ATP тенис - општа дискусија

Член од
19 март 2011
Мислења
12.648
Поени од реакции
13.806
Нема дрога што нема да ја прими Рафа на следен РГ, има да се исхорса како никогаш досега.

Ако лани на штаки идеше сега на апарати на токсикологија ќе е до Олимпијада :Кезец:
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.191
smeshno, ama i odvratno.Kakvi nepravdi servira ,,civiliziraniot,, zapad,nepodnoslivo.Informativno,pokrovitel na ATP nagradite e Nike.
I pak ke se najde nekoj idiot na forumot,koj veruva vo Santa Claus,slavi Haloween i delka tikvi,pa ke go svrti muabetot na zabegani srbenda fanovi na Novak pravat filmovi.A Ivanisevic Hrvat ustvari.

Автоматски споено мислење:

vo kontekst na muabetot.
,cirkuzi.Ochajno im treba na Nike nov podoben heroj, se glupirat,ich koor ne im chue.

So Jannik Sinner has just won the ATP most improved player of the year award. He actually performed worse in the slams in 2023 then he did in 2022. Here are his 2 years slam results; 2022 AO QF 2023 AO R4 2022 FO R4 2023 FO R2 2022 WI QF 2023 WI SF 2022 US QF 2023 US R4
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.022
Поени од реакции
40.183
Логиката зашто не Горан, јер Новак, демек и ние од форумов да сме го воделе истите резултати ќе ги имал, тениското незнаење не познава граници. Премногу се потценува улогата на Горан како тренер на Новак, а тренер што успеал со Чилич да освои слем под дифолт влага во hall of fame у тенискиот тренерски свет.

Не дека е битна оваа некоја измислена награда, нека си го тераат они нивниот филм, Новак неговиот, ама смешно е непознавањето кое го манифестираат со начинот на размислување, дека Новак ако е воден и од магаре, истите успеси би ги имал, па затоа некој друг треба да добие не било фер Горан да присвојува туѓи заслуги. :facepalm:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.191
mi se dopagja takov rechnik,politicki nekorekten,bashka ,,tochno vo centar,,.
Kolku samo svetot bi bil poubavo mesto koga site,posebno politicharite,vlastodrshcite, bi razgovarale vaka ,Apasiev style,bez rakavici,bez ligavenja.

 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
37.924
Поени од реакции
106.105
Интересно нема што. Можеби Новак немало да може да врати сервис на Сампрас да играл у 80ти и 90ти, who knows. Али да го земаш Киргиос за релеантен лик или за пример не е баш на арно работата.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.191
Интересно нема што. Можеби Новак немало да може да врати сервис на Сампрас да играл у 80ти и 90ти, who knows. Али да го земаш Киргиос за релеантен лик или за пример не е баш на арно работата.
druze,ti si dokazan chlen so sposobnost ,potochno nesposobnost da ja razberesh sushtinata na postot,i da replicirash sodrzina totalno nevrzana so postot shto ja predizvikal tvojata replika.Tuka pomosh nema koj da ti pruzi,da ti pomogne da ja drzish sushtinata,a ne da ja gubish posle prvata prochitana rechenica.Do intelektot li e,potochno negovata kolichina,ne znam,ama od tebe zavisi.
Abe daj prochitaj povtorno shto sum napishal,ne se glupiraj,dali nekade navleguvam vo diskusijata dali Novak ke go jade ziv ili ne Pit.
Postot e za stilot na Kirgios na polemika,eve i Apasiev go spomnav.Kaj pobogu prochita deka pishav,Beker ne e vo pravo,Nik e vo pravo,Djovak zivi lugje ke jade.Kolku i da saka covek ponekogash da te esapi poseriozno,intelektualno prifatlivo razvien,bam,so eden post,me resetirash na mojot izvoren stav za tebe,palamudach,ligle bez sopstveno mislenje,tuku shto vika shirokata ,,civilizirana,, javnost.
Shampion
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.924
Поени од реакции
106.105
druze,ti si dokazan chlen so sposobnost ,potochno nesposobnost da ja razberesh sushtinata na postot,i da replicirash sodrzina totalno nevrzana so postot shto ja predizvikal tvojata replika.Tuka pomosh nema koj da ti pruzi,da ti pomogne da ja drzish sushtinata,a ne da ja gubish posle prvata prochitana rechenica.Do intelektot li e,potochno negovata kolichina,ne znam,ama od tebe zavisi.
Abe daj prochitaj povtorno shto sum napishal,ne se glupiraj,dali nekade navleguvam vo diskusijata dali Novak ke go jade ziv ili ne Pit.
Postot e za stilot na Kirgios na polemika,eve i Apasiev go spomnav.Kaj pobogu prochita deka pishav,Beker ne e vo pravo,Nik e vo pravo,Djovak zivi lugje ke jade.Kolku i da saka covek ponekogash da te esapi poseriozno,intelektualno prifatlivo razvien,bam,so eden post,me resetirash na mojot izvoren stav za tebe,palamudach,ligle bez sopstveno mislenje,tuku shto vika shirokata ,,civilizirana,, javnost.
Shampion
Си пишал, цитирам: "bashka ,,tochno vo centar,,."
И сега во постов ми викаш дека не сум ја разбрал суштината на постот. Епа добро, ако погодил Киргиос во центар значи во право е за тоа што го напишал според тебе, затоа и ти реагирав на постот. Не мора да ни објаснуваш кој е и што е на форумов, доволно се имаш бламирано низ годините. Иди верувај у теории на заговор и не досаѓај по темиве жити се.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.191
Си пишал, цитирам: "bashka ,,tochno vo centar,,."
И сега во постов ми викаш дека не сум ја разбрал суштината на постот. Епа добро, ако погодил Киргиос во центар значи во право е за тоа што го напишал според тебе, затоа и ти реагирав на постот. Не мора да ни објаснуваш кој е и што е на форумов, доволно се имаш бламирано низ годините. Иди верувај у теории на заговор и не досаѓај по темиве жити се.
tochno vo centar za kredibilnosta od nekoj shto prikrival danok,lazel,lezel zatvor bace,mali deca ke razbraa ,od tebe ne ni ocekuvam povekje.Arno si go fatil redot,cepaj smajlinja,ne troshi tastatura djabe
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.924
Поени од реакции
106.105
Да, пошо тоа што притајувал данок не му дава за право да каже мислење околу тенис, важи. Ваљда според овој критериум ни Ѕверев ни Агаси на пример не смеат да изјавуваат ништо околу тенис пошо сепак едниот призна допинг а другиот ја истепа девојка му, јебига што ќе зборат они за тенис, поима немаат. А баш Бекер би го земал за релевантен затоа што беше ривал со Сампрас и потоа тренер на Новак, он ако не може да каже и ако не е релевантен тогаш не знам кој е. Работата е што Киргиос е доволно ретардиран, невоспитан и некултурен деген што мисли дека ако е куртон и ако се понаша како деген дека тоа е ок и многу кул, као ја сум лош момак не ми можете ништо, а уствари е деген и има 0 кредибилитет за било што, само ете има муда и нема мозок па кажува се живо и диво и такви глупаци како тебе ќе се насадат на истото и ќе го сметаат неговиот однос према легенда како Бекер како нешто кул или погодено точно во центар. Ми се допаѓа Бекер како му одговорил после нападот, да беше сељак ќе му вратеше сељачки али он на најкултурен начин му посака среќа на Киргиос и што побрзо да се врати од повредата.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.191
Да, пошо тоа што притајувал данок не му дава за право да каже мислење околу тенис, важи. Ваљда според овој критериум ни Ѕверев ни Агаси на пример не смеат да изјавуваат ништо околу тенис пошо сепак едниот призна допинг а другиот ја истепа девојка му, јебига што ќе зборат они за тенис, поима немаат. А баш Бекер би го земал за релевантен затоа што беше ривал со Сампрас и потоа тренер на Новак, он ако не може да каже и ако не е релевантен тогаш не знам кој е. Работата е што Киргиос е доволно ретардиран, невоспитан и некултурен деген што мисли дека ако е куртон и ако се понаша како деген дека тоа е ок и многу кул, као ја сум лош момак не ми можете ништо, а уствари е деген и има 0 кредибилитет за било што, само ете има муда и нема мозок па кажува се живо и диво и такви глупаци како тебе ќе се насадат на истото и ќе го сметаат неговиот однос према легенда како Бекер како нешто кул или погодено точно во центар. Ми се допаѓа Бекер како му одговорил после нападот, да беше сељак ќе му вратеше сељачки али он на најкултурен начин му посака среќа на Киргиос и што побрзо да се врати од повредата.
shampione,leka poleka vidi kaj ja otera diskusijata.E sega,vrati se nazad,na prviot moj post,i kako be da ne se cudish kako uspea da stignesh do ovde.Bace, Apasiev vo koj kontekst go spomnav be.Ete,Bujar ti e civiliziran,kulturen,Apasiev degen i seljak.Shelton e ok koga spushta slushalka posle pobeda,Djovak e prost i nekulturen koga mu ja spushti na nego.Beker moze da se povikuva na kredibilitet,Nik nekulturen ako go ospori.Pogore vo prethodniot post te opishav palamudach i ligle.Vtoriot epitet,ligle,dobiva potvrda od poslednoto shto si go pishal.Od vakvi likovi,na koi shto Nik im e degen ,nekulturen,togash i Apasiev i slichni na nego,John Oliver,Taker Karlson,isto taka, a Beker, prevarantot ok, e od vakvi liglinja sme na vakvo deredje
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.191
Мајко мила :facepalm:
ok e,bez argumenti taka finishirash sekogash,deja vu scenario.Nejse,ama moj sovet,ne bidi tolku brz na tastatura,daj mu malku vreme na procesorot da gi obraboti informaciite.
Inaku,iskreno ti zaviduvam,toj profil na covek koj shto se prifakja shto mu serviraat,ne postavuva nikakvi prashanja, se ti e polmo ramno
ti si soprugot od reklamata btw
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.924
Поени од реакции
106.105
Da ne dužimo, prenosimo vam reči Žo-Vilfreda Conge:

“Zašto neki ljudi mrze Đokovića? Mislim da je postojao period kada nije želeo da bude svoj. Želeo je da bude Rodžer Federer ili Rafa Nadal, a možda je trebalo da ostane svoj od početka.

Danas je svoj, potpuno iskren - iako o njemu vladaju podeljena mišljenja, zato ga mnogi i cene. Više ne radi stvari kako bi bio dobio poštovanje, već zato što to on želi. Mislim da čovek mnogo dobija kada je dosledan sebi.

U određenom periodu, želeo je da izađe iz te slike ratnika, iskusio je teške stvari u detinjstvu. Zapravo - on je ratnik! Da je tu ulogu preuzeo od starta, mislim da bi bio mnogo više cenjen i voljen, kao gladijatori”.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom