ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
33.290
Поени од реакции
84.074
И Тием.
Надал изјави дека не сака ништо да ризикува и сака да биде спремен за сезоната на земја, така да очигледно е дека оди ол ин на РГ. Ова повеќе мислам дека е од претпазливост ради короната отколку од повреда затоа што со евентуален позитивен тест све се изместува, и тренинзи и припреми и распоред...

Тием изјави дека се наоѓа во канал и му треба време, плус имал одредени проблеми со стапалото кои не се сериозни ама не сакал ништо да ризикува. И он кажа дека сакал да се спреми за сезоната на земја.

Нема да ме чуди да имаме нов Мастерс победник во Мајами, нормално во зависност од тоа каков ќе биде Ноле.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.290
Поени од реакции
84.074
Дефиницијата за глупав човек изгледа вака некако:

“Everything in the World of Tennis Depends on Him”: Novak Djokovic’s Father Declares Him the GOAT

Што е најлошо Џокле ќе јаде евентуален ремет ради моронов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Дел Потро со (надежно) последната дефинитивна операција пред неговиот потенцијален камбек за Олимпијадата

1616607727968.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Fucsovics во последните три негови турнири:

Ротердам: Изгуби 2-0 од Рублев во финалето
Катар: Се повлече пред 1/4 финалето со Рублев
Дубаи: Изгуби 2-0 во 1/4 финалето од Рублев

Сега игра во Индијан Велс.

1616680566146.png
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
74
Поени од реакции
181

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Fucsovics во последните три негови турнири:

Ротердам: Изгуби 2-0 од Рублев во финалето
Катар: Се повлече пред 1/4 финалето со Рублев
Дубаи: Изгуби 2-0 во 1/4 финалето од Рублев

Сега игра во Индијан Велс.

Прегледај го приврзокот 289330
Like a clockwork, Рублев пак го елиминираше 6-2;6-1
Маџарецов кошмари ќе има, секоја утакмица се поубедливо губи од Рублев..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.290
Поени од реакции
84.074
Хуберт Хуркач победник во Мајами, премиерна Мастерс титула за него. Во финалето подобар од младиот Јаник Синер со 7-6 6-4. Очекував Синер да освои али не е лошо и финалево за него, секако го очекува светла иднина, голем потенцијал има детево и што е најбитно од се голем работник е. Следи сезоната на земја со еден куп турнири.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
321
Поени од реакции
1.126
Сакале или не падот на Big3 е во тек, да се надеваме дека ќе играат уште некоја година плус и да уживаме дури се тука пошто после нив веќе никогаш тенисот нема да биде ист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom