дека е готово.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.268
Поени од реакции
4.498
The Australian Open is much more important than any player," “If he's playing, finally, OK. If he’s not playing, the Australian Open will be a great Australian Open, with or without him. That’s my point of view.”

Да сум Ѓоковиќ би земал весник со изјавата од 2022 и би му ја прочитал еднаш на шпански еднаш на кинески
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.246
botanicarot partal si go napravi teloto niz godinite so hemikalii,eksperimentalni terapii i samo gospod znae kakvi Fuentes kokteli.Poslednite 4-5 godini naglo pochna da se ,,raspagja,, .Toa potenje na mechevite,posebno poslednite godini,beshe ne-nor-malno .Sho crn drob ima vo sebe,ako ushte mu funkcionira korektno,sekoja cest
Автоматски споено мислење:

sekoja otrovna izjava shto ja davashe poslednite godini vo vrska so Djovak,mu se odbi od glava.Fascinantna karma go sledi.Nekoj treba da go sovetuva da prekine da dava izjavi za Djovak, bashka shto blika od frustracii i zavist,plus si navlekuva bad karma na grbot.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Koga ke mi tekne edno mutle bedno lani istiov period koga se lozhezhe na povredata na Novak.

Posle toa prekina da postoi instantno nejziniot pulen vo ovoj sport u paket so nea na netot a Novak ispisha istorija, mljackam milomi.:X3:

Sto se odnesue do Nadal, dzabe rizikuvase ja ubeden bev kraj na minatata godina deka ke ripa AO, sekako inferioren e u klasi u momentov tuka od Novak i Karlos, a i u momentov mnogu ke se maci i so bar edno 4 drugi od top 10kata na AO. Medo, Siner, Sasha, pa i Grisho i Rune, u momentov mnogu sjeban predizvik bi bile za nego na ovaa podloga.

Ali pusti PR, zemal i tim za slikanje da go pratat da go ovekovechat kambekot, i sea sve sto naprai e frka za sleden slem ako ova se ispostavi deka e poseriozno. Ama ajde na RG i so edna noga e favorit, iako sve ova e daleku od idealno jer mu go poremetuva cel plan i kalkulacii za podgotovki i go trga od teniskite tereni pak.

Kako i da e, ona sto e najbitno za novakovci, worst case scenario, ostanuva 24>22, i 100% i sezonava ja zavrsuva so najveke slemovi. :pipi:

Stehehehehehek.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.144
Поени од реакции
85.488
Во denial фаза е Надал, ништо страшно секој амбициозен спортист минува низ овој процес. На Федерер 5 години му требаше да прифати дека е готово.
Федерер 40 години ги наполни пред да се пензионира, нормално беше да падне во форма...ама овој 5 години нема помирисано терен од повреди, а најавува кам бек. Реков во мојот последен пост тука, прашање е дали 2-3 меча ќе издржи пред да се пожали на нова повреда, и еве бидна, ќе го пропушти АО.

Едноставно телото му се распадна како на Диаби во Арсенал кога беше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom